B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ariel_matrix
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2012-05-17, 14:02
Lokalizacja: Tczew

B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: ariel_matrix »

Witam serdecznie,

mam teraz ustawiony router huawei, na parterze by mój sprzęt (tv, apple tv, xbox, nbox) miał dobry zasięg wifi,
ale przez to mam słabszy zasięg na komputerze jeżeli jestem w sypialni, spada mi do 30MB/s (macbook taką prędkość mi pokazuje)
dodatkowo po przeniesieniu z piętra spadł mi zasięg LTE, mam teraz takie parametry: RSSI: -61, RSRP -83, RSRQ: -8, na piętrze miałem pełen zasięg
i chodzi o to, że szukam czegoś z mocniejszym wifi, by router mógł stać u góry, aby miał Ful zasięg lte, ale w dalszym ciągu wifi było w całym domu, na przyzwoitym poziomie - tak by filmy 3D bez problemu szły do apple tv.

Wzmaćniacz wifi, miałem jest to porażka...
Zastanawiam się nad tp-linkiem mr200, dwr921, n12 - chyba mnie najlepiej interesuje opcja z wbudowanym modemem lte, ewentualnie z modemem na usb też jest ok, ale bym nie potrzebował żadnej anteny zewnętrznej..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: wojteks »

ariel_matrix pisze:tv, apple tv, xbox, nbox
To powinno być kablem podłączone.
ariel_matrix pisze:czegoś z mocniejszym wifi,
W zasadzie nie ma takich.
ariel_matrix pisze:wifi było w całym domu, na przyzwoitym poziomie
Nie widze tego na jednym routerze/AP, stacjonarne sprzęty zrób po kablu.
Nie pomagam na PW!
ariel_matrix
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2012-05-17, 14:02
Lokalizacja: Tczew

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: ariel_matrix »

Nie ma możliwości by zrobić to po kablu.
Dlatego chciałem coś w n - 300mb, albo ac - po prostu z mocnym wifi.
Bo mj laptop i tak nie posiada złącza lan.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: krystianb »

ariel_matrix pisze:po prostu z mocnym wifi.
Coś takiego nie istnieje. ERIP jest ograniczone do 100mW i koniec. Nawet jak sprowadzisz jakiś sprzęt z afryki (gdzie takich ograniczeń nie ma) to i tak nie zadziała, bo takie ograniczenie obowiązuje z drugiej strony linka w twoim laptopie/tv etc.
ariel_matrix pisze:Bo mj laptop i tak nie posiada złącza lan.
I ten złom jest kompatybilny z AC :rotfl2:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ariel_matrix
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2012-05-17, 14:02
Lokalizacja: Tczew

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: ariel_matrix »

jest to macbook pro z tego roku, to nie wiem czy taki złom.
Chyba zostane przy B593, jak troche stanieje kupię E5186.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: krystianb »

Laptopa bez tak podstawowego złącza nie da się opisać inaczej, choćby miał zgniłe jabłko w środku.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ariel_matrix
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2012-05-17, 14:02
Lokalizacja: Tczew

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: ariel_matrix »

Ja wychodzę z załóżenia, że jest po to wifi, by z niego korzystać, 300mb+ w zupełności wystarcza do działania i pracowania, więc złącze lan jest mi zbędne.
Dlatego też szukam routera, który będzie oferował porządne połączenie wifi, a nie że będę musiał ciągnąć przez pół domu kable sieciowe.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: krystianb »

ariel_matrix pisze:Dlatego też szukam routera, który będzie oferował porządne połączenie wifi, a nie że będę musiał ciągnąć przez pół domu kable sieciowe.
Przykro mi nie ma takich, chyba że mieszkasz w szałasie. Konwencjonalne materiały budowlane mają zbyt dużą tłumienność.

Pomijam już podstawowe fakty, choćby takie jak zmniejszanie przepustowości sieci przy zwiększaniu liczby urządzeń w sieci bezprzewodowej.
Nie wspominając już o sąsiadach, czasem niechcący czasem umyślnie rujnujących stabilność sieci.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: matek451 »

WiFi to technologia , w której nie ma żadnej gwarancji prędkości i stabilności połączenia. Zależy od wielu czynników, no i jakie 300Mb/s. Naczytałeś się dużo reklamówek sprzedawców na temat WiFi. W teorii 300Mb/s jest w obydwa kierunki, jak osiągniesz 100-120 Mb/s to wszystko i w idealnych warunkach obok routera, w praktyce jak z połowę tego to się ciesz. Widać , że masz zerową wiedzę na ten temat.Zasięg WiFi nie zależy od prędkości, ilości anten itd. Dopuszczalna prawem moc to 100mW. Tak jak pisze kolega nawet jakbyś miał router z mocą 1W to i tak twoje urządzenia nie są w stanie odpowiedzieć w drugą stronę bo mają karty max. 100mW. Nie rozumiesz, że transmisja odbywa się w dwóch kierunkach i urządzenia po obydwu muszą pracować z tą samą mocą i w tym samym standardzie WiFi. Nie zmieni tego router z AC nawet E5186. Zgodnie z zasadami sztuki na każdym piętrze powinieneś mieć po jednym AP, dodatkowy AP łączysz z B593 po LAN .W ostateczności transmiterami PLC po sieci elektrycznej. Urządzenia, które mają LAN podpinasz po kablu. Jak działają rozwiązania po tak chwalonym WiFi przekonałeś się po użyciu repeaterów.Zamiast czytać marketingowe bzdety sprzedawców posłuchaj fachowców. Każdy z nich w dużym domu zaleca położenie sieci kablowej LAN. WiFi jest tylko jej uzupełnieniem a do streamingu filmów z dużym bitrate się nie nadaje.
ariel_matrix
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2012-05-17, 14:02
Lokalizacja: Tczew

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: ariel_matrix »

Czyli defakto nie dostanę routera, który ma mocniejszą wifi?

no tak, ale mając n do 150mb, a mając n do 300mb czy nawet ac do iluś tam, to chyba lepiej jest mieć z możliwością większej przepustowości?
po drugie b593 ma porty lan do 100mb...
różnica w 5gh a w 2,4gh jest znacząca? router e5186 ma 5gh?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: krystianb »

ariel_matrix pisze:Czyli defakto nie dostanę routera, który ma mocniejszą wifi?
Dokładnie. Niektóre są tylko słabsze niż by być mogły. Tyczy to się głównie najtańszego złomu.
ariel_matrix pisze:no tak, ale mając n do 150mb, a mając n do 300mb czy nawet ac do iluś tam, to chyba lepiej jest mieć z możliwością większej przepustowości?
300Mb/s to tylko dodatkowe 20MHz pasma. Dziś trudno znaleźć nie zapchane 20MHz a co dopiero 40, oczywiście mowa o 2.4GHz, przy 5 jest jeszcze odrobinę luzu. Ale AC szybko to zniweluje.
ariel_matrix pisze:po drugie b593 ma porty lan do 100mb...
Do N300 praktycznie wystarczają.
ariel_matrix pisze:różnica w 5gh a w 2,4gh jest znacząca? router e5186 ma 5gh?
Póki co mniej zapchane pasmo. Ale uwaga, jeszcze mocniej tłumione przez przeszkody. Góra jedna ścianka działowa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ariel_matrix
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2012-05-17, 14:02
Lokalizacja: Tczew

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: ariel_matrix »

U mnie nie pokazuje za dużo sieci dostępnych, tylko jedną i wg diagnostyki w mb to 5GHz...
ale u mnie odpada na samym starcie 5GHz, z powodu braku ścianek działowych, ponieważ to stare budownictwo więc, ściany są murowane..

Czyli by najlepiej to wszystko chodziło, to mogę zrobić to tak, że stawiam huawei tam, gdzie ma najlepszy zasięg, wyłączam w nim wifi, kablem ciągne na dół, tam gdzie jest tv i reszta elektroniki, stawiam róuter, który jest połączony kablem z huawei i od niego idą kabelki, do appletv, tv xboxa i łączy się bezprzewodowo z moim laptopem...
tylko ja nie wiem, jak pociągne kable sieciowe..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: matek451 »

Wracając do większej mocy routera to powtórzę jeszcze raz , nic to nie da bo inne urządzenia mają karty WiFi pracujące z max. mocą 100mW. Czyli odbiorą mocny sygnał z routera ale mu nie odpowiedzą. Co do modernizacji sieci to B593 zostawiasz jak teraz, WiFi nie wyłaczasz . On daje ci zasięg na jednym poziomie. Na dól prowadzisz kabel do kolejnego routera , łączysz go LAN-LAN z B593 i ustawiasz jako AP. W tym celu wyłączasz na nim serwer DHCP. Ustawiasz adres LAN na 192.168.1.2 . WiFi ustawiasz na inny kanał niż na B593, nazwa i zabezpieczeni te same no obydwu. w ten sposób masz do dyspozycji jedną sieć w domu tworzoną przez B593, wszystkie urządzenia są w niej i się widzą. Do dyspozycji AP i 3xport LAN na dole i górze. Jak 3 porty LAN na dole za mało to kupujesz switch, najlepiej Gbitowy i podpinasz do niego urządzenia po LAN( tv. apple TV, Xbox, NAS, BD czyli urządzenia służące do streamingu najlepiej spiąć w sieci wewnętrznej w oparciu o sieć LAN 1Gb/s). Mam tak zbudowaną sieć w oparciu o B315s-22( poprzednio B593s-22). tam gdzie brak kabla korzystam z transmiterów PLC.WiFi tylko na urządzenia mobilne. Laptop jak zachodzi potrzeba podpinam po LAN do przesyłania dużych plików filmowych z wysokim bitrate na dyski serwera NAS czy bezpośrednio na TV.
ariel_matrix
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2012-05-17, 14:02
Lokalizacja: Tczew

Re: B593s-22, coś z mocniejszym wifi

Post autor: ariel_matrix »

W sumie tak zastanawiam się, że mogę na dole postawić ten Huawei i wyciągnąć na zewnętrz antenę, i będę miał dostęp do tego lan...
ale z drugiej strony, lepiej na dole postawić router (np RT-N18U), do którego będę mógł podłączyć dysk usb 3.0 i będzie G-Lan.
ODPOWIEDZ