Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Ale co masz na mysli ?? Mowimy o wylaczeniu sie w 30tym dniu, moze o losowej godzinie, nie dziala wcale rowne 30dni
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: R Mad »

Witam. Uzbroiłem się niedawno w starter Red Bull Mobile. Zrobiłem doładowanie za 50 zł i zaczyna się trudne, bo nie daję rady uruchomić pakietu Darmowy Internet LTE. Zlecałem jego włączenie poprzez Play24 już kilkukrotnie i zawsze schemat jest taki sam - na początku informacja, że pakiet zostanie aktywowany w ciągu 24 godzin po czym jego status zmienia się na "w realizacji" i taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, a następnie od nowa mogę zlecić włączenie tego pakietu, bo nie jest on aktywny. Próbowałem też włączyć krótkim kodem i tutaj to samo, przyjęcie zgłoszenia, informacja, że pakiet zostanie włączony w ciągu 24 godzin i dalej już nic.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

zadzwoń i zgłoś awarię.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: R Mad »

Tak też uczyniłem. Twierdzą, że mają sporo zgłoszeń tego typu i pracują nad usunięciem awarii.
dawidb3
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2014-10-20, 20:00
Lokalizacja: Kielce

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dawidb3 »

Mam dokładnie ten sam problem. Wczoraj próbowałem aktywować lte, ciągle widniało " w trakcie włączania" , dziś patrzę, status " wyłączony", ponownie włączyłem i czekam.
Czy komuś udało się włączyć darmowe LTE np po kontakcie z biurem obsługi?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Moze to juz poczatek konca...
SomnusDisney013
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2015-08-07, 00:11
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: SomnusDisney013 »

U mnie chodzi od ponad roku(koniec we wrześniu) bez zająknięcia. Same transfery są bardzo dobre jak i opóźnienia. Jedynie samo odnowienie nielimitowanego LTE zajmuje do 20 min. Mam do Was pytanie, bo widzę, że jest Play na Kartę Rok Ważności Konta. Można później migrować na RBM. Nie na Energy. W ogóle czy jest taka możliwość, ponieważ wczoraj byłem przenieść numer z Plusa właśnie do Play. Chciałem bezpośrednio do RBM ale nie mieli starterów więc konsultantka zaproponowała mi operację obejścia tego innym sposobem. Mówiła, że nie ma problemu z tym. Byle wpaść na kolejny dzień z wizytą. Problem jedynie taki, że byłem przejazdem i zrobiłem to w miejscowości oddalonej trochę km od mojej.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Mozna migrowac z dowolnego zestawu, ale racze nie przez salon
SomnusDisney013
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2015-08-07, 00:11
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: SomnusDisney013 »

Czyli był by rok ważności konta wtedy? Śmieszna sprawa, ponieważ na infolinii powiedzieli mi, że nie mają takich uprawnień. W salonie, swoim rodzimym mieście uznali, że nie maja uprawnień i jedynie przez konsultanta można sprawę załatwić. Ping Pong. Wczoraj jak wspomniałem byłem w innej miejscowości i w salonie chcieli zrobić to od reki gdyby nie brak startera RMB. :D
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: wojteks »

RWK już od jakiegoś czasu w RBM5 nie da się zrobić, po migracji jest tylko 7 dni ważności konta.
Nie pomagam na PW!
dawidb3
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2014-10-20, 20:00
Lokalizacja: Kielce

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dawidb3 »

u mnie nadal LTE nie aktywowane.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Interwencja w Play trwa od 2dni wzwyż...
kolor1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-06-03, 23:15

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kolor1 »

dawidb3 pisze:u mnie nadal LTE nie aktywowane.
cześć
Ja aktywowałem wczoraj "darmowe LTE" RBM5 bez problemu. Na Play 24, najpierw włączyłem darmowe LTE, a potem wykupiłem pakiet neta 600MB za 5zł. Żeby działało darmowe LTE trzeba mieć włączony jakiś pakiet internetowy.
dawidb3
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2014-10-20, 20:00
Lokalizacja: Kielce

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dawidb3 »

Tak wiem wiem że musi być pakiet internetowy :) Używam LTE od ponad roku na trzech kartach.

Na jednej z kart skończył się pakiet i postanowiłem go aktywować ponownie, po próbie włączenia i pojawieniu się statusu "w trakcie realizacji" zobaczyłem że skończyły się zwykłe MB i właśnie aktywowałem 600MB za 5 zł, i tu zdziwienie bo później zlecone a wcześniej aktywowane. LTE ciągle nie chce się aktywować.
krimar
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2009-09-09, 13:48
Lokalizacja: stad

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: krimar »

Mi powiedzieli przed chwilą na infolinii, ze promocja darmowe LTE dla taryfy RBM7 została wyłączona z dniem 01.06.
Jak ktoś chce dalej jej używać, to powinien zmienić taryfę na RBM5.
Chcą się pozbyć taryf, gdzie po załadowaniu 50 zł konto było ważne 150 dni
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Przeciez w systemie nadal jest info o tej opcji, Darmowe LTE

Mam ze 3 numery z Darmowym LTE i na nich nadal jest taka opcja ( systemowo )
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: darekka »

U mnie na 2 numerach RBM 7 MNP od 2 dni również aktywacja LTE się nie udaje(jest WŁĄCZ, zlecam włączenie, zmienia się na W TRAKCIE ZMIAN i po jakimś czasie znowu widać WŁĄCZ)-zeżarło MB z konta. Problem zgłoszony ale cisza jak na razie.
Czyżby koniec :?
Ostatnio zmieniony 2016-06-04, 09:30 przez darekka, łącznie zmieniany 5 razy.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Dobrze ze zostało na RBM5 - chociaz...
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: darekka »

Dziś dzwoniłem i mam 2 informacje:
a) wycofali z RBM 7 i zalecają zmianę na RBM 5(LTE ma śmigać) minus-14dni ważne konto po zmianie, 50zł. ważnośc konta 100dni
b) w poniedziałek jak słyszeliście ma być konferencja prasowa na, którą Play sprasza dziennikarzy-to powód wyłączenia LTE w RBM7. NIEOFICJALNIE-w zamian w ramach udobruchania nas ponoć w RBM5 mają wprowadzić RWK. Szczegóły mają być podczas konferncji w poniedziałek.
Zalecałbym wstrzymanie się z migracją do RBM5 przynajmniej do poniedziałku jak się sprawa wyjaśni. :gwiazdki:
Na chwilę obecna Regulaminów nie mają jeszcze i sami są zaskoczeni nagłym skasowanie LTE w RBM 7, a obecnośc Darmowego LTE w systemie jest spowodowana niezaktualizowaniem platformy jeszcze.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

To jaki interes mają w skasowaniu w RBM7 Darmowego LTE i przywrocenie do RBM5 RWK :) ??

Przecież wyjdzie im na gorsze wtedy ( nie licząc pakietu za 25MB czy startowego 1GB - w RBM7 )
kolor1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-06-03, 23:15

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kolor1 »

Może RWK będzie płatny? W pon. wszystko się wyjaśni.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: darekka »

Jak to co będą mieli-super ekstra nówkę ofertę i szum na internetach przecież.

RWK w RBM5-NIEOFICJALNIE ma być jako rekompensata za nagłą zmianę(i jeśli będzie to najprawdopodobniej dla ludzi co zmigrują z RBM7). Ja jak na tę chwilę czekam z migracją i zobaczę co z tego wyjdzie-2 dni przeżyję, bo mam alternatywę dla RBM.
darekka
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

darekka pisze:Jak to co będą mieli-super ekstra nówkę ofertę i szum na internetach przecież.
RWK w RBM5-NIEOFICJALNIE ma być jako rekompensata za nagłą zmianę(i jeśli będzie to najprawdopodobniej dla ludzi co zmigrują z RBM7). Ja jak na tę chwilę czekam z migracją i zobaczę co z tego wyjdzie-2 dni przeżyję, bo mam alternatywę dla RBM.
Nie licz na to-jeżeli uruchomią rok ważności konta na RBM5, to do tego będzie jakiś kruczek* . :)
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

No własnie przed chwilą się dowiedziałem tego samego co Darek - w RBM, w poniedziałek na konferencji będzie wiadomo

Oj, to ukruci się handelek Januszom Biznesu na allegro 150/50 :)
Co do RWK nic nie wiadomo, co ciekawe mam jeszcze taryfę z najsarszym RBM na kartę i tam LTE ma działać ( oferta była jak RBM7 - 150/50 )
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: darekka »

Może przy okazji siec odetchnie, bo prędkości ostatnio słabiutkie mimo modernizacji?
Ja to mam 2x "RBM na kartę 7 MNP"(to chyba praprzodek) mam jeszcze "RBM na kartę"(ale nie wiem czy ta oferta była przed czy po MNP) i tu działa jeszcze LTE(odpalone 25maja) i chyba tak zostanie-wszystkie te taryfy mam po modzie z RWK poprzez Fakt Mobile .
darekka
kolor1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-06-03, 23:15

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kolor1 »

Działa, ale jak minie 30 dni to już nie będzie można właczyć kolejny raz. Darmowe LTE będzie tylko na taryfie RBM5, przynajmniej tak mówi Pani na infolinii RBM.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

darekka pisze:Może przy okazji siec odetchnie, bo prędkości ostatnio słabiutkie mimo modernizacji?
Jak nie zaczną wołać kasy za pakiet to zbyt dużego oddechu nie zaliczy. Natomiast utną się przychody sprzedawców starterów na Allegro.
jareq
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: darekka »

To, że działa do końca 30dni to akurat jasne jest. Zobaczymy co i jak będzie w poniedziałek-fakty są takie: LTE w RBM7 znika bezpowrotnie, a "byznezmeny" będą mieć utrudnienie.
darekka
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: mk64 »

A u mnie jest tak, że darmowe lte zostało wyłaczone (w play24 status wyłaczone) a internet działa. Kiedy w play24 właczę darmowe lte, to po kilku minutach zrywa na ok. minutę połaczenie z internetem, po której znowu wszystko śmiga. W modemie ustawione "tylko lte". Myślalem, że jak wylaczą darmowe lte, to internetu nie będzie.
Czy też tak macie?
B535 w Play
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: darekka »

Zżera Ci MB, które miałeś aby LTE śmigało-możesz sprawdzić w zakładce STAN KONTA. Jak zeżre to 32kbps.
darekka
Zablokowany