Pomoc z uploadem.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

Cześć :) Posiadam aktualnie internet stacjonarny z Orange 10mb/s i mam tutaj upload na poziomie 0,8 mb/s gdzie ja potrzebuje do streamowania na twitchu około 4 :P Myślę nad kilkoma rozwiązaniami, przedstawia Wam kilka i prosiłbym o jakąś pomoc :D

Ogólnie sprawa wygląda tak, że w Orange więcej niż 10 mb/s nie mogę mieć, więc odpada przedłużenie umowy z nimi, dowiedziałem się, że są koło mnie światłowody, lecz po moich kablach nie pójdzie a trzeba by wymienić całe kable co wiąże się z kopaniem podwórka co odpada :/ Jest opcja z światłowodami taka : mam zakład i do zakładu pociągnąć światłowody a od zakładu po starych kablach by to poszło do domu, czyli światłowody na zakładzie i po tych starych kablach idzie to do domu, tylko teraz pytanie jaka tutaj będzie prędkość? Taki pomysł dał mi informatyk, że niby to będzie jakoś działać, tylko czy to nie będzie pogorszenie prędkości ;/ Dla zrozumienia tego mam tak, że kable idą do zakładu i dom jest ze 100 m od niego, kable z zakładu do domu i tutaj mamy router.

Druga opcja jest wzięcie internetu mobilnego, tylko nie mam pojęcia jak to działa ;p Czy będę miał zasięg i w domu i na zakładzie? I czy jest jakiś internet nielimitowany ?
Daje jeszcze linka do tego, bo przejrzałem forum i widzę, że to się przydaję :P
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 59&zoom=15

Może jeszcze jakieś inne rozwiązania abym miał upload na większym poziomie? :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6448
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: onken »

Z zakladu pociąg skretke, tak bedzie chyba najlepiej

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

onken pisze:Z zakladu pociąg skretke, tak bedzie chyba najlepiej

Skrętke? Czyli ? :D Ja jestem zupełnie zielony w tym :D Światłowody do zakładu i po starych kablach pójdzie światłowód do domu? Tylko czy ta prędkość będzie jakaś lepsza? Bo te kable są stare ;/
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6448
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: onken »

Skretke czyli dobrej jakosci kabel RJ45, nie bedzie straty predkosci

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

onken pisze:Skretke czyli dobrej jakosci kabel RJ45, nie bedzie straty predkosci

Tylko jak to jest z połączeniem takiej skrętki? Czyli tak światłowody do zakładu i ten kabel skąd pociągnąć? Z routera czy co? Tylko, że ten kabel trzeba jakoś wkopać w ziemie czy on może być na powierzchni?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6448
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: onken »

Z routera, bezpieczniej byloby w ziemi, napowietrznie grozne z powpdu wyladowan atmosferycznych. Albo pomysl o wyslaniu przez WIFi, np w standardzie AC + anteny

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

onken pisze:Z routera, bezpieczniej byloby w ziemi, napowietrznie grozne z powpdu wyladowan atmosferycznych. Albo pomysl o wyslaniu przez WIFi, np w standardzie AC + anteny
A jakieś rozwiązanie, że jakoś to zrobić bez kabli? Światłowody do zakładu i stamtąd przekazać sygnał routerem do domu? Tylko, że to jest ze 100 m, żeby ten sygnał był dobry :D Kombinuję coś i chce spytać się ludzi, którzy siedzą w temacie ;)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: Hermogenes »

Złączka 1 RJ-45 Pin Kolor przewodu RJ-45 Pin Złączka 2
RCV+ 1 biało-pomarańczowy 1 TRX +
RCV - 2 pomarańczowy 2 TRX -
TRX + 3 biało-zielony 3 RCV +
nieużywany 4 niebieski 4 nieużywany
nieużywany 5 bialo-niebieski 5 nieużywany
TRX - 6 zielony 6 RCV -
nieużywany 7 biało-brązowy 7 nieużywany
nieużywany 8 brązowy 8 nieużywany
Kabel LAN schemat.doc
Zajrzyj do puszki tej od telefonu na dworze zobacz ile masz kabli (par) telekomunikacja lubiła dawać zapasy na wszelki słuczaj może da się połączyć system rj45 na starych kablach
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

Hermogenes pisze:Złączka 1 RJ-45 Pin Kolor przewodu RJ-45 Pin Złączka 2
RCV+ 1 biało-pomarańczowy 1 TRX +
RCV - 2 pomarańczowy 2 TRX -
TRX + 3 biało-zielony 3 RCV +
nieużywany 4 niebieski 4 nieużywany
nieużywany 5 bialo-niebieski 5 nieużywany
TRX - 6 zielony 6 RCV -
nieużywany 7 biało-brązowy 7 nieużywany
nieużywany 8 brązowy 8 nieużywany
Kabel LAN schemat.doc
Zajrzyj do puszki tej od telefonu na dworze zobacz ile masz kabli (par) telekomunikacja lubiła dawać zapasy na wszelki słuczaj może da się połączyć system rj45 na starych kablach

To jest dla mnie czarna magia co napisałeś :D Technicy z INEI (bo oni mają światłowody) powiedzieli, że jedyna opcja to są nowe kable czyli kopanie ;d Tak jak pisałem do zakładu to mogę pociągnąć te kable z kopaniem ale od zakładu nie da rady przesłać sygnału do domu jakoś? ;D Bo to co napisałeś to tak jak pisałem czarna magia, nie znam się na tym po prostu :D
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: Hermogenes »

Zobacz ile drutów idzie między zakładem a domem ,niech zobaczą elektrycy , kumaty elektryk się połapie kliknij na niebieskim drukiem załącznik ( Kabel LAN schemat.doc ) sam zrozumiesz poz .Hermogenes
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

A gdzie te druty są? W skrzynce czy jak?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: Hermogenes »

Jeśli ten stary stacjonarny idzie z zakładu do domu ja tak to zrozumiałem ,a którędy idzie to nie wiem przecież nie byłem u Ciebie dlatego napisałem że kumaty elektryk się połapie . Kable telekomunikacyjne ziemne najcieńsze są 2 parowe 4 druty skręcone po 2 w pary .często 2 pary były puszczane do gniazdka w domu , ale niekoniecznie mogą iść osobno do domu i osobno do zakładu ,wtedy nic bez kopania nie zrobisz .poz .Hermogenes
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

A może starczy Ci zdjęcie kabla co idzie do routera? Mógłbym zrobić ;p

A ta opcja doprowadzenia do zakładu światłowodu a stamtąd router ? Jest taka możliwość wgl? Tylko to chyba jakiś dobry by musiał być aby to złapało :D
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: Hermogenes »

Zdjęcie kabla nie jest potrzebne chodzi o to czy TP budując linię tel na Twoim terenie pociągnęła kabel ziemny według schematu .
Sieć.JPG
Po czarnej linii nic z tego , trzeba tak jak napisał Onken po wi-fi
Po liniach zielonej i czerwonej jet szansa na wykorzystanie tego jako połączenia LAN ,pod warunkiem że kabel jest z zapasem par ,to trzeba sprawdzić na miejscu .często takie połączenia telefoniczne były robione w układzie sekretarsko dyrektorskim i wtedy jest zapas kabli (par) . poz .Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: matek451 »

Pytanie jak szybkie łacze światłowodowe będziesz miał w zakładzie i czy jest widoczność optyczna pomiędzy zakładem a domem? Jesli jest to na 100m można zbudować skuteczny most WiFi w oparciu o dedykowane urządzenia CPE( zewnętrzne punkty dostępowe0), najlepiej Ubiquiti. Koszt minimalny 500 zł.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: Hermogenes »

Masz rację ale ktoś tam oglądał i wybrał metodę kopania zawsze droższą ,nie sądzę ale może tym technikom od światełka chodziło o większy zarobek. Może ktoś sprawdził że są jakieś mocne przeszkody sprawdził wersję Wifi i istniejące połączenia kablowe i tak zadecydował .poz Hermogenes
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

Dobra to o co mam zrobić aby to sprawdzić? Zajrzeć do budki TP czy wezwać jakiegoś fachowca i co mu powiedzieć ? aby co sprawdził? Z tego co widzę to połączenie jest raczej po liniach albo zielonej albo czerwonej, po czarnej to nie ma opcji ;p Najprawdopodobniej to jest zielone połączenie z tego co mi się zdaję bo jak wyłączę router u siebie w domu to na zakładzie nie działa net, więc z tego wynika że jest to zielone ;d
xerrni2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-05-20, 10:10

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: xerrni2 »

Zleć sprawę komuś kumatemu, bo z twoich wypowiedzi wynika, że nic nie ogarniasz, tylko licz się z kosztem >1000zł:
W cenę wlicz:
1. koszt sprzętu do przesyłu internetu przez WiFi - koszt urządzeń >500zł (most wifi)
2. router / ap do domu (cena zależy od wymagań)
3. router do zakładu ( -||-)
4. Koszt konfiguracji + instalacji
Tu masz przykładowe połączenie
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

I po takiej konfiguracji będę miał w domu prędkość światłowodów ? A jakie urządzenia polecacie do połączenia tego?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6448
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: onken »

Nie, bedziesz mial predkosc WiFi. Kabel RJ45 pozwoli Ci na 1 Gbit, WiFi nie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

Czyli jaką będę miał mniej więcej prędkość ? ;p
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6448
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: onken »

Wroz Maciej powie ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

Czyli tańszego rozwiązania nie ma? ;d Mi najbardziej zależy na tym uploadzie aby był większy :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: matek451 »

Nie odpowiedziałeś na dwa podstawowe pytania, czyli jak szybki internet światłowodowy planujesz i czy jest widoczność pomiędzy budynkami. 100m dla mostu WiFi przy widoczności anten CPE to niewiele. Uzyskane prędkości będą zależały od użytego sprzętu a tutaj możliwości są szerokie. Na najtańszych Nanostation LOCO M2, M5 osiągniesz spokojnie kilkadziesiąt Mb/s, oczywiście w każdą stronę więc i na UL. Konfiguracja jest prosta, koszt zerowy. Router w zakładzie pewnie od dostawcy i to koszt stały. Podobnie jak dodatkowy router/AP w domu, potrzebny także przy połączeniu kablowym. Koszt 2xLOCO M2 około 430 zł, jeśli zrobisz most na 5GHz to 2x LOCO M5 za około 550 zł.
a6riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-22, 15:59

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: a6riz »

Wziąłbym z Inei do 150 mb/s. Widoczność pomiędzy budynkami jest, nie ma drzew itp. Tylko mam pytanie do kogo mam się zwrócić z takim podłączeniem? Do techników z Inei czy prywatnie kogoś wziąć? Jak prywatnie to jak mam to wytłumaczyć, te połączenie (najlepiej jakiś schemacik czy coś) :)
grazia1963
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-08-06, 12:08

Re: Pomoc z uploadem.

Post autor: grazia1963 »

Samemu ustawić anteny czyli ustawić tak aby się widziały. A potem ten CPE na zakładzie podłączasz po LAN z routerem dostawcy. Zasilanie poprzez POE, zasilacz POE jest w komplecie z LOCO M2, M5. Ustawiasz go jako AP https://www.youtube.com/watch?v=Mgm4c2lSsZ4 Drugi montujesz na domu i podłączasz zasilanie POE a drugi kabel LAN prowadzisz do domu gdzie wpinasz go do portu LAN routera ustawionego jako AP np. WR-841, WR-1043 i wtedy masz jedną sieć w obydwu pomieszczeniach. Ten na domu konfigurujesz jako AP Client( Station) https://www.youtube.com/watch?v=FjTXJIWaR8o Jesli chcesz mieć dwie odrębne sieci w zakładzie i domu to WR-841, WR-1043 łączysz do portu WAN i konfigurujesz jako router. Z pomocą Forum całość to z godzina pracy. Linki do http://allegro.pl/ubiquiti-nanostation- ... 19793.html lub http://allegro.pl/access-point-ubiquiti ... 88108.html
ODPOWIEDZ