Aero2 problem

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
GTS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-13, 20:47
Lokalizacja: KrK

Aero2 problem

Post autor: GTS »

Witam. Zwracam się z prośba o pomoc, a mianowicie wymyśliłem sobie że do swojego laptopa HP8470p dokupię modem WWAN 3G HS2350 i będę odbierał internecik z Aero2.
Jak pomyślałem tak zrobiłem. Zamontowałem, zainstalowałem i wszystko wydawało się ok.
Menedżer urządzeń pokazuje że urządzenie działa poprawnie, ale jest problem połączenia z siecią Aero2. Jeśli już uda się połączyć, wskazuje zasięg jedną kreskę. Pisze połączono ale brak dostępu do internetu. . Podczas połączenia wyskauje błąd "mobilne połączenie szerokopasmowe (WWAN): Urządzenie zwróciło błąd (kod: 0xA3010C02)". Udało mi się jedynie otworzyć stronę google....moż ktoś coś poradzi na moja bolączkę?. Będę wdzięczny.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Aero2 problem

Post autor: penknife »

A jakąś antenę ten moduł posiada czy kolega dokładał ?
GTS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-13, 20:47
Lokalizacja: KrK

Re: Aero2 problem

Post autor: GTS »

penknife pisze:A jakąś antenę ten moduł posiada czy kolega dokładał ?
Nic nie dokładałem, podłączyłem jedynie czerwoną antenę do MAIN a niebieską do AUX.
Sprawdziłem teraz modem na karcie t-mobile. Pięknie się skonfigurowało i działa bez problemu. Pokazuje jedynie zasięg jedna kreska
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Aero2 problem

Post autor: ja.michal »

APN poprawny? Capcha wpisałeś? Rozłączyłeś się i połączyłeś ponownie po wpisaniu capcha?
GTS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-13, 20:47
Lokalizacja: KrK

Re: Aero2 problem

Post autor: GTS »

ja.michal pisze:APN poprawny? Capcha wpisałeś? Rozłączyłeś się i połączyłeś ponownie po wpisaniu capcha?
Nic nie konfigurowałem, co to jest APN?.
Raz udało mi się wpisać capcha, ale jest to samo.

[ Dodano: 2015-05-13, 22:57 ]
Dobra juz przypomniałem sobie o tym APN. W tablecie wiem jak edytować APN wpisując darmowy. W lapku nie mam pojęcia.
Ostatnio zmieniony 2015-05-15, 17:11 przez GTS, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Aero2 problem

Post autor: ja.michal »

Musisz poszukać w instrukcji do tego modemu. Jeśli używasz jakiegoś programu to gdzieś w ustawieniach profili.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Aero2 problem

Post autor: penknife »

A mnie zastanawia co kolega za antenki podłączył (pewnie od WiFi) ? (może chociaż jakieś zdjęcia i wymiary anten, nie kabli)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Aero2 problem

Post autor: ja.michal »

penknife, w instrukcji tego modelu jest jasno napisane:

Kod: Zaznacz cały

The red WWAN antenna cable is connected to the WWAN module “Main” terminal.
The blue WWAN antenna cable is connected to the WWAN module “Aux” terminal.
Kolega dobrze podłączył.

To kwestia ustawień i ewentualnie słabego zasięgu.
GTS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-13, 20:47
Lokalizacja: KrK

Re: Aero2 problem

Post autor: GTS »

penknife pisze:A mnie zastanawia co kolega za antenki podłączył (pewnie od WiFi) ? (może chociaż jakieś zdjęcia i wymiary anten, nie kabli)
tak podłączyłem--> http://pokazywarka.pl/pk4ph5/

Problem z zasięgiem naprawiony. Wyskoczyła/poluzowała się czerwona antena MAIN. Teraz pokazuje 3 kreski zasiegu i siła sygnału: dobra.
Jak skonfigurować HP Connection Manager pod Aero2 jeśli automatycznie nie zrobił tego sam. Pisze nieskonfigurowane gdy klikam na konfiguruj wyskakuje: nie rozpoznano włożonej karty sim.--> http://pokazywarka.pl/dsjut9/, http://pokazywarka.pl/1rwr3t/
Dodam, że internet działa. Nie ma szału ale jest.
ODPOWIEDZ