Merlin U-740...Problem...

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wozo13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-21, 22:24
Lokalizacja: Radom

Merlin U-740...Problem...

Post autor: wozo13 »

Witam...jestem nowy na forum i mam problem z modemem Novatell Merlin U-74 :( Karta niby działa poprawnie,ale dzieje się dziwna rzecz przy logowaniu...Po uruchomieniu aplikacji IPlus wszystko odpala się normalnie,aż do momentu pojawienia się interfejsu użytkownika...ponieważ razem z nim pojawia się okno z informacją,że logowanie w sieci nie powiodło się! I fakt na interfejsie IPlus-a nie ma zasięgu,ale dosłownie po kilku sekundach zasięg się pojawia!!! Okno z informacją można wyłączyć i jest ok...pytanie,czemu w ogóle to okno się pokazuję? Kartę kupiłem na allegro ma logo ONE...nie wiem czy karta jest jakaś walnięta czy to jest normalne? Sprawdzałem dwa inne modemy i nic takiego się nie działo...Może ktoś się spotkał z takim zachowaniem sprzętu??? ...i jeszcze jedno pytanie...jak u Was chodzi internet z IPlusa na modemach tej firmy? bo u mnie straszne skoki transferów...z 18kB/s do 1kB/s...czasem nawet nie chcą wchodzić strony!!! :( Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ;)
Aristo Smart 270...Merlin U-740...IPlus EDGE_25kB/s...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Merlin U-740...Problem...

Post autor: Sundance_kid »

Daruj sobie aplikację iPlusa i zrób zwykłego dialupa. Szczegóły w FAQ. I przy okazji wyłącz PIN na karcie (np w telefonie).
Awatar użytkownika
wozo13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-21, 22:24
Lokalizacja: Radom

Re: Merlin U-740...Problem...

Post autor: wozo13 »

Robiłem dialupa i jest to samo transfer skacze jak szalony :) dopiero o 1.00 w nocy stabilizuje się na poziomie 17-23kB/s...a tak w dzień czy nawet teraz jak pobieram to mam jazdę...od1kB/s do 8-10kB/s...śmiga tak 10sekund i zjazd do 1kB/s a nawet do zera!!! nie wiem byłem w plusie,a oni się śmieją że jest super i że każdy chwali i oczy na mnie...nie wiem może ja już zgłupiałem i wymyślam,ale wydaje mi się,że przy czterech czasem pięciu kreskach zasięgu powinienem mieć w miarę stabilny transfer no i na poziomie EDGE-a :) Dodam jeszcze,że sprawdziłem na yahoo w bazie BTS-ów....i okazało się,że u mnie w okolicy jest tylko jeden i to ok.10km ode mnie...a era ma aż trzy...no jak na miasteczko 20 tyś...hahaha :D ...i może tu leży problem? Pozdrawiam :D A tak przy okazji...Fajne to forum i myślę,że najlepsze o tej tematyce....heh :ok:
Aristo Smart 270...Merlin U-740...IPlus EDGE_25kB/s...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Merlin U-740...Problem...

Post autor: Sundance_kid »

Chyba już sobie odpowiedziałeś na pytanie. Jak możesz to przetransportuj się z laptopem w inne miejsce tak, żeby na pewno korzystać z innego nadajnika. Bo moim zdaniem to jego wina.
Awatar użytkownika
wozo13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-21, 22:24
Lokalizacja: Radom

Re: Merlin U-740...Problem...

Post autor: wozo13 »

No witam...pisałem,że robiłem diala i że chodziło tak samo...dziś całkowicie odinstalowałem iplusa zlikwidowałem pin...zainstalowałem wszystko od nowa i jest lepiej...może transfery bez zmian,ale dużo stabilniej ;) już tak nie skacze...heh...dobrze,że już nie ma opcji połączenia CSD bo kiedyś żona się połączyła...he he he...Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc :D :D :D :ok:
Aristo Smart 270...Merlin U-740...IPlus EDGE_25kB/s...
ODPOWIEDZ