Sieć domowa i centrum rozrywki

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Sieć domowa i centrum rozrywki

Post autor: key »

W sieci wystarcza jeden serwer DHCP - w twoim wypadku na LB. Wylacz DHCP na repeaterze, ustaw IP reapeatera poza zakresem DHCP z LB, ale w tej samej podsieci (n.p. 192.168.1.251, maska 255.255.255.0).
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sieć domowa i centrum rozrywki

Post autor: matek451 »

Podstawowa sprawa to czy ten na górze jest połączony z Liveboxem po kablu czy pracuje jako Repeater i łączy się z Liveboxem po WiFi. Jeśli to drugie to tak jak pisałem kiepskie rozwiązanie i niestabilne. No i najważniejsze to Livebox ma problemy z serwerem DHCP i przy współpracy z repeaterami nie nadaje adresów urządzeniom podpiętym do repeatera. Problem znany , rozwiązania też ale i tak korzystanie z repeatera to pomyłka i kłopoty. Tylko kabel do tego na górę i konfiguracja jako AP, podana przez kolegów.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Sieć domowa i centrum rozrywki

Post autor: key »

matek451 pisze:Livebox ma problemy z serwerem DHCP i przy współpracy z repeaterami nie nadaje adresów urządzeniom podpiętym do repeatera
Mala korekta:
To nie jest problem servera DHCP w LB, tylko funkcji DHCP relay w AP.
Nie pomagam na PW.
wloczykij2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-06-14, 21:55
Lokalizacja: gdynia

Re: Sieć domowa i centrum rozrywki

Post autor: wloczykij2 »

Wlasnie kabel jest pociagniety, wiec sprawdze rozwiazanie jakie proponujecie :)
Dzieki!
wloczykij2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-06-14, 21:55
Lokalizacja: gdynia

Re: Sieć domowa i centrum rozrywki

Post autor: wloczykij2 »

Chcialbym jeszcze raz wrocic do tematu NAS i HTCP (RPi).

Decyduje sie na NAS DS215+ do tego dyski WD RED 2TB, tylko tak mysle, ze ten HTCP bedzie niepotrzebny, bo kodi bede mogl zainstalowac na NASie. Zalezy mi tez na takim rozwiazaniu, ze bede mogl korzystac z audio bez wlaczania TV, wiec wydaje mi sie, ze np. tekie spotify czy itunes/aMusic odpale z telefonu i tyle.

Tylko nie wiem, czy w taki sposob bedzie to dzialalo, moze macie jakies sugestie? ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Sieć domowa i centrum rozrywki

Post autor: Jo_gurt »

wloczykij2 pisze:tylko tak mysle, ze ten HTCP bedzie niepotrzebny, bo kodi bede mogl zainstalowac na NASie.
Możesz? Skąd to info? Z tego co czytam Kodi można zainstalować na mocniejszych modelach QNAPa.
wloczykij2 pisze:bede mogl korzystac z audio bez wlaczania TV, wiec wydaje mi sie, ze np. tekie spotify czy itunes/aMusic odpale z telefonu i tyle.
Musisz mieć jeszcze odpowiedni sprzęt grający.
wloczykij2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-06-14, 21:55
Lokalizacja: gdynia

Re: Sieć domowa i centrum rozrywki

Post autor: wloczykij2 »

Tak wyczytalem na forach :] Dlatego jeszcze to musze potwierdzic.

Sprzet grajacy jest :)
ODPOWIEDZ