Router AirLive N450R + modem Huawei e3276

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rudikson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-28, 15:13
Lokalizacja: Szczecin

Router AirLive N450R + modem Huawei e3276

Post autor: rudikson »

Witam wszystkich!
Tak jak w temacie - od kilku dni posiadam router AirLive N450R + modem Huawei e3276, internet w Play LTE bez limitów na umowę, ale nie dokońca jestem zachwycony i chciałbym się was poradzić co zrobić z tym fantem.
Mianowicie mam taki problem - prędkości dl i up po podłączeniu modemu bezpośrednio do routera nie przekraczają 20mb ( zwykle okolice 17mbps), gdzie po włożeniu modemu bezpośrednio do laptopa ( w tym samym miejscu w mieszkaniu) z łatwością przekraczają 30mbps (wieczorem dochodzą do 40mbps) . Druga sprawa, to że net potrafi mi się zawiesić całkowicie, nie często - może 2-3 razy w ciągu dnia. W sumie pomaga wtedy najszybciej hard rest routera.
Sporo już poczytałem o problemie, nie jestem też kompletnym laikiem, ale z drugiej strony żaden ze mnie fachowiec, więc postanowiłem się was poradzić co i jak. Kilka pytań :
1. aktywny hub - czy w przypadku mojego zestawu warto się w to bawić? tak się składa że posiadam http://www.komputronik.pl/product/10289 ... zarny.html, niestety bezpośrednie podłączenie huba do gniazda usb 3G w routerze + modem do huba kończy się tym, że router nie rozpoznaje modemu (probowałem wszystkich gniazd, z włączonym i wyłączonym zasilaczem do huba). Wydaję się, że można by to łatwo obejść, poprzez podłączenie modemu kabelkiem usb Y do routera i huba, mam rację? Np. czymś takim http://allegro.pl/kabel-y-usb-3-0-2xam- ... 71473.html lub http://allegro.pl/kabel-podwojny-typu-y ... 87626.html. Nawiasem mówiąc, który wg was lepszy? I czy w ogóle taka zabawa ma sens? przy okazji, w planach jest tez podłączenie dysku zewnętrznego do routera, więc zakładam, że dla stabilności też lepiej byłoby go podłączyć takim kabelkiem z huba?
2. Zasięg LTE. Telefon z andkiem (LG G2) pokazuje mi sygnał w mieszkaniu na poziomie -80 do - 90 dBm, sam modem w laptopie w mobile partnerze w granicach -70 do -75dBm. Troche mnie to dziwi, wydaje mi się, że sygnał powinien być mocniejszy, bo w teorii stację BTS widzę z okna (jest raptem 100 metrów dalej na wieży kościelnej). Właśnie, w teorii, bo w praktyce nie wiem czy to stacja LTE czy może UMTS. Mapa BTSearch jest dla mnie trochę enigmatyczna (jak zaznaczę Play, LTE i BTsearch, to nie znajdę żadnej stacji LTE play w polsce, dopiero przełączenie na UKE pokazuje takie stacje, ale jeśli dobrze rozumiem UKE to pozwolenia, co wcale nie świadczy o tym że dana stacja tam jest tak? ) Może mi ktoś powiedzieć na 100%, gdzie jest najbliższa stacja LTE Play dla adresu Marii Dąbrowskiej 20 w Szczecinie?
3. Bezpośrednio związane z punktem wyżej - czy warto do tego modemu dokupić jakąś antenę? Jako, że mieszkanie jest wynajmowane, nie chciałbym dziurawić ścian, ciągać kilometrów kabli czy wieszać czegoś za oknami, więc znalazłem coś takiego na aukcji : http://allegro.pl/mocna-antena-pokojowa ... 72623.html. Cena aktualnie bardzo przystępna, ale też podejrzana w porównaniu do innych anten MiMo. Warto w ogóle się czymś takim interesować?

Proszę o sensowne porady jak trochę podkręcić ten zestaw. Z góry dziękuję i pozdrawiam
rudikson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-28, 15:13
Lokalizacja: Szczecin

Re: Router AirLive N450R + modem Huawei e3276

Post autor: rudikson »

up? ktokolwiek może rzucić parę porad?
Galosinshi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-04-01, 10:32
Lokalizacja: bangkok

Re: Router AirLive N450R + modem Huawei e3276

Post autor: Galosinshi »

I would like to learn more manually update more disturbing to me.
fazio1978
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2014-04-10, 17:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Router AirLive N450R + modem Huawei e3276

Post autor: fazio1978 »

Cześć Rudikson,
mam podobny zestaw jak Ty i borykam się dokładnie z tym samym problemem.
1.N450R v.16
2.E3276s-150 - Polsat
3.Antena Sorensen MIMI 17dbi
dw-45-75mbps Upl: 15-20mbps PING 30-40ms
Router cholernie się grzeje i niestety modem zrywa czasami połączenie.
Najczęściej dzieje się to gdy podłączę dodatkowo dysk AData 500GB do USB.
Super routerek. Parametry przesyłu poprawiły mi się po wgraniu innego firmware do modemu - nieoficjalnego.
Myślę jeszcze o aktywnym HUB 2.0-3.0 o dużej obciążalności ale niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji, który będzie współpracował z N450R i E3276.
Jak już coś znalazłeś to daj znać.
Ponawiam pytanie do kolegów z forum - doradźcie coś i jakie macie doświadczenia z tym sprzętem. Na początku sierpnia zrobię testy na HUB Advantecha - ale to przemysłówka. Jak coś to wrzucę na forum wyniki testu.
ODPOWIEDZ