Smartfon z LTE jako domowy, mobilny router

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
egons
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-12-05, 18:53
Lokalizacja: grudziadz

Smartfon z LTE jako domowy, mobilny router

Post autor: egons »

Smartfon z LTE jako domowy, mobilny router, zamiast mobilnego routera np jakiegoś Huawei. Ceny Huawei mobilnych routerów oscylują około 300zł tu: http://www.x-kom.pl/p/224863-smartfon-t ... zarny.html smartfon z LTE za 369zł. Służył by w mieszkaniu jako punkt dostępowy dla 4 użytkownikó, a przy tym mógłby być "telefonem domowy" czasem nie mogę dodzwonić się do dzieci bo rozładował im się telefon będąc w domu bo nie sprawdziły czy mają naładowany
Innych smartfonów nie szukałem ten jako pierwszy wpadł mi w oko w cenie mobilnego routera.
Pierwszy pytanie jakie się nasuwa to czy taki smarfon jako punkt dostępowy będzie tak samo wydajny jak typowy router mobilny, jaką prędkość udostępnia po wifi użytkownikom taki router? Pobieranie w smartfonie oczywiście do 150Mb/s a jak z rozsyłaniem po wifi? Z jaką prędkością może odostępniać internet smartfon?
Przydała Ci się moja podpowiedź to z góry dziękuję za pamięć :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Smartfon z LTE jako domowy, mobilny router

Post autor: wojteks »

[quote="egons"][/quote]
Słaby pomysł. Zwykle WiFi z takiego smartfona ma mały zasięg (routera mobilnego też) i domu nie obsłuży, TV/konsoli/dekodera po kablu do niego nie podepniesz, anteny zewnętrznej tez w razie słabego zasięgu nie podłączysz. Ja widzę tylko wady, zalet brak. Telefon żeby był domowy to się bierze VoIP (niektóre routery mają nawet wbudowane bramki VoIP).
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Smartfon z LTE jako domowy, mobilny router

Post autor: key »

Zdecydowanie lepiej kupic modem LTE i router z bramka VOIP. Bardzo dobry router n.p. Fritz 7360SL dostaniesz za ~ 250..300 PLN na e-bay.de - bedzie to wprawdzie uzywka, ale z 3 latami gwarancji.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ