Nadajnik Networks

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Nadajnik Networks

Post autor: adziu82 »

Witam
Mam pewne pytanie, gdzie można uzyska jakieś informacje na temat nadajnika, który niby ma stać koło mojego domu?
Jakiś rok temu, z ojcem moim, rozmawiał telefoniczne gość z Orange,ojciec trochę ,,pojechał'' po Orange, a przede wszystkim po zasięgu.

Po kilku dniach znowu ktoś zadzwonił i powiedział, że może będzie nadajnik w naszej miejscowości, bo niby jakaś dziura jest ( ale jak uruchomili Networks kilka miejscowości dalej, to trochę się polepszył ) i będzie może stał, za moim domem i domem rodziców.
O sprawie zapomniałem już, ale dziś u ojca był ktoś i rozmawiał z nim, że może do końca roku postawią nadajnik, tylko muszą załatwić pozwolenia itp
Najgorsze jest to, że wziął od ojca numer, ale sam nie dał swojego. A chciałbym czegoś więcej się dowiedzieć.
Ostatnio zmieniony 2015-07-04, 15:27 przez adziu82, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Nadajnik Networks

Post autor: radius »

Nie Networx, a NetWorkS! :) Jest to spółka Orange i T-Mobile. Nowe stacje mają uruchamiane GSM900, GSM1800, UMTS900 i UMTS2100. Niekiedy także LTE, ale poza dużymi miastami to wyjątek.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Nadajnik Networks

Post autor: adziu82 »

mantoch pisze:Nie Networx, a NetWorkS!
Kurczę, walnąłem się, jakieś 10 lat temu, słuchałem składanki Dj Networx więc z tego pomyliłem :-)
To, co napisałeś, to wiem, może i LTE będzie, ale wątpię, niby mała populacja i praktycznie na granicy mieszkamy.
ODPOWIEDZ