Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

Witam
Jako ze dzis troche siedzę nad siecią w domu to wygrzebałem jakiś stery router TPLink TL-WA901ND ten starszy model w kanciastej obudowie. Chciałem go wykorzystać jako wzmacniacz sygnału zeby mieć neta w garażu, ale nie mogę sie na niego zalogować. Po połączeniu i wklapianiu w przeglądarce gogle 192.168.1.254 pojawia sie pusta strona "Ta witryna jest nieosiągalna" Router ma jedna antenę ułamaną, ale to chyba nie problem.
Jak zmusić router zeby sie na niego zalogować?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dzejk »

sprawdź przez ipconfig jakie ip ma brama albo przywróć go przyciskiem reset do ustawień fabrycznych.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: Grupens »

Podłącz kabel. Nastepnie:
właściwości karty ethernet-> właściwości TCP/IPv4-> zaznacz: użyj następującego adresu IP-> wpisz 192.168.0.1 (maska wskoczy z automatu)-> zatwierdź.
Po skonfigurowaniu routera przywróć ustawienia: IP automatyczne. :)
Deformują nas formuły.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

no i tak tez zrobiłem i udało sie zalogować.
Chce go użyć jako repeater, ale nie do końca jestem pewny czy sprzęt jest sprawny. Kupiłem go jakiś czas temu na giełdzie i leżał nieużywany. Na początek żeby go sprawdzić podłączyłem go z laptopem z systemem xp kablem. Zalogowałem sie jako klient. Siec domowa wykrył na poziomie ok 40 db. Połączył się i po zrobieniu reboot neta na laptopie nie ma. Jakis ruch w pakietach we właściwościach karty sieciowej niby jest, ale żadna strona sie nie ląduje. Zmieniłem ustawienia IP na automatyczne - wtedy wyskakuje komunikat: pobieranie adresu sieciowego i później : ograniczenia lub brak łączności.
Co robię źle?
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

Aha jeszcze takie pytanie: Gdy ruter tl-wa901nd znajduje sieci i łącze sie z wybraną, to nie ma żadnego okna do wpisania hasła - to normalne?
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: Grupens »

Po zmianie IP na automatyczne zresetuj go ręcznie...
Deformują nas formuły.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

niestety nic to nie daje, dalej nie może pobrać adresu sieciowego. Połączyłem go jako acces pointa z głównym moim routerem, stworzyłem nowa siec i w takiej konfiguracji tl-wa901 działa bez zarzutu.
Co może byc jeszcze nie tak z ustawieniami?
Zmieniłem tez firmware na początku na najnowszy, ale nie na wersje beta tylko na oficjalna - może to był błąd ?
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

wrzuciłem teraz tez wersje beta firmware ale dalej nic. Cos mi sie wydaje ze to kwestia jakiś ostawień, ale niby robię wszystko zgodnie z instrukcja i lipa
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: Grupens »

Poszukaj tutaj:

http://www.tp-link.com.pl/download/TL-WA901ND.html

Masz tutaj instrukcje w zależności od wersji sprzętowej.
Deformują nas formuły.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

udało mi sie ustawić router jako klient i zadziałało. Dopisałem w zakładce Wireless Security w PSK Password hasło do rutera głównego i zaznaczyłem WPA-PSK/WPA2 PSK
Czyli router wygląda na to ze jest sprawny
Jednak jako wzmacniacz sygnału REPEATER ciagle nie mogę ustawic
Z opisów wychodzi na to ze ustawienia routera: client a repeater sa takie same, wiec dlaczego nie działa router jako wzmacniacz? W telefonia mam aplikacje wifi analizer która pokazuje wszystkie dostępne sieci, te z ta sama nazwa, a z innych routerow tez. Po uruchomieniu tp-link tl wa901nd jako repeater żadna nowa siec sie nie pojawia, sygnał dotychczasowej sieci tez sie nie wzmacnia
Co z tym zrobić?
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

jeszcze pytanie:
czy ip głównego rutera i tego wzmacniacza musi byc takie same? główny mam 192.168.0.1 a wzmacniacz byl na 192.168.1.254 - powinienem to drugie ip zmienić na 192.168.0.254 ?
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

i czy DHCP na wzmacniaczu powinno być włączone? jeśli tak to jakie ip startowe i jaki na koniec ?
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: Grupens »

W zakładce LAN zmieniłeś typ adresu na Static IP?

DHCP ma być włączone w obu routerach.
Wireless settings-> zmieniasz na region: Polska-> wciskasz: Survey-> z AP List wybierasz SSID który Cię interesuje-> Save ->reboot
Spróbuj....
Deformują nas formuły.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

w zakładce Network mam ustawione
Static IP
IP adres: 192.168.1.254
i maska 255.255.255.0

W ruterze głównym ktory sygnał ma być wzmacniany jest adres IP 192.168.0.1 - czy to nie jest problem ??
DHCP mam wyłączone w obu routerach.
Region mam na Polska

Chyba sie udalo. Po wpisaniu IP we wzmacniaczu na takie jak w routerze głównym pojawiła sie kolejna siec
Ostatnio zmieniony 2016-08-03, 10:24 przez dawidd, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: key »

Masz router w innej sieci - zmien IP routera na n.p. 192.168.1.123
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: Grupens »

Spróbuj na przykładzie innego tp-linka:

http://www.tp-link.com.pl/faq-492.html
Deformują nas formuły.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

Wygląda na to ze zaczęło działać. Zaraz rozstawie routery i posprawdzam w terenie jaki mam sygnał. Mam jeszcze takie pytanie - używam jeszcze routera TP-Link TL-WA830RE tez jako wzmacniacza. Po zalogowaniu sie na główny router ZTE MF28D widzę jakie urządzenia sa podpite pod siec, i jakie maja IP. TP-Link TL-WA830RE wyświetla sie bez problemu, a ten z którym tak walczę co prawda pokazuje adres MAC, ale ani IP ani nazwy nie ma, sa tylko kreski ---. Czy w ustawieniach tego routera-wzmacniacza jest jakieś maskowanie nazwy czy jak?
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

no i radość była przed wczesna, co prawda router siec zrobił/wzmocnił, ale w sygnale z tego routera nie ma internetu.
Wygląda to tak
budynek 2 piętrowy
2 piętro router główny ZTE MF28D
1 piętro router TP-Link TL-WA830RE
0 piętro router tp-link Tl WA901ND - sygnał wi fi jest i to mocny, ale brak neta. Bez tego routera komputer na samym dole łapie siec na poziomie sygnału "dobry" i internet jest. Gdy włączę router Tl WA901ND poziom sygnału wzrasta do znakomity, ale internet ginie
Co jest nie tak?
Może ma to cos w spólnego z tym ze główny router nie rozpoznaje ani nazwy ani ip tego ostatniego routera?
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: Grupens »

Spr. ustawienia tego drugiego tp-linka, który działa prawidłowo i ustaw tak samo w tym problematycznym... :?
Deformują nas formuły.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

Zadzwoniłem do tplink do pomocy technicznej. Tam polecono mi zmienić Encryption z auto na AES. Generalnie nic to nie zmienilo, dalej brak neta. Zmieniłem jeszcze ustawienia z Repeater na Universal Repeater i sukces, zaczęło działać
Nie wiem czy zmienić /encryption zpowrotem na auto ? Osoba z tplink ktora polecila mi to zmienić miałem wrażenie, ze patrzy tylko na jakąś instrukcje i nie bardzo wie o co chodzi
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: Grupens »

Nie wiem czy zmienić /encryption zpowrotem na auto
Sprawdź, przecież to nic nie kosztuje... ;)
Deformują nas formuły.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

Zmieniłem encryption na auto i nic sie nie zmieniło, nie wiem do czego jest ta funkcja. W każdym bądź razie po testach przez parę dni wyłączyłem tego tp-linka 901, bo gdy jest włączony na poziomie 0 na którym mam komputer to prędkość spada, mimo ze poziom sygnału jest bardzo mocny. Na ta chwile korzystam z repeater TP-Link TL-WA830RE który jest piętro wyżej i prędkość jest lepsza.
Planuje rozciągnąć kable sieciowe w kominie wentylacyjnym i oba routery połączyć z głównym routerem przewodem. Myślicie ze to lepsze rozwiązanie?
W takim wypadku powinienem routery ustawić jako access point?
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

Witam
Odgrzeje troche temat.
Router działał poprawnie, ale zrobiłem mu factory reset, i po przywróceniu ostawień fabrycznych nie mogę sie na router zalogować, ani po kablu na win xp i 7 ani przez wi fi . W ip config w miejscu gdzie powinno się pokazać ip routera jest puste miejsce. Czy to możliwe ze po przywróceniu ostawień fabrycznych uceglilem router?
Stacjonarnym kompem z wn10 udaje sie połączyć z siecią routera ale nic więcej, przez przeglądarkę nie da sie wejść w ustawienia routera, strona jest pusta.
Co mogę jeszcze zrobić? Czy da sie jakoś wgrać firmware jeśli nie da sie wejść w ustawienia routera?
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Tp-link TL-wa901ND - jako sie zalogować?

Post autor: dawidd »

juz sie zalogowałem
zasugerowałem sie 3 postem
"właściwości karty ethernet-> właściwości TCP/IPv4-> zaznacz: użyj następującego adresu IP-> wpisz 192.168.0.1 (maska wskoczy z automatu)-> zatwierdź."
Natomiast po resecie routera ip ustawilo sie na 192.168.1.254 i gdy w kompie zmieniłem na 192.168.1.1 router dało sie połączyć
ODPOWIEDZ