TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Certiv
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-08-06, 12:31

TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: Certiv »

Witajcie,
Jeśli ponawiam temat to przepraszam i proszę o skierowanie we właściwe miejsce.

Mam zaskakujący problem z routerem tplink MR3420, świeżo kupiony w lipcu - oryginalny soft.

Połączony z modemem huawei e3372 i kartą play oraz dodatkową anteną by lepiej zbierać sygnał.

Wszystko działa, w założeniu że jestem w otwartym pomieszczeniu w zasięgu do 5m. Problem pojawia się w momencie zmiany pomieszczenia - zrywa sieć WI-FI. Rozumiem że zasięg może nie przechodzić przez ścianę z kominkiem, ale wszystkie pozostałe ściany wykonane są z ?!drewna!?.
sieć czesto przestaje być widoczna lub nie możliwe jest połączenie się z nią. Problem jest i na win10 oraz na pozostałych urządzeniach mobilnych (próbuje podłaczyć, wyłącza i włacza wifi na urządzeniu, po 30 sekundach informuje że połączenie jest nie możliwe lub sieć jest wyłączona).

Śmieszności nadaje fakt że sygnał wifi przestaje działać nawet w odległości 3-4 metrów przez otwarte drzwi (wszystko z drewna). Stawiałem router w różnych miejscach i problem się powtarza. Jest to domek działkowy, jakiekolwiek zakłócenia inne są wykluczone.

Czy ktoś mógłby mi pomóc w diagnostyce problemu? Jakim cudem wifi przestaje działać (lub bardzo traci stabilność) w ten sposób?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: matek451 »

To nie żaden cud tylko twój masakryczny bład przy wyborze sprzętu. Nie od dziś wiadomo ze MR-3420 nie nadaje się o do obsługi modemów LTE. Ma problemy nie tylko z ich zasilaniem po USB ale z powodu małej ilości pamięci i słabego procesora przy jednoczesnej pracy z modemem LTE oraz po WiFi zrywa połączenie lub resetuje modem LTE. Szczególnie ten problem występuje z modemami LTE w wersji zwykłej. TP-link z tym walczył ale na OFW problem występuje. Tak samo było z MR-3420v2. Na v3 nie ma chyba nawet alternatywnego softu. Najlepsze co można zrobić to oddać ten router i od nowa skomponować zestaw do LTE w Play.
Certiv
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-08-06, 12:31

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: Certiv »

Super. Szukałem innego routera ale 3 różni sprzedawcy polecili mi tylko ten router. Żaden inny. Wszędzie piszą że jest ok z tym modemem lte.

Skoro nic nie można zrobić, to jaki router polecacie? Myślę że taki wystarczy na potrzeby wakacyjne. Ale router który nie utrzymuje stałego sygnału nadaje się na śmieci. L
Dziwne że 80% routerów to właśnie ten model.

Jest coś rozsądnego do 150 zł? Zasięg jest tu tak słaby że bez anteny dodatkowej nie pójdzie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: wojteks »

Certiv pisze:Szukałem innego routera ale 3 różni sprzedawcy polecili mi tylko ten router.
Szukałeś najtańszego routera i taki dostałeś a sprzedawca che sprzedać to co ma na półce.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: matek451 »

Era MR-3420 skończyła się ponad 2 lata temu. Support TP-linka nie poradził sobie z problematyczna obsługą modemów LTE w tym E3372. Wersja v3 to takie pudrowanie trupa. Gdyby to była wersja v2 to jeszcze zostałaby zmiana na alternatywne FW MiFi od Cezarego i do tego E3372 Hilink. Taki zestaw jakoś ponoć działa. Jaką wersję E3372 posiadasz, jaka to antena? Z jakiego pasma LTE w Play korzystasz, jaka to lokalizacja?
Certiv
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-08-06, 12:31

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: Certiv »

wojteks pisze:
Certiv pisze:Szukałem innego routera ale 3 różni sprzedawcy polecili mi tylko ten router.
Szukałeś najtańszego routera i taki dostałeś a sprzedawca che sprzedać to co ma na półce.
Niedokońca tak było. Chciałem router na użytek działkowy. Niestety nawet wpisując w Google router lte głównie ten się pojawia. Rozdziale router Asusa, ale 300 zł a 100 zł to spora różnica. Głupi przeplaca, więc teraz chce poszukać mądrze.
Gorzej ze dwa lata temu kupiłem również ten modem tylko V2 w inne miejsce, i teraz wygląda na to że i jego muszę wymienić... Polecacie coś w rozsądnych ząbkach cenowych?
Certiv
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-08-06, 12:31

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: Certiv »

matek451 pisze:Era MR-3420 skończyła się ponad 2 lata temu. Support TP-linka nie poradził sobie z problematyczna obsługą modemów LTE w tym E3372. Wersja v3 to takie pudrowanie trupa. Gdyby to była wersja v2 to jeszcze zostałaby zmiana na alternatywne FW MiFi od Cezarego i do tego E3372 Hilink. Taki zestaw jakoś ponoć działa. Jaką wersję E3372 posiadasz, jaka to antena? Z jakiego pasma LTE w Play korzystasz, jaka to lokalizacja?
Antena dual: Antena DUAL LTE 4G 2 x 11dBi TWIX
Daje rade, ściąga sygnał aż miło;)

Wersja modemu - ciężko zweryfikować ale dokładnie ten:
http://allegro.pl/modem-usb-lte-huawei- ... 87564.html

Jak sprawdzić pasmo lte? - Okolice miasta łukta (warm-mazur)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: wojteks »

Certiv pisze:Antena dual: Antena DUAL LTE 4G 2 x 11dBi TWIX
Weź nie osłabiaj, to elektrośmieć a nie antena, dobrze wyciąga kasę z kieszeni.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: matek451 »

Kolego to co pojawia się w Google jest bez znaczenia, tyle samo są warte opinie ludzi, którzy w ręku nie mieli tego routera. Negatywne opinie o nim na fachowych forach to już standard. Właściwie to dyskwalifikowały go od zawsze problemy z niewydolnością prądową USB, wymagał dodatkowo aktywnego HUBA USB do zasilania modemu LTE. Problemy z jednoczesną pracą po WiFi i z LTE już znasz. Trochę lepiej jest z modemami Hilink( obsługiwane przez przegladarkę) i z alternatywnym softem ale to nie jest jakiś demon. Za cenę modemu E3372+MR3420 można mieć spokojnie stacjonarny router z LTE.Ale najpierw to w Play trzeba sobie zapewnić prawidłowe parametry sygnału LTE kupując skuteczna antenę zewnętrzna na wybrane pasmo. W Łukcie Play ma pozwolenie na BTS ale trudno powiedzieć czy działa. Mapa zasięgu Play wskazuje że nie.Trzeba by to zweryfikować. Działają BTS-y Woryty,Jonkowo i Międzylesie. Na nich LTE1800, LTE2100 i LTE800. Słaby zasięg z nich w okolicach Łukty w LTE800. Jeśli BTS Play Łukta nie działa to Play nie jest operatorem na ten teren. Wiadomo ze tam króluje Orange i T-mobile mające każdy kilka swoich BTS-ów LTE800.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: eXorcist »

Certiv pisze: Antena dual: Antena DUAL LTE 4G 2 x 11dBi TWIX
Daje rade, ściąga sygnał aż miło;)
Dawaj porównanie parametrów samego modemu w miejscu anteny i modemu podpietego do anteny. :]
Certiv
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-08-06, 12:31

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: Certiv »

eXorcist pisze:
Certiv pisze: Antena dual: Antena DUAL LTE 4G 2 x 11dBi TWIX
Daje rade, ściąga sygnał aż miło;)
Dawaj porównanie parametrów samego modemu w miejscu anteny i modemu podpiętego do anteny. :]
Nie mam jakiś zaawansowanych narzędzi, dodatkowo trudno to stwierdzić bo zasięg tu "fauluje" ale według danych z routera to 45% z anteną, bez to 37% dla aktualnego miejsca. zaletą tej anteny jest możliwość jej dowolnego przeniesienia, a tu czasem 1 metr zmienia ten parametr o 10-15%. Uznaję więc że cena/jakości/użyteczności jest ok.
wojteks pisze:
Certiv pisze:Antena dual: Antena DUAL LTE 4G 2 x 11dBi TWIX
Weź nie osłabiaj, to elektrośmieć a nie antena, dobrze wyciąga kasę z kieszeni.
Testowałem w innej lokalizacji zamontowany zestaw przez "fachowców" z anteną kierunkową, wspomnianym routerem MR3420 V2, oraz modemem huawei (nie znam modelu) w okolicy żyrardowa (mazowieckie). Aż szkoda mi słów za wyrzucone pieniądze, które tam poszły. Nie wiem co wymieniać, router który zdycha czy nie działającą antenę.
Certiv
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-08-06, 12:31

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: Certiv »

matek451 pisze:Kolego to co pojawia się w Google jest bez znaczenia, tyle samo są warte opinie ludzi, którzy w ręku nie mieli tego routera. Negatywne opinie o nim na fachowych forach to już standard. Właściwie to dyskwalifikowały go od zawsze problemy z niewydolnością prądową USB, wymagał dodatkowo aktywnego HUBA USB do zasilania modemu LTE. Problemy z jednoczesną pracą po WiFi i z LTE już znasz. Trochę lepiej jest z modemami Hilink( obsługiwane przez przegladarkę) i z alternatywnym softem ale to nie jest jakiś demon. Za cenę modemu E3372+MR3420 można mieć spokojnie stacjonarny router z LTE.Ale najpierw to w Play trzeba sobie zapewnić prawidłowe parametry sygnału LTE kupując skuteczna antenę zewnętrzna na wybrane pasmo. W Łukcie Play ma pozwolenie na BTS ale trudno powiedzieć czy działa. Mapa zasięgu Play wskazuje że nie.Trzeba by to zweryfikować. Działają BTS-y Woryty,Jonkowo i Międzylesie. Na nich LTE1800, LTE2100 i LTE800. Słaby zasięg z nich w okolicach Łukty w LTE800. Jeśli BTS Play Łukta nie działa to Play nie jest operatorem na ten teren. Wiadomo ze tam króluje Orange i T-mobile mające każdy kilka swoich BTS-ów LTE800.
Wiem, nie ufam googlom do końca, ale droga na to forum była długa i w sumie droga. Ale w tym przypadku 3 "speców" polecało to samo, mówili że V3 już jest super, sprawdziłem go dopiero po 14 dniach i już oddać nie mogę. Jak wspomniałem, głupi 2 razy płaci. Spisuje go na straty.

Z tym królowaniem O i T bym uważał. Dalej nie udaje im się skutecznie przesyłać sygnałów przez lasy;) Oboje zawodzą. Dociera tu tylko Play i to falowo. Ale nie oczekuję tu internetu o wysokiej prędkości, na obecny zasięg nie narzekam, raczej chciałbym poprawić (uzyskać) zasięg WI-FI. Zabawne jest że TP-Link twierdzi że to router do lte, ale z nim nie działa.

Czy da rade coś zrobić z tym? Jakiś router który zadziała z e3372? Nie kupie już nic od fachowca, a wychodzi na to że muszę kupić 2 routery. Jakie konkretne modele za rozsądne pieniądze, ew z opcją podłączenia anten zewnętrznych?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: matek451 »

Ci "fachowcy" mieli pojęcie o sprzęcie i antenach podobne do twojego. Gdyby posiadali choć minimum wiedzy to nie zamontowaliby takiego zestawu. A antenę dobrali na Allegro gdzie 95% z nich to śmieci jak te twoje patyki. MR-3420 nie ma praktycznie żadnej diagnostyki sygnału, ta pseudo antena nie ma praktycznie żadnego zysku a te kilka % to z tytułu przeniesienia punktu poboru sygnału na zewnątrz.Przy trudnych lokalizacjach jest praktycznie bezużyteczna, kabelek RG174 który ma to przy wyższych częstotliwościach masakryczny tłumik. Graniczne pasmo to 800-900MHz( tłumienność kabla to około 1dB/m), na którym jakoś to działa przenosząc pobór sygnału, do wyższych 1800-2100 czy 2600 MHz się nie nadaje w ogóle. Taki wynalazek jest wart z 10 zł a jego stosunek cena/jakość jest praktycznie zerowy. Podany zysk 2x11dBi jest wyssany z palca i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Testy Play robi się na telefonie LTE z aplikacją Network cell info na zewnątrz i w domu. Zakładka DANE pokazuje parametry sygnału LTE i dane BTS-a. Do tego speedtesty. Play na LTE korzysta tylko z własnej sieci, nie działa w roamingu. Karty internetowe Play działają tylko w sieci własnej 3G i LTE Play. sprawdziłeś z którego BTS-a Play korzystasz, jaka to dokładnie miejscowość? Dobór operatora, sprzętu , anten rozpoczyna się od testów zasięgu, lokalizacji BTS-a i wyboru technologii i pasma. "Fachowców" omija się szerokim łukiem, podobnie jak sprzedawców pseudo anten.LTE to modny temat i wielu chce zarobić choć nie ma o nim pojęcia, podobnie jak ich klienci. Twoje subiektywne odczucia o Play są bez znaczenia, podobnie jak z Orange czy T-mobile. Dla nas liczą się tylko testy, pomiary sygnału i dane BTS-a z którym się łączysz. Zrób je w Play na telefonie z Network Cell Info i pokaż zakładkę DANE. Jaka to miejscowość w tym pięknym rejonie? Jak chcesz aby internet Play działał w niej bezproblemowo to trzeba podejść do problemu profesjonalnie i skompletować sprzęt typu włacz i zapomnij.
Certiv
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-08-06, 12:31

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: Certiv »

Proszę bardzo. Pierwszy załącznik to przeciętny zasięg w budynku, drugi to miejsce gdzie najlepiej łapie sieć.

Odczucia do O i T nie są subiektywne - są raczej realne - zasięgu brak, zero, niente... :)

Sprawdziłem też zasiegi Wi fi w pomieszczeniu z routerem i pomieszczeniem z otwartymi drzwiami:
-50dBm - w odleglosci 4 metrów w pomieszczeniu
-70dBm - o odległosci 4 metrów inne pomieszczenie z otwartymi drzwiami. (router widoczny w linii prostej)
bez podłączonego modemu LTE wartość z -70 rośnie do -50dBm
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: matek451 »

Słabiutki zasięg na 3G z UMTS900 HSPA+ w Play, trudno powiedzieć z którego BTS-a, są niezweryfikowane. Parametry sygnału na pierwszym screene lepsze niż na drugim. Brak dokładniejszej lokalizacji więc trudno powiedzieć coś więcej. UMTS900 z reguły jest wolne więc przy tym sygnale prędkości pewnie słabe. Poprawę parametrów sygnału mozna uzyskać antena kierunkową na 800-900MHz . jesli na tym BTS-ie działa też LTE800 Play to powinien on być też dostępny. Dla porównania Orange i T-Mobile posiadają własne BTS-y z LTE800 w Łukcie, Strzałkowie, Stękinach, Żabim Rogu,Gietrzwałdzie,Biesalu, Rapatach, Ostródzie,Piławkach .Do tego na nich 3G z UMTS900 NetWorks a i na większości każdy ma swoje UMTS2100 z HSPA+DC. Sieć nieporównywalnie większa od Play. kiedy robiłeś ten test Orange czy T-mobile? Jakie masz prędkości na telefonie w Play a jakie na tym zestawie z MR-3420+ E3372, modem korzysta z LTE? Jaka to dokładnie lokalizacja?
Certiv
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-08-06, 12:31

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: Certiv »

Testów O i T nie mogę zrobić. Jak wspomniałem nie ma tu ich zasięgu.
Modem korzysta z Lte ale tylko z podłączona antena;)
Miejscowość to Plichta. Kojarzę mniej więcej gdzie są te nadajniki, ale ich siła tu nie dociera. Zostaje tylko play.
Prędkości z modemu to:
ping 34 ms
Dl 8.68
Up 2.42
To samo na telefonie tam gdzie antena to:
Ping 38
Dl 8.05
Up 2.1
Szału nie ma, ale film w necie można obejrzeć i tyle wystarczy;)
Jednak biorąc pod uwagę falujacy zasięg to dane mogę być różne. Wczoraj wieczorem zasięg był dużo słabszy niż teraz.

Czy aktywny hub usb by pomógł w zasilaniu modemu i problemu z WiFi?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: matek451 »

Kolego my tutaj nie oceniamy zasięgu operatora po prędkościach. Te zależą od wielu czynników i są zmienne. Ale już pobieżnie widać ze ty nie masz anteny tylko coś co przeniosło punkt poboru na zewnątrz, pewnie na LTE800 lub UMTS900 bo nie podałeś technologii ani nie pokazałeś nawet screena z Network Cell Info na telefonie. Stąd te domysły a zasięg zapewne z BTS-a Międzylesie lub Łukta o ile działa. Co ciekawe wg. mapy Play to z Międzylesia dociera tam też LTE1800 oraz agregacja LTE1800+800. Na LTE1800 uzyskuje się z założenia lepsze prędkości. Ale aby korzystać z LTE1800 czy LTE1800+800 potrzebny odpowiedni sprzęt i antena. Przy zastosowaniu anteny na konkretne pasmo, sprawdzonej o realnym zysku połączenie jest stabilne niezależnie od pory dnia. W twoim przypadku do LTE800 potrzeba anteny na to pasmo. Do LTE1800 stosuje się antenę Dual LTE na to pasmo. Agregacja LTE1800+800 wymaga już routera z LTE-A i innej anteny. Warto sprawdzić działanie i parametry sygnału LTE1800 na zewnątrz. Jeśli to E3372 w wersji HiLink to działa z LTEWatchH czy Toolbox o.9 i wtedy można na nim wymusić po kolei LTE800 i LTE1800 i sprawdzić potrzebne dane i prędkości. Przy prawidłowym sygnale LTE, z modemem HiLink MR-3420 działa lepiej. Po prostu modem pobiera mniejszy prąd a modem HiLink sam odpowiada za połączenie LTE nie obciążając procesora i pamięci routera. W tym zestawie zapewnienie prawidłowego sygnału LTE oraz zasilania modemu LTE to podstawa. A co do Orange i T-Mobile to zasięg w Plichcie z BTS-a LTE800 Orange i T-Mobile w Strzałkowie. Oczywiście nie musisz robić testu. Reasumując , pokaż screena z telefonu LTE z Network Cell Info w miejscu ustawienia patyków. To pozwoli sprawdzić jaki masz poziom sygnału i z jakim pasmem LTE się łączysz oraz czy konieczna jest antena na 800MHz. Od tego zależą dalsze kroki.
Certiv
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-08-06, 12:31

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: Certiv »

matek451 pisze:Kolego my tutaj nie oceniamy zasięgu operatora po prędkościach. Te zależą od wielu czynników i są zmienne. Ale już pobieżnie widać ze ty nie masz anteny tylko coś co przeniosło punkt poboru na zewnątrz, pewnie na LTE800 lub UMTS900 bo nie podałeś technologii ani nie pokazałeś nawet screena z Network Cell Info na telefonie. Stąd te domysły a zasięg zapewne z BTS-a Międzylesie lub Łukta o ile działa. Co ciekawe wg. mapy Play to z Międzylesia dociera tam też LTE1800 oraz agregacja LTE1800+800. Na LTE1800 uzyskuje się z założenia lepsze prędkości. Ale aby korzystać z LTE1800 czy LTE1800+800 potrzebny odpowiedni sprzęt i antena. Przy zastosowaniu anteny na konkretne pasmo, sprawdzonej o realnym zysku połączenie jest stabilne niezależnie od pory dnia. W twoim przypadku do LTE800 potrzeba anteny na to pasmo. Do LTE1800 stosuje się antenę Dual LTE na to pasmo. Agregacja LTE1800+800 wymaga już routera z LTE-A i innej anteny. Warto sprawdzić działanie i parametry sygnału LTE1800 na zewnątrz. Jeśli to E3372 w wersji HiLink to działa z LTEWatchH czy Toolbox o.9 i wtedy można na nim wymusić po kolei LTE800 i LTE1800 i sprawdzić potrzebne dane i prędkości. Przy prawidłowym sygnale LTE, z modemem HiLink MR-3420 działa lepiej. Po prostu modem pobiera mniejszy prąd a modem HiLink sam odpowiada za połączenie LTE nie obciążając procesora i pamięci routera. W tym zestawie zapewnienie prawidłowego sygnału LTE oraz zasilania modemu LTE to podstawa. A co do Orange i T-Mobile to zasięg w Plichcie z BTS-a LTE800 Orange i T-Mobile w Strzałkowie. Oczywiście nie musisz robić testu. Reasumując , pokaż screena z telefonu LTE z Network Cell Info w miejscu ustawienia patyków. To pozwoli sprawdzić jaki masz poziom sygnału i z jakim pasmem LTE się łączysz oraz czy konieczna jest antena na 800MHz. Od tego zależą dalsze kroki.
Załączam raz jeszcze infor z Network cell info, zakładka dane. Jeśli coś jeszcze wrzucić to mówcie co.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: eXorcist »

To nie jest LTE tylko 3G (HSPA).

Jaki masz telefon? Może w ogóle nie obsługuje LTE.
Certiv
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-08-06, 12:31

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: Certiv »

Łapie Lte. Sprawdzane na HTC m8s.
Lte łapie modem podłączony do anteny. Jak mówiłem zasięg zależy od dnia. Raz 3G raz lte.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: matek451 »

Kolego, dostałeś komplet informacji i zalecenia co masz zrobić. Podstawa to sprawdzenie jaka to wersja E3372, jesli HiLink to sprawdzenie czy działa z programami LTEWatchH lub Toolbox v0.9 . To podstawowe narzędzia diagnostyczne i pozwalające wymusić pasma LTE na HiLinku. Kolejnym jest modowane FW do HiLink które ma podobne funkcje. Jeśli to wersja zwykła to używa się MDMA lub TopNetInfo do zarządzania nim i diagnostyki sygnału. Ale podstawa to wymuszenie na modemie Tylko LTE co jest możliwe w WebUI dla HiLinka lub za pomocą aplikacji Play OnLine jeśli to wersja zwykła. W ten sposób modem nawet po włożeniu do routera nie będzie łączył z 3G na UMTS900. Jeśli modem zmienia technologię 3G/LTE i RSSI około -100dBm na UMTS900 jest tak kiepskie to jest to idealny dowód na to że ty nie masz anteny tylko tłumik. Do BTS-a około 6 km a parametry sygnału praktycznie wykluczają stabilną pracę. Wszelkie działania w tej lokalizacji należy zacząć od poprawy sygnału 3G/LTE.
kelo28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-11-16, 09:46

Re: TP link MR3420 V3 + huawei e3372 Wi-fi problem

Post autor: kelo28 »

Sory że odkopuje temat, ale miałem ten sam problem z tym routerem i modemem. A pomogło wgranie nowego firmware i zmiana zasilacza z 1A na 2A. Poprzednio zasięg 2kreski teraz az 5.
ODPOWIEDZ