Reinstalacja Windowsa

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dibo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-01, 12:51

Reinstalacja Windowsa

Post autor: Dibo »

Dyskusja wydzielona z wątku: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=51390#51390
BliSki


Też się nad tym zastanawiam. Ale system mam postawione od 1,5 roku i jakoś nie jestem gotowy na format ;) . Windows chodzi mi jak igła, bo mam fioła na punkcie porządku, ale z tym połączeniem dałem plame :P . No cóż, jak nie będzie wyjścia bede musiał poświęcić jakiś weekend na ewakuacje do innej partycji.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Reinstalacja Windowsa

Post autor: mar_kow »

Dibo pisze:... Ale system mam postawione od 1,5 roku i jakoś nie jestem gotowy na format ;) . ...
Jestem zwolennikiem "odświeżania" systemu najdłużej co pół roku mimo iż też robię pedantyczne porządki. Najlepszy sposób (również omawiany na forum) to obraz systemu wraz ze sterownikami i najpotrzebniejszymi instalkami programów. Przywrócenie systemu do pierwotnego stanu to 15 min.
A odnośnie różnego rodzaju "optymalizatorów" - czasami działają wręcz odwrotnie. Nawet managery połączeń dołączane do modemów (np. iPlus) powodują że internet działa wolniej niż na zwykłym dial-up.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reinstalacja Windowsa

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:Jestem zwolennikiem "odświeżania" systemu najdłużej co pół roku mimo
Ja natomiast uważam, ze spokojnie można utrzymując pewne rygory utrzymać w ryzach windowsa przez przynajmniej rok ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Reinstalacja Windowsa

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:... utrzymując pewne rygory ...

W moim przypadku jest troszkę inaczej, testuję pewne rzeczy które...(bla, bla, bla) 8) a nigdy do końca się nie wyczyści systemu używając nawet fikuśnych programów. Żeby nie naginać też aż tak bardzo prawa używam drogich komercyjnych programów w wersjach czasowo ograniczonych. Żeby powrócić do nich po pewnym czasie najlepiej "odświeżyć" system. Usuwanie beta znaków w rejestrze bywa czasochłonne i nie zawsze skuteczne.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reinstalacja Windowsa

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:W moim przypadku jest troszkę inaczej, testuję pewne rzeczy
Zawsze można zainstalować system wirtualny i na nim testować. :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Reinstalacja Windowsa

Post autor: mar_kow »

Też o tym myślałem, ale jakoś nie chciało mi się za to zabrać :wink: Za każdym razem tworzyć środowisko wirtualne to za duży kłopot. A tak co pewien czas kliknąć "restore" i po kłopocie.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reinstalacja Windowsa

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:Za każdym razem tworzyć środowisko wirtualne to za duży kłopot
Dlaczego za każdym razem? Jeżeli wszystko skonfigurujesz, to często taki wirtualny system możesz nawet jako jeden plik zgrać :) Jego odtworzenie jest więc jeszcze prostsze ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Reinstalacja Windowsa

Post autor: mar_kow »

Na pewno tak, ale musiałbym się zmusić :wink: Czasami mam już dość komputera i ...siadam sprawdzić pocztę :lol:
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reinstalacja Windowsa

Post autor: przewaks »

Mam kolegę, któremu osobiście stawiałem system (Windows 2000) i wytrzymał od września 2004 do początku października 2007. Kolega używa komputera normalnie - przegląda strony, sprawdza pocztę itp. Od czasu do czase zassie coś przez p2p. Mimo to system wytrzymał mu tak długo. Nie wiem jak on to zrobił :)
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reinstalacja Windowsa

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:Czasami mam już dość komputera i ...siadam sprawdzić pocztę :lol:
To tak jak wszyscy. Ja wczoraj żeby było ciekawiej na dwóch kompach aktualizowałem Ubuntu z 7.04 do 7.10 i na obydwu się wysypała aktualizacja :( (ale to tak OT, bo mamy wątek o windowsie) :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ