Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: onken »

Panowie i Panie

Mam na jednym z numerów Plan Maksymalny i po ok. 700 GB nałożyli lejek dziady :/

Złożyłem reklamację, przewertowałem regulamin i nie ma żadnej wzmianki o lejku przy Planie Maksymalnym

I czekam...

Jak z nimi walczyć gdyby jednak coś nie rozpatrzyli pozytywnie reklamacji ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: radius »

Nie wiem, ale zapytam z ciekawości. Te 700 GB to od kiedy? Od początku umowy? Od początku cyklu rozliczeniowego czy od wczoraj? :)
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: onken »

Na cykl rozliczeniowy( zostały 3 dni ) , w sumie to same dany wysyłane, raporty służbowe, bazy danych, takie dane sporo ważą :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: matek451 »

Podstawowe pytanie czy umowa zawarta przed czy po 13.11.2015 ? Ale ty już wiesz bo dyskutowałeś na Forum w temacie lejka technicznego. Teraz go dostałeś.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: onken »

Umowa zawierana w tym roku jakoś, To nie lejek techniczny, bo trwa juz 3 dni

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: ja.michal »

Pytanie jaki ten lejek?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: onken »

Wyglada na ok 1Mb/s pobieranie i okolo 1-1.5 Mb/s wysylanie :/
A oferta ma byc nolimit i techniczny lejek to na bank nie jest....
Ostatnio zmieniony 2016-10-27, 21:43 przez onken, łącznie zmieniany 1 raz.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: barek16 »

Uuu to żeczywiście obcięli boleśnie. Ja mam Orange Freenet SIMO z temtego roku z pakietem podstawowym 75GB + no limit LTE (100GB) i wczoraj pierwszy raz od początku umowy załapałem się na "techniczny" 10Mbps DL 10Mbps UL. Aczkolwiek nie kwestjonuję tego- mieli prawo... Przedwczoraj pobrałem 39 GB w godzinach szczytu, a wczoraj na lejku jeszcze dodatkowe 28 GB. Podczas gdy tak normalnie nigdy tych 75 podstawowego nie wyczerpywałem :-)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: ja.michal »

No to ładnie, według nowych warunków, ale po gigantycznej ilości danych jakby nie patrzeć.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: onken »

Dostałem odpowiedź od orange....

Czy 720 GB na 28 dni to serio wielkie obciążenie sieci ??

szczególnie ze pakiety baz danych wysyłane były przeważnie między 9-11 rano ?? ( średnio wychodzi około 25 GB dziennie )

cytat:

Sprawdziliśmy poruszone kwestie. Wyjaśniamy, że w ramach oferty Internet LTE dla Firm w wariancie Maksymalnym nie ma żadnych limitów na transmisję danych. Wyjaśniamy jednak, że mając na względzie konieczność zapewnienia wszystkim Abonentom jak najlepszej jakości świadczenia usług w przypadku obciążenia sieci przez danego Abonenta, wynikającego z takiego sposobu korzystania z usługi transmisji danych, które zagrażałoby stabilności funkcjonowania i dostępności sieci dla innych Abonentów, może czasowo ograniczyć (jednak nie dłużej niż do zakończenia bieżącego okresu rozliczeniowego) prędkości transmisji danych do 64 kb/s. potwierdzamy, że ograniczenie na Pana numerze xxxxxxxx zostało założone.

Rozumiemy, że przekazana sprawa jest dla Pana bardzo istotna, dlatego zrobiliśmy wszystko, aby szczegółowo ją wyjaśnić. Jednak biorąc pod uwagę powyższe informacje nie mamy podstaw do pozytywnego zamknięcia Pana zgłoszenia.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
szymek2000
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-10-11, 09:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: szymek2000 »

Ciekawe po ilu GB T-Mobile nałoży lejek techniczny, konsultant zarzekał się notatka wewnętrzną o 7TB :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: onken »

Nie mylic lejka technicznego ktory jest do godz 24 z obciazeniem nadajnika.... Z tymi 7 TB to bujda na resorach.... W moim wypadku zrobili to po 720 GB

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: kuba »

Ja jakiś tydzień temu dostałem lejek 1/1 sztywny po przekroczeniu 160GB mam plan Zaawansowany dla firm pisałem do nich skargę ale oczywiście zasłaniają się regulaminem. Oto odpowiedz od Orange:
Dziękujemy za nadesłaną korespondencję.

Sprawdziliśmy, przeprowadzona analiza nie wykazała nieprawidłowości od strony usług. Zgodnie z regulaminem usługi Nielimitowane LTE, Orange umożliwia przesyłanie danych w technologii LTE z największą prędkością, jaka jest możliwa do osiągnięcia w danych warunkach, jednak nie większą niż 30 Mb/s (górna granica prędkości), z zastrzeżeniem, że Orange ograniczy prędkość transmisji danych do nie więcej niż 1 Mb/s w przypadku, gdy transfer danych w technologii LTE w ramach danej Opcji Usługi przekroczy wartość 100 GB
Nigdy nie dostałem lejka przez 10 miesięcy a przewalam średnio około 250GB na miesiąc a w tym cyklu bęnc. Więc w Orange też zaczynają bawić się w Plusa. :facepalm:
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: dzejk »

do końca lutego możesz się ratować starterami na kartę w orange/nju mobile, w których za rejestrację masz 100 GB na 30 dni.
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: peterka »

Poważnie w LTE Orange można uzyskać maksymalnie 30mb/s?
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: kuba »

Nie, ja mam cały czas bez lejka średnio 50Mb/s a przy odpowiednich warunkach śmiga na full.
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: peterka »

Sugerowałem się tą odpowiedzią Orange sprzed 2 postów. Czyli ok, wszystko w normie :)
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: Niki1986 »

No za mnie też się ostatnio <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>...i co dziwne, niby lejek techniczny(7-23) a od jedenastu dni mam dzień w dzień i to bez względu czy zużycie wynosi 350MB czy 25GB.Oczywiście konsultanci mówią, że nie widzą podstaw a dział techniczny swoje-wszystko poprawnie. 560GB i macie lejek.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: MarcinNS »

Ja czasami dostaje limit techniczny nie wiem nawet za co(np. pobranie Quake Champions ?) ale nie chce mi się z nimi szarpać o limit na 24h. Za niedługo kończy się umowa zobaczymy co jest nowego w eterze ;)
p.s. też mam Maksymalny plan, miesięcznie transfer ok 100-130GB
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: onken »

Widze że Orange schodzi na psy ostatnio... Zamiast rozbudować sieć to lepiej ją dzielić z T-Mobile i wrzucać lejki....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: Niki1986 »

Gdyby to był lejek techniczny to ok, lecz u mnie zakładali od 7-23(5Mbs) od 11 dni i to nie ważne czy 1GB czy 25GB a już przegieli jak ostatnie dwa dni ustawiłem sobie w QoS przecięcie na 5Mbs a oni mimo wszystko dali mi znów lejek na 5Mbs-no mózgi ! :-).Mały rabanik w dziale jakości i już się uspokoili. Cały problem jest taki, że nie ma reguł i nikt nie powie wprost-,,Panie 50GB dziennie to za dużo i dlatego dostał Pan lejek na 24h'' .Co do sieci to dziwna sprawa u mnie, od trzech miesięcy stacja ,,moja'' ma dołożone anteny 800+2600 i pociagneli światło a mimo tego(od roku mam tą taryfę), dopiero teraz się zawzieli(90% to upstream).Ciekawe jak to będzie z tym 5G w takim razie? Czy to będzie przedłużenie światlowodu, czy znów lejki i zapisy w umowie?...
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: Niki1986 »

No to następny epizod z ,,planem maksymalnym", tak jak onken wspominał 720GB i lejek 1/1Mbs i żaden techniczny(w sumie 5GB w dwóch ostatnich dniach)...szczerze to nie ma nawet,,bez limitu" bo jak to możliwe, że od 10 dni jadę na lejkach technicznych i za lejek 5Mbs dostaje lejek 1Mbs i podkreślam zużycie w ostatnich 2 dniach wynosiło 5GB...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: onken »

U mnie ten lejek 1/1 w Maksymalnym nie był już dobowy tylko do końca całego okresu rozliczeniowego. Ale według umowy jest ok, nadal masz no limit a to że po 1 Mb/s.... "Peszek" według Orange.

Ale już przegieli jak włączają Ci to po 5 GB....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: Niki1986 »

Oczywiście miałem na myśli, że przetransferowałem 720GB(monitoring i nie ucieknę przed tym) do 1 czerwca a od 3 do 5 czerwca miałem 5GB i wtedy mnie siekneli 1/1(okres rozliczeniowy do 15). Onken logika mi trochę szwankuje :) bo jak to jest plan maksymalny(oczywiście wiem o zapisie w regulaminie ale myślałem, że ktoś ściąga z prędkością 40Mbs dzień w dzień to wtedy walą) , ja od tygodnia jadę na lejkach 5Mbs( w nocy nie generuję ruchu a w dzień kamery generują nie większy niż 6mbs) to jak to ma się do nadmiernego obciążenia nadajnika? Wychodzi na to, że to obciążenie to bujda, zliczają GB i walą lejek
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: matifcb »

witam, koledzy te lejki polegaja na tym ze przekroczyliscie jakis pakiet ilosciowo GB i kiedy oni go zrzucaja ? w nowym miesiacu czy jak ? Mysle nad Orange zeby weekendowo na dzialce uzywac. Chcialbym sie dowiedziec jak to technicznie wyglada zanim zdecyduje sie na jakis pakiet z allegro w ktorym jest np 1410 GB na 18 miesiecy do wykorzystania.
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: Niki1986 »

matifcb- Cały problem w naszym przypadku polega na tym, że umowa jest ,,bez limitu,, i op może nas w każdej chwili przyciąć według regulaminu.Co do lejka technicznego(7-23) bo Ciebie to by tylko interesowało-masz trzy progi 5,10,15 i w zależności od obciążenia stacji możesz dostać jeden z nich, czyli ściągając, oglądając youtuba itp. możesz generować nadmierny ruch i następnego dnia dostajesz jeden z tych lejków.
damianssj661
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-06-13, 18:21

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: damianssj661 »

Jak Ci z allegro to robią, że 1410GB jest ważne 18 miesięcy a nie 5?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: onken »

Może być ważne 155 dni a ino pokazuje pakiet łączny, czas pokaże.

A w ogole to wątek o innej ofercie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: dzejk »

Sposób na tak długą ważność konta mieli także przed wprowadzeniem tego pakietu. A sam "Grunwald" jest ważny tyle ile konto.
Rok ważności konta sam możesz uzyskać przez darmowy sms o treści START na nr 8002 i tym samym przedłużyć ważność konta i pakietów.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plan Maksymalny - Orange i problem z "lejkiem"

Post autor: onken »

Dzejk, wszędzie piszą o rozdzieleniu tych kont, tyle że nie wiem czy już czy od lipca

A sprawdzanie konta smsa może nie być wcale wyznacznikiem jak to np jest play

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ