brak mozliwosci rozmow po przelaczeniu typu sieci hspa/umts

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ostrdaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-03-20, 21:07
Lokalizacja: toruń

brak mozliwosci rozmow po przelaczeniu typu sieci hspa/umts

Post autor: ostrdaw »

Witam , mam problem z telefonem xperia z , otoz po wlaczeniu telefonu moge wykonywac polaczenia przez jakies 5 minut po tym czasie wyskakuje mi komunikat ' siec komorkowa niedostepna'. Telefon normalnie rejstruje sie w sieci plus, internet dziala caly czas tylko problem z wykonywaniem polaczen .Co ciekawe kiedy po wlaczenu telefonu wybiore numer i rozmawiam , moge rozmawiac nawet 30 minut i polaczenie nie zostanie przerwane ale po zakonczeniu rozmowy, gdy typ sieci zmieni sie z hspa badz hspa+ na UMTS w zakladce w ustawieniach wtedy zmienia sie status 'stan uslugi ' z Glos : dziala , dane : dziala na Glos : nie dziala , dane : dziala i wtedy juz nie mozna dzwonic . Probowalem juz wgrywania nowego software , ustawic wybieranie sieci reczne, opcje GSM ONLY, nic to nie pomoglo. Przy robieniu testow anteny w menu serwis test wszystko jest ok , ponadto , po podmianie plyty glownej w telefonie tez jest , wiec problem jest ewidentnie z plyta glowna , ale nie uwazam ze to hardware chociazby ze wzgledu na to , ze tak dlugo jak rozmawiam tak dlugo mnie nie rozlacza. Probowalem juz na forum android , elektrodzie oraz xperiasite, niestety nikt nie byl w stanie mi pomoc, mam nadzieje ze moze tutaj sie uda . Telefon niestety juz nie jest an gwarancji , pozdrawiam
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: brak mozliwosci rozmow po przelaczeniu typu sieci hspa/umts

Post autor: penknife »

A nie jest przypadkiem tak, że telefon przełącza się na LTE, które nie obsługuje rozmów ?

P.S. Włóż jakąś starą kartę SIM (nieobsługującą LTE) ażeby zweryfikować.
Awatar użytkownika
pikolo419
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 279
Rejestracja: 2010-09-13, 15:19
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: brak mozliwosci rozmow po przelaczeniu typu sieci hspa/umts

Post autor: pikolo419 »

Spróbuj z inną kartą jak kolega wyżej napisał.
Spróbuj jeszcze zrobić hard reset, tylko że wtedy wszystkie aplikacje i inne rzeczy polecą.
Aktualizacja androida to Mój trzeci pomysł.
Huawei E5785lh-22c
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: brak mozliwosci rozmow po przelaczeniu typu sieci hspa/umts

Post autor: atento »

penknife pisze:
P.S. Włóż jakąś starą kartę SIM (nieobsługującą LTE) ażeby zweryfikować.
Najlepiej innego operatora, problemem może być plusgsm a nie telefon. Jak pobierałem codziennie w plusgsm przez UMTS 900 aktualizację cyanogenmod zazwyczaj nikt się do mnie nie mógł dodzwonić...
ODPOWIEDZ