Modem Medion

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Force
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-07-23, 09:23
Lokalizacja: Poznań

Modem Medion

Post autor: Force »

Witam, na początek przyznaje się bez bicia, kupiłem znajomemu na allegro modem 3G TANI, bo taki chciał. Ma tani, a ja mam problem.

Otóż jest to modem medion s4222 na chipie mediatek. Sam modem działa. Problemem jest domyślne oprogramowanie do nawiązywania połączenia. Nie wiem dlaczego ale ten szajs (oprogramowanie) zajmuje cały 1GB ramu, a jako ze lapek ma 2Gb to po odpaleniu tego programu komputer staje się nieużywalny. Co prawda mogę nawiązać połączenie bez tego gównianego menadżera połączeń bo na windows 7, a taki jest na lapku zainstalowany, pokazuje się w windowsowym menadżerze połączeń zasięg sieci 3G i jak kliknę połącz to połączenie się nawiązuje i działa to dobrze.

Problem jednak w tym, że jak pewnie wiecie, te modemy mają jakąś niewielką pamieć wbudowaną, no której znajduje się instalka tego badziewnego programu do nawiązywania połączeń. No i to jest tak, że jak włożę urządzenie do portu USB to w pierwszej kolejności działa on jako "napęd USB". Pojawia mi się on jako urządzenie typu dysk twardy lub napęd optyczny w menadżerze plików i tam jak kliknę PMB i wybiorę WYSUŃ to dopiero wtedy urządzenie zaczyna działać jako modem 3G. Ten gówniany menadżer połączeń od producenta jakoś sam przełącza (wysuwa) modem, a bez niego użytkownik za każdym razem jak podłączy go w port USB musiałby "WYSUWAĆ" urządzenie z pamięcią aby móc skorzystać z modemu 3G i menadżera windowsowego do połączenia. Sami przyznacie, że to dość uciążliwe.

W związku z powyższym moje pytanie. Czy można użyć jakiegoś innego, uniwersalnego menadżera połączeń który zastąpi ten badziewny program producenta. Ewentualnie może ktoś wie jak zrobić aby po podłączeniu do portu USB od razu włączał się modem a nie pamięć z instalką?

Z góry dziękuję za sugestie.
Ostatnio zmieniony 2015-07-23, 10:33 przez Force, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Modem Medion

Post autor: key »

<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Nie pomagam na PW.
Force
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-07-23, 09:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Modem Medion

Post autor: Force »

Ok, program wyglada dobrze jednak z tego co widzę nie rozwiązuje problemu bo jak podłączam modem to nadal widziany jest w pierwszej kolejności jako pamięć flash :/
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Modem Medion

Post autor: penknife »

Może jakiś skrypt w tle by pomógł, tylko:
-jaka wersja windowsa ?
-czy napęd cd modemu ma zawsze tą samą literę ?
-czy system widzi inne napędy cd-rom ?
-jeśli litera się zmienia, a masz inne napędy: czy istnieje na tym cd modemu plik o jakiejś specyficznej/nietypowej nazwie ?
Force
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-07-23, 09:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Modem Medion

Post autor: Force »

penknife pisze:Może jakiś skrypt w tle by pomógł, tylko:
-jaka wersja windowsa ?
-czy napęd cd modemu ma zawsze tą samą literę ?
-czy system widzi inne napędy cd-rom ?
-jeśli litera się zmienia, a masz inne napędy: czy istnieje na tym cd modemu plik o jakiejś specyficznej/nietypowej nazwie ?
windows 7
jak wkłądam w ten sam port usb to litera jest ta sama ale jak do innego to oczywiście inna :/
tak jest normalny napęd optyczny
nazwę mogę zmieniać dowolnie.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Modem Medion

Post autor: key »

Force pisze:Ok, program wyglada dobrze jednak z tego co widzę nie rozwiązuje problemu bo jak podłączam modem to nadal widziany jest w pierwszej kolejności jako pamięć flash
Zainstaluj drivery, usun menagera polaczen. Alternatywnie: prawy przycisk myszki na ikonce CD-ROM, "eject".
Nie pomagam na PW.
Force
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-07-23, 09:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Modem Medion

Post autor: Force »

key pisze:Zainstaluj drivery, usun menagera polaczen. Alternatywnie: prawy przycisk myszki na ikonce CD-ROM, "eject".
Mam tak teraz zrobione. Zainstalowałęm serownik modemu a menadzer jest usuniety. Niestety nadal jako pierwsze po podłaczeniu uruchamia się flash a nie modem.
Jednak właśnie chcę abym nie musiał robić za każdym razem "eject". To jest totalnie bez sensu.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2015-08-01, 17:07 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2015-08-01, 16:07 przez Force, łącznie zmieniany 1 raz.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Modem Medion

Post autor: penknife »

Force pisze:nazwę mogę zmieniać dowolnie.
Chodziło mi o zawartość cd modemu, czy znajduje się na nim jakiś plik o nietypowej nazwie/adresie, aby móc rozpoznać ten napęd i by nie wysuwać pozostałych napędów.

P.S. Można też rozpoznać po etykiecie lub nr seryjnym partycji, ale zajmuje to więcej miejsca w skrypcie i co najwyżej mogę to wstępnie przetestować na XP.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2015-08-01, 17:07 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2015-08-01, 16:07 przez penknife, łącznie zmieniany 2 razy.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Modem Medion

Post autor: key »

Force pisze: To jest totalnie bez sensu.
Sterowniki sa jakies dziwne. Daj mi VID/PID.
Nie pomagam na PW.
Force
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-07-23, 09:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Modem Medion

Post autor: Force »

VID&PID: Vid_0e8d&Pid_0002
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Modem Medion

Post autor: key »

To sa dane dla CD-ROM, potrzebne sa dla modemu.

Mozesz podac jaki to jest dokladnie model (medion mial kilka).
Nie pomagam na PW.
Force
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-07-23, 09:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Modem Medion

Post autor: Force »

VID&PID: Vid_0e8d&Pid_00a5


Medion Mobile S4222
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Modem Medion

Post autor: key »

To jest brandowany UW980 - Shenzhen Think Will Communication Tech. Co., Ltd.

Poszukaj oryginalnych driverow.
Nie pomagam na PW.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Modem Medion

Post autor: penknife »

W pliku eject_modemCDs.bat edytujemy linijkę

Kod: Zaznacz cały

set _exclude=A B C D
wpisując po = litery napędów które nie mają być otwierane/wysuwane.
Po czym możemy uruchomić normalnie .bat lub za pomocą ..._schowany.vbs (z ukrytym okienkiem).

Skrypt sprawdza co 5 sekund listę dysków wyłapując napędy CD i wysuwając tackę napędu którego litera nie znajduje się na powyższej liście wykluczeń.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Modem Medion

Post autor: penknife »

Chyba nie doczytałem regulaminu dotyczącego załączników, których nie widać. (dzięki za upomnienie dla kolegi szopen z forum jdtech)
załącznik do powyższego postu: eject_modemCDs.zip@DropBox
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem Medion

Post autor: krystianb »

penknife pisze:Chyba nie doczytałem regulaminu dotyczącego załączników, których nie widać. (dzięki za upomnienie dla kolegi szopen z forum jdtech)
Załączniki powinny być widoczne dla zalogowanych użytkowników.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ