Asus RT-N12+ niska prędkość po wifi

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Yachu90
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-06-30, 20:01
Lokalizacja: Pleszew

Asus RT-N12+ niska prędkość po wifi

Post autor: Yachu90 »

Witam,

posiadam internet z kablówki - prędkość 50 Mb/s. Po kablu wpiętym bezpośrednio do komputera prędkość jest maksymalna i stabilna, natomiast jeśli łącze się przez komputer po wifi, to prędkość jest bardzo niska 1-3 Mb/s. Poprzednio był Livebox, przez który łączyłem się bezproblemowo z każdego miejsca w domu.

Konfiguracja wygląda tak:

Na piętrze domu mam modem Cisco EPC3208, do którego wpięty jest kabel ethernet. Kabel ten idzie również w ścianie do parteru i z gniazda na dole podłączony jest przez erJotke do routera Asus RT-N12+. Podłączając się właśnie do tego routera przez wifi, na laptopach i smartfonach jest bardzo słaba prędkość. Wie ktoś może, czym to jest spowodowane?

Od razu dodam, że sprawdzałem kanały inSSiderem i mam ustawione na 1. który nie jest zakłócany przez inną sieć.

Zastanawia mnie fakt, że w każdym miejscu w domu zasięg mam bardzo dobry, lecz mimo to, jak znajduje się z laptopem w drugim końcu domu, to prędkość maleje, a jak jestem tuż obok niego, to działa na full.
Awatar użytkownika
XanPL
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 242
Rejestracja: 2012-06-19, 12:10
Lokalizacja: Legionowo

Re: Asus RT-N12+ niska prędkość po wifi

Post autor: XanPL »

1.) zmień kanał np. na 11
2.) sprawdź czy laptop łączy się w standardzie N.

Przewalanie taki szybkości na 2,4GHz to kiepski pomysł , ja bym uderzał w przyszłościowy sprzęt TP-Link Archer C7 (450,18 zł ).
Na 5GHz nawet w standardzie N można przewalić spokojnie z ~90-100Mb/s.
Drogi bo drogi ale warto odłożyć kasiorę, jak się mieszka w miejscu gdzie jest dostęp do szybszych łącz .
CYBERTECH Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO + Huawei E5186s-22a
1x Ubiquiti UniFi UAP 1x UniFi AP-AC v2
ODPOWIEDZ