Promocje operatorów - za rejestrację?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
musiekKAR
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2016-07-20, 21:19

Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: musiekKAR »

Witam,

Oreintujecie sie moze czy operarorzy maja jeszcze jakies promocje na wieksze pakiet danych nawet na krotki czas np jak za rejestracje ?

Potrzebuje potestowac transfer danych roznych sieci w dwoch miejscach aby wybrac cos najbardziej sensownego.
Do testow potrzebuje po ok 10GB z kazdej sieci

Dzieki za pomoc
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: ja.michal »

W Orange 100 GB. Nie ma mniejszego priorytetu, działa jak w abonamencie (osobiście porównywałem u siebie).
W Plusie 50 GB. Podobno przez ten bonus spada priorytet, ale osobiście tego nie sprawdzałem.
W Play nie ma już bonusów (z tego co widzę), ale w przypadku prepaida typowo internetowego można aktywować np. dzień bez limitu za 5 zł (10GB w pełnej prędkości, a potem lejek 1 Mbps do końca dnia). Najtańszy starter ze złotówkami na koncie kosztuje 9 zł.
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: peterka »

Co oznacza sformułowanie "przez ten bonus spada priorytet"?
Że plus obniża prędkości na karcie z aktywowanym bonusem 50GB a na abonamencie jest pełnia prędkości?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: ja.michal »

Tak. I to nawet nie tyle różnica między abonamentem a prepaidem, a nawet między bonusem 50 GB, a zwykłymi GB za doładowanie w prepidzie. Sam tego niestety nie sprawdzałem, przekazuję informacje, które ludzie w sieci zostawili.
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: peterka »

Może i faktycznie coś w tym może być bo testuję sobie czasami prędkości między routerem z agregacją (karta z bonusem 50 GB) a zwykłym telefonem i prędkości w telefonie są lepsze. Wiadomo, że w grę wchodzi łączenie po WiFi i to też może wpływać ale jednak różnice zdarzają się nawet 10mb/s
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: ja.michal »

Włóż SIM z telefonu do rutera i zobacz jaka będzie różnica.
charlie112

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: charlie112 »

W Orange promocja za rejestrację skończyła się 1 marca(co jest trochę wbrew ich własnemu regulaminowi, ale to szczegół). Można dostać 100 GB za pierwsze podanie danych adresowych i zgodę na molestowanie z ich strony przez telefon. Jest też 50 GB na 14 dni na start.
Co do prędkości - w LTE dobijam do 50 mb/s.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: dzejk »

jak ktoś zarejestrował kartę orange/nju do końca lutego, to nadal może włączyć bonus - ma na to 60 dni.
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: kutan123 »

dzejk pisze:jak ktoś zarejestrował kartę orange/nju do końca lutego, to nadal może włączyć bonus - ma na to 60 dni.
Niestety padłem ofiarą ich regulaminu mam 3 karty zarejestrowane przed końcem Lutego ... chce aktywować je w Marcu i wyskakuje komunikat, że aktywacja również była do 28 lutego ...
Więc kto nie aktywował bonusu przed końcem Lutego temu przepada bonus wbrew regulaminowi Orange gdzie była mowa o 2ch miesiącach na aktywacje.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: onken »

Dzwonisz do Orange, reklamujesz i muszą Ci włączyć ręcznie poprawnie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: ja.michal »

Miałem na przeniesionym numerze problem z aktywacją w lutym. Na chacie nie było problemu, jeszcze przedłużyli bonus o kolejne 30 dni. :) Mam jeszcze jeden numer z nieaktywnymi bonusami, zobaczymy co będzie za kilka dni.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: dzejk »

włączałem bonus kilka dni temu, na pewno już w marcu i przeszło.
charlie112

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: charlie112 »

Faktycznie - po telefonie aktywowali:)
charlie112

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: charlie112 »

A i zapytałem czemu tak się dzieje to odp. "że widocznie system źle działa". Też mi odpowiedź...
Tak, czy siak - z jednej karty można wyciągnąć ponad 40 dni(14 dni z 50 GB na start, później aktywacja bonusu i 100 GB na 30 dni).
zenono
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2015-05-04, 15:29
Lokalizacja: miasto nad Wisłą

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: zenono »

nie trzeba doładowywać konta żeby sim była aktywna 14 dni + 30 dni?
charlie112

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: charlie112 »

50 GB na 14 dni przywitało mnie od razu, niczego nie aktywowałem. Stąd wniosek 14 dni z tej promocji i pod koniec aktywacja za rejestrację. Tak mi to zadziałało na starterze. Za ponad miesiąc przećwiczę to raz jeszcze :)
"Dla nowych klientów
Kup starter Orange Free na kartę z bonusem 50 GB na start lub Kup dowolny starter Orange na kartę i zmień ofertę na Orange Free"
A i trzeba w Free trafić, a Orange ma kilka starterów. Pewno zmiana taryfy wystarczy - tak czy siak: poprzedni starter to jakiś "Kid protect" był. Od razu mi się w oczy rzuciło, że bezpieczny starter pod dzieciaki i z ciekawości wyszukałem treści dla dorosłych i blokada. Zadzwoniłem, odblokowali i git. Ale tam 50 GB mi nie wpadło na dzień dobry. No ale też i nad taryfą nie myślałem, bo byłem skoncentrowany na 100 GB za rejestrację - może zmiana taryfy też by dała 50 GB:)

Tak czy siak - miałem starter bez przypisanego numeru i musiałem go sobie wybrać po aktywacji - mieszałem, mieszałem, coś tam wybrałem. Później próbowałem skorzystać z Bonusu za rejestrację - przychodzi odpowiedź: dooooooooooopa, promocja zakończona i dziękujemy. Ale zaraz po tym przyszedł sms, że mam 50 GB na 14 dni, do 16 marca. Na tym jechałem na zasadzie "jak już kupiłem - to wykorzystam".
Dzisiaj za poradą kolegi Dzejk zadzwoniłem do tego pomarańczowego kołchozu, przedstawiłem sytuację, że numer rejestrowany w lutym, chcę aktywować Bonus i odmowa na mojego smsa, stąd dzwonię.... i aktywowane! :) do 13 kwietnia.
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: kutan123 »

Ja zadzwoniłem do konsultanta, że nie działa mi bonus aktywacyjny, ktory można aktywować d0 60 dni po zarejestrowaniu numeru przed końcem Lutego ....
i tak się zastanawiam co wymyśli tym razem pomarańczowy kołchoz, żeby mi nie odblokować bonusu ... no i ZNALEŹLI kruczek !!! :D

oczywiście nie słowo w słowo ale podobnie:
"Fakt, że Pan zarejestrował kartę przed końcem lutego ale nie uruchomił jej pan w Lutym i dlatego bonus przepada" ... a ja mówie do gościa, że prześledziłem regulamin i pisało o samej rejestracji do konca lutego, ale nie było nic o uruchomieniu karty przed końcem lutego ... na co on, że "mogą na bieżącą edytować regulamin i on już nic w systemie nie może zrobić po takich ogólnych edycjach systemu ... "

Czyli potwierdzili NIGDY NIE PAKOWAC SIĘ W ABONAMENTY W ORANGE BO NA KAŻDYM KROKU ZNAJDĄ KRUCZEK JAK ZEDRZEĆ Z KLIENTA !!!
Dobrze, że to tylko był starter 5zł z bonusem za rejestracje ... bu już widzę moje nerwy po podpisaniu jakiejść umowy na 2 lata i doliczaniu dodatkowych kosztów, bo zmieni sobie regulamin :D
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: barek16 »

Na bałwana trafiłeś i tyle. Muszą przyznać bonus bo tak stanowi regulamin. Kilka osób po reklamacji i dalszej odmowie przyznania bonusu zgłosiło skarge do UKE i nagle operator przyznaje rację, przeprasza i odpala bonus. Moja karta zarejstrowana 27 lutego czeka do 59 dnia na próbę aktywacji :D i niech spróbują nie przyznać :P
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: kutan123 »

Wiesz co ?
Też myślałem o przedzwonieniu do BOK/UKE ale o te 5zł bić się nie będę ... po prostu dali mi do zrozumienia, że są najgorszymi krętaczami na rynku mobilnym ;D
charlie112

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: charlie112 »

Tak na bieżąco to było zapytać o dane tego typa z którym rozmawiałeś i zrobić raban - myślę, że szybko zmieniłby zdanie, wręcz "na bieżąco" :)
I jakoś nie widzę zmian w regulaminie:
https://www.zarejestrujnumer.pl/Regulam ... .01.17.pdf
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: kutan123 »

Poważnie, mówie charlie112 nie będę się poniżał o te 5zł ... i dałem sobie spokój ;D
Dane konsultanta z sms po rozmowie:
"Dziękuje za rozmowę - Dariusz Mularczyk. Dodardca Orange. Zachęcam do udziału w krótkiej ankiecie po naszej rozmowie".
Nie zawitałem w tej "jego" ankiecie, bo wiem że jako pracownik ma takie wytyczne od firmy, mało tego śmiał się zapytać czy chce skorzystać z jakiegoś abonamentu za 59.90zł ... po czym podziękowałem ;)
Wiem, że takim postem na tym popularnym mobilnym forum mogę mu zaszkodzić (choć na to są potrzebne dowody), bo takie korporacje jak "pomarańczowi" cały czas inwigilują internet od strony marketingowej, ale z drugiej strony co innego zrobić jak gość się tak zachowuję ;D
charlie112

Re: Promocje operatorów - za rejestrację?

Post autor: charlie112 »

Ja Ciebie doskonale rozumiem :)
Pewno zauważyli za duży ruch na kartach pre-paid, ale... taką metodą klienta nie zyskają. Co z resztą sam potwierdzasz. To już lepiej było powiedzieć "panie, tam był błąd w regulaminie, promocji już nie ma, co ja panu poradzę?" - inaczej brzmi. A nie, że "my to se możemy regulaminy edytować jak nam pasuje". Strach z taką siecią umowę zawierać :)
ODPOWIEDZ