Pytanie 3G H+ w Plusie

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Pytanie 3G H+ w Plusie

Post autor: MKwiatusz3K »

mam takie pytanko.
Mój telefon mając karte Plush i mają włączony transfer danych zasiegu 3G pokazuje H lub H+ ale podczas chwili bezczynności zmienia na 3G, a jak cos zaraz zacznę robić to znów zmienia na H+.

Pytam się dlaczego tak jest ponieważ mając karte Play / Orange nie miałem takiego czegos i cały czas miałem H+ niezaleznie czy akurat cos klikałem czy nic nie robiłem

Będac w LTE mam sztywno 4G na ekranie
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie 3G H+ w Plusie

Post autor: ja.michal »

Ustawienia stacji bazowej. Tak jest w Plusie. Podczas bezczynności stacja zrzuca do UMTS (prawdopodobnie, aby racjonalnie wykorzystywać zasoby radiowe na danej stacji). Wszystko jest prawidłowo.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Pytanie 3G H+ w Plusie

Post autor: MKwiatusz3K »

Aha kumam, w sumie dobrze robią, jak jesteś bezczynny to po co zajmowac miejsce w H jak można byc na ten czas w UMTS
Tak mi sie wydaje że inni powinni brać przykład z Plusa, nie wpływa to na słabsze osiągi sieci nie zauwazyem zbędnych lagów
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie 3G H+ w Plusie

Post autor: ja.michal »

Kiedyś modemy miały problem, ale to był problem modemów. Jeśli chodzi o działanie sieci Plusa w 3G to tak nie do końca jestem pewien czy powinni inni brać od nich przykład. Zdecydowanie lepiej działa 3G Orange czy nawet Playa.
ODPOWIEDZ