Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafalo061
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-15, 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: rafalo061 »

Witam, na wstępie mówię że jestem praktycznie laikiem w tym temaci,e choć trochę starałem się liznąć alby coś rozumieć. Czytając tyle różnych tematów i odpowiedz już sam nie wiem co wybrać. Będę potrzebował korzystać z Internetu LTE, zastanawiam się nad ofertą od play internet na kartę + 30 dni nielimitowanego za 45 zł, oczywiście też ciekawi mnie co lepsze modem + router czy od razu wbudowany.
Teraz pytania do was, jaką ofertę polecacie np. do gier przez internet oraz do ogólnego ściągania.
Jak się ma naprawdę nielimitowany internet w play bo czytałem że ma się 100 giga potem lejek.
Ostatnie już co wybrać router z wbudowanym modemem czy router + modem, oczywiście bądźmy szczerzy mam namyśli tu kwotę góra 600 zł choć jeżeli da się z tego zejść będę wniebowzięty. Dodam że chciałbym go podłączyć do kompa, a innym urządzeniom udostępniać przez wi-fi.
Mieszkam w Bydgoszczy ul. Stawowa 9
Z góry dziękuję za podzielenie się waszą wiedzą jakże i doświadczeniem. Dziękuję :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: wojteks »

rafalo061 pisze:do gier przez internet oraz do ogólnego ściągania
Internet po kablu.
Nie pomagam na PW!
rafalo061
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-15, 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: rafalo061 »

a pomijając fakt ściągania i grania oraz "internetu po kablu", po prostu nie mam takich możliwości ze względów prywatnych...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19166
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: matek451 »

Zdajesz sobie sprawę, że na dzień dzisiejszy oferta Play na kartę z bo limit za 45 zł to rosyjska ruletka. Podobnie jak RBM. Nie myślałeś o ofercie abonamentowej ze sprzętem? Np. Orange z LTE i MF283+. W ofercie za 69,90 masz 50+100GB z pełną prędkością na LTE, do tego noce 0-8 poza limitem. Ze sprzętu zestaw MF283+(Alcatel OT H850) z tabletem Pixi 8 za 49 zł. Na Allegro kupujesz za 12 zł kod promocyjny obniżający abonament na FreeNet o 20%( czasami są 30%). Czyli za niecałe 56 zł miałbyś minimum 150GB na maxa i noce bez limitu i sprzęt wart około 600 zł. Oferta Orange z LTE i sprzętem w tej chwili najlepsza na rynku. Play ze swoimi ofertami dołączył do Plusa :dobani:
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 369
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: kordirko »

rafalo061 pisze:ciekawi mnie co lepsze modem + router czy od razu wbudowany.
Moim zdaniem lepiej wziąć od razu wbudowany (zintegrowany).
Z mapy wynika: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 97&zoom=15
że to centrum miasta, dookoła pełno nadajników, i antena zewnętrzna raczej będzie zbędna.
rafalo061
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-15, 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: rafalo061 »

Rozumiem dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie odnoście zintegrowanych routerów, jaki w miarę rozsądku cenowego router opłaca się kupić ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: wojteks »

rafalo061 pisze: Mam jeszcze pytanie odnoście zintegrowanych routerów, jaki w miarę rozsądku cenowego router opłaca się kupić ?
Stacjonarny to Huawei B593, B315 za około 400zł, mobilny też coś z Huawei ale konkretnego nic nie polecę.
Nie pomagam na PW!
panwiesio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-08-18, 07:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: panwiesio »

Nie bawiłbym się w mobilny. Znajomy mieszka niedaleko Ciebie i sięga tam UPC. Za podobne pieniądze masz nielimitowany 60 mb/s. Jednakże skoro ze względów prywatnych musisz mieć mobilny to zerknij na RBM. Do tego B315 i powinno być ok (mobilnych nie polecam, chyba, że będziesz się z nim przemieszczał).

Opcjonalnie telefon z LTE. Za 500zł masz Doogee Valencia2 Y100 Pro, posiadam takie cudo (i chwalę), LTE niedaleko Łęgnowa (Play) ciągnie ok 50-60 mb/s (D) i ponad 10 mb/s (U).
rudykonfident
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-08-18, 12:09
Lokalizacja: Wawa

Re: Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: rudykonfident »

Interesuje Cię tylko na kartę czy może być abonament?
rafalo061
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-15, 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: rafalo061 »

Dzięki za odpowiedzi. Interesuje mnie na kartę, raczej nie chce się wiązać z nikim umową bo wiecie jak to bywa. Jeszcze też miałbym pytanie patrzyłem same modemy na allegro, no i tak, patrzyłem modem huawei e3372 i moje pytanie jest takie czy opłaca się kupić z tej tańszej aukcji bo nie wiem czy one czym się różnią oprócz tego że są sprowadzone z "Bułgarii", a może dopłacić i kupić od razu router B315 bo np. na morele ten modem kosztuje +/- 250 więc nie zbawi mnie dołożenie 150 zł i będę mieć już na kilku urządzeniach internet a nie na jednym. Co wy na to?
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 369
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: kordirko »

rafalo061 pisze:Jeszcze też miałbym pytanie patrzyłem same modemy na allegro, no i tak, patrzyłem modem huawei e3372 i moje pytanie jest takie czy opłaca się kupić z tej tańszej aukcji bo nie wiem czy one czym się różnią oprócz tego że są sprowadzone z "Bułgarii"

Z "tej tańszej", czyli konkretnie z której ? Podaj link. Tam są setki "tańszych" ogłoszeń.
Tak ogólnie to patrz czy sprzedawca deklaruje że modem obsługuje pasmo LTE 1800,
a najlepiej wszystkie pasma LTE 800/900/1800/2100/2600 MHz
jeśli nie obsługuje 1800, to nie kupuj.
rafalo061
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-15, 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Router + modem czy router i ogólnie oferty LTE

Post autor: rafalo061 »

ODPOWIEDZ