Nec e313 - problem w polaczeniu uzywajac simdata

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skrypciu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-02-04, 00:58
Lokalizacja: ZG

Nec e313 - problem w polaczeniu uzywajac simdata

Post autor: skrypciu »

:arrow: Czesc, mam taki problem : posiadam tel. Nec e313, zakupilem do niego karte SimData i nie moge polaczyc sie z internetem.

:idea: Probowalem na Win 98 se oraz na XP. Robie wszystko tak jak opisane a nie dziala. Juz od dawna mam w necu ustawione apn'y, adresy itp. Nie ma problemu z netem przez GPRS w komorce, moge sobie wyswietlac strony tylko nie laczy mi sie przez komputer. :idea: Wiec wgrywam mu sterowniki, potem dorzucam klucz do polecen inicjujacych modemu, potem ustanawiam polaczenie, konfiguruje je i daje polacz. I wtedy gdy dzwonie na nr *99# telefon wypisuje:otwieranie portu, weryfikacja nazwy uzytk. i hasla i nagle rozlacza i podaje blad 734 ze nie moze skonczyc polaczenia ppp. :idea: Dodam ze wpisywalem dnsy plusa tez w kompie we wlasciwosci tcp/ip i dalem zeby pobral ip automatycznie. :idea: Aha i tych polecen inicjujacych modemu jest kilka wersjii wiec probowalem juz ze wszystkimi, przy niektorych nie chce sie nawet laczyc tylko od razu pisze ze nie moze otworzyc portu. aha i w windows xp w modemach nie dziala zakladka "kwerenda modemu" albo sie dlugo laczy i wisi.

Co ja robie zle ?
Aha kolega ma tez neca e313 wiec dzis jestem u niego i MA TEZ TO SAMO!!!

To jak powiedzcie mi czy my piratujemy te neki czy nie?
I jak sie polaczyc ?
Nam chodzi tylko o zwyczajny modem gprs :oops:
Alex

Re: Nec e313 - problem w polaczeniu uzywajac simdata

Post autor: Alex »

U mnie chodzi 313 bez problemu, ustawien szukaj na innych postach, bo bylo o tym bardzo wiele i to o necu 313. Wyglada na to ze cos masz z uwierzytelnianiem, login, haslo. Powienenes miec = na gorze co oznacza ze GPRS jest. No i 2.5 G po prawej. GPRS chodzi dobrze, w netmeterze do 85kbps. Niestety na dzien dzisiajszy nie da sie odpalic na nim UMTS-u,.
skrypciu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-02-04, 00:58
Lokalizacja: ZG

Re: Nec e313 - problem w polaczeniu uzywajac simdata

Post autor: skrypciu »

Przekopalem forum i nic nie znalazlem :-(

Ale kolega tez sie wkurzyl bo to MUSI dzialac i znalezlismy blad o (sic!)... 4 rano :-)

Chodzilo tylko o to, ze w Plusie podali mi ze nie mam wpisywac loginu ani hasla, ale jak sie nie wpisze ppp to sie nie mozna polaczyc. Czujecie mnie? Koles mi nawet na kartce w plusie rozrysowal i zaklinal sie ze nie trzeba loginu i hasla wiec nie wpisywalem. a jednak trzeba bylo co za tępi ludzie. Fakt, testowalem jeszcze nokie 6610 na irdzie i ona idzie bez loginu i hasla na gprs, a nec wymaga logiun ppp :-) i nawet nie trzeba zadnych polecen inicjujacych dla modemu :-) YO ! 8)
ODPOWIEDZ