INTERNET DO LAPTOPA

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kejt84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-02-01, 15:27

INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: kejt84 »

witam potrzebuje łacza internetowego bezprzeodowego do laptopa zastanawiam sie nad usługa iplusa. nie weim czy wybrac opcje z modemem SE Gt89 za ktory musze zaplacic ok600zl (gdzy interesuje mnie oferta tansza czyli abonament za ok60zl) czy lepiej zaiwestowac w tel kom z EDGE. mieszkam w mejscowosci na mapie plusa niby powinnam miec zasieg EDGE ale jakos nie jestem tego pewna. potrzebuje internetu do laptopa do wszystkiego i chce z nigo korzystac rowiez w domu do PC. prosze o rade bo nie wiem co wybrac, czytajac wypowiedzi na tym forum juz sie w tym pogubilam ;( z gory dziekie za kazda rade i odpowiedz
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: dreamoftheviper »

Wybierz iPlusa z 60 zł abonamentem weź umowe na 12 miesięcy z samą kartą SIM oraz kup telefon Nokia 6230 i kabelek USB DKU-2 oryginalny i rozkoszuj się internetem gdzie tylko chcesz i na jakim komputerze chcesz, bo taki zestaw nawet na stacjonarnym komputerze bedzie chodził ok Pozdrawiam
dreamoftheviper ©2006
Lesiu.Z
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-01-31, 08:58
Lokalizacja: Grudzi?dz

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: Lesiu.Z »

Jeszcze inna opcja to abonament w plusie bez telefonu, sama karta sim, abo za 25zł miesięcznie w tym 40/80minut do wszystkich/plusa. Umowa na 6 miesięcy. Do tego uruchamiasz w BOK usługe iplus. Kosztuje cie to miesięcznie około 84zł, ale w kazej chwili mozna zrezygniować z usługi i plus (12zł opłaty za rezygnacje) a abonament zostaje do płacenia przez maksymalnie 6 miesięcy. W momencie rezygnacji jest to najlepsza opcja, lepsza niz wiązanie się z operatorem na 12/24 miesiące.

Co do modemu, masz racje. Najlepiej kupić jakiś fon N6320 i go uzywać. Mamy wtedy net no i te 40/80 minut miesięcznie do wygadania. Minuty przechodzą maksymalnie na 3 miesiące.

Pozdrawoam.


Pees: Włąsnie z takiej kombinacji <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font>, ale mam starszy abo w ktorym było za 25zł 50 minut do wszystkich i mam n6820 jako modem przez BT podłączony.
I-Plus.....
kejt84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-02-01, 15:27

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: kejt84 »

posiadam tel w orange /umowa do listopada 2006/ wiec kupno kolejnej karty i kolejnego abonamentu raczej odpada wiec chyba lepszy juz jest sam iplus60. tak mysle. jesli chodzi o tel 6230 czy cenowo wyjdzie porownywalnie jak z modemen SE GT89? druga sprawa to ile ten tel wytrzyma bez ladowania jesli bede go uzywala jako modem do laczenia sie z net przez laptopa.
z tego co przegladaalm to forum spooro ludzi narzeka na modem SE GT89 co mnie troche znieczeca jedynie na plus jest to ze nie mam ryzyka ze mi w czasie surfowania po necie padnie bateria.
maku73

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: maku73 »

Skoro juz mowa o N6320, to czy mżna do niego podłączyć antenę zewnętrzną?
Lesiu.Z
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-01-31, 08:58
Lokalizacja: Grudzi?dz

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: Lesiu.Z »

kejt84 pisze:posiadam tel w orange /umowa do listopada 2006/ wiec kupno kolejnej karty i kolejnego abonamentu raczej odpada
Kupując plusa z modemem podpisujesz aonament/umowe na 24 miesiące, iplus bez modemu to chyba 12 miesięcy. Kupując abo najmniejsze 25zł to tylko 6 miesięcy umowy a usługa iplus jako uskuga dodana. IMO to jest najkozystniejsza oferta bo praktycznie w kazdym momencie mozesz zrezygnować ponosząc tylko minimalne koszty.

Co do baterii, to zalezy jaki fon, ja u siebie na 6310 na gprsie uzyskiwałem nawet do 4rech godzin pracy w necie bez ładowania. Teraz na 6820 i edge to około 2 godziny, ale telefon i nny i bateria też inna niz ta z 6310

Pozdro
I-Plus.....
kejt84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-02-01, 15:27

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: kejt84 »

a czy korzystajac z tel jako mdem jakosc polaczenia nie bedzie gorsza w porownaniu z modemem wew. jest to wazne gdzyz mieszkam w malej miejscowosci i bioroc pod uwage zasieg pewnie nie bedzie rewelacji i bedze moga miec tylko gprs ale czesto bywam w miejscu gdzie odbiera edge. jutro bede miala okazje sprawdzic jak dziala modem /przyjezdza pan z plusa/ daletgo chcialabym wiedziec jakie jest porownanie z modemem z telefonu. /zeby pan nie wciskal mi jutro kitu zachwalajac modem SE GT89 :)/
Lesiu.Z
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-01-31, 08:58
Lokalizacja: Grudzi?dz

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: Lesiu.Z »

kejt84 pisze:a czy korzystajac z tel jako mdem jakosc polaczenia nie bedzie gorsza w porownaniu z modemem wew. jest to wazne gdzyz mieszkam w malej miejscowosci i bioroc pod uwage zasieg pewnie nie bedzie rewelacji i bedze moga miec tylko gprs ale czesto bywam w miejscu gdzie odbiera edge. jutro bede miala okazje sprawdzic jak dziala modem /przyjezdza pan z plusa/ daletgo chcialabym wiedziec jakie jest porownanie z modemem z telefonu. /zeby pan nie wciskal mi jutro kitu zachwalajac modem SE GT89 :)/

Mom zdanem telefon będzie miał tą zalete, ze w miejscu słabego sygnału mozna go gdzieś inaczej ulokować czym poprawisz sygnał własnie. Wadą jest to, ze jest to dodatkowy element systemu ktory musisz nosić, ładować baterie itp.

A co do jakości tych modemów SE to niech się uzytkownicy wypowiedzą. Podobno modemy mają problem z procesorami AMD.

Pozdrawiam.
I-Plus.....
kejt84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-02-01, 15:27

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: kejt84 »

ja mam procsor celeron. a jesli chodzi ogolnie o usluge ipuls czy jestes zadowolony. to bedzie moj jedyny sposob laczenia sie z netem /teraz siedze na modemie/ mozesz cos wiecej napisac jak dziala jaka masz srednia predkosc.
Lesiu.Z
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-01-31, 08:58
Lokalizacja: Grudzi?dz

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: Lesiu.Z »

kejt84 pisze:ja mam procsor celeron. a jesli chodzi ogolnie o usluge ipuls czy jestes zadowolony. to bedzie moj jedyny sposob laczenia sie z netem /teraz siedze na modemie/ mozesz cos wiecej napisac jak dziala jaka masz srednia predkosc.
Jestem dosyć zadowolony, szybkości są dla www około 8-10 KB/s a dla połączeń z ftp to 12-13 KB/s. Czasami zdaza się zrewane połączenie, ale to jest raczej ina mojego telefonu i połączeia blutootcha z laptopem. Uywam dopiero trzeci miesiąc netu z plusa. Ogolnie jezeli nie ma innej alternatywy na łącze w telekomuny/netii lub telewzji kablowej to jest dosyć fajne rozwiązanie

pozdrawiam
I-Plus.....
kejt84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-02-01, 15:27

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: kejt84 »

dzieki wielkie za wypowiedzi :)))
kejt84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-02-01, 15:27

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: kejt84 »

hmm a gdy zrobic tak wziac tanio tel 6020 tzn za 349zl w mixplusie24 albo nawet w mixplus30 za 299 i uaktywnic usluge ipuls jak myslicie lepsze niz sama karta na 6msc abonamentza25zeta+iplus i +koszt telefonu?
Lesiu.Z
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-01-31, 08:58
Lokalizacja: Grudzi?dz

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: Lesiu.Z »

kejt84 pisze:hmm a gdy zrobic tak wziac tanio tel 6020 tzn za 349zl w mixplusie24 albo nawet w mixplus30 za 299 i uaktywnic usluge ipuls jak myslicie lepsze niz sama karta na 6msc abonamentza25zeta+iplus i +koszt telefonu?
Tylko, ze iplusa mozna uruchomić w abonamencie tylko. A co do telefony, jak dobrze poszukasz to w komisie/allegro znajdziesz 6020/6021 za 370zł.

Pozdro
I-Plus.....
kejt84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-02-01, 15:27

Re: INTERNET DO LAPTOPA

Post autor: kejt84 »

oo tego nie wiedziaalm :) dziekuje jescze raz no to uaktywniam karte i szukam taniej nokii 6020. jescze raz dzieki za opd pozdrawiam
ODPOWIEDZ