Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Nie wiem czy czytaliście ogólny regulamin, który dotyczy też nowej oferty T-Mobile: (punkt 9.3)

"nowy RŚUT w T-Mobile obowiązuje od dnia 12 września 2017 r.

§4

9. Operator stosuje ponadto środki zarządzania ruchem, wykraczające ponad środki opisane w poprzednim ustępie, gdy jest to konieczne i jedynie tak długo jak jest to konieczne, aby:

9.3 zapobiec grożącym przeciążeniom sieci lub złagodzić skutki wyjątkowego lub tymczasowego przeciążenia sieci (w takim przypadku równoważne rodzaje transferu danych są traktowane równo).

Ograniczanie, o którym mowa w ust. 9.2 powyżej, może przyjąć np. formę zredukowania szacunkowej prędkości maksymalnej transmisji danych dla wysyłania i odbierania we wszystkich technologiach w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kbps.

Takie ograniczenie działa do końca Cyklu Rozliczeniowego, w którym je zastosowano. Jednak, może być ono ponownie stosowane przez Operatora w przypadku ponawiania się przesłanek uprawniających Operatora do jego użycia. Środki zarządzania ruchem, o których mowa powyżej w pkt 9.2 i pkt 9.3 powyżej, są stosowane w celu należytego świadczenia usług telekomunikacyjnych w Sieci przez Operatora wszystkim jego abonentom."

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ja.michal »

Ofertą faktycznie pozamiatali. Sieć raczej da radę bo wspólne jest jedynie LTE1800 jeśli chodzi o LTE. T-Mobile ma połowę mniej klientów niż Orange, a Orange i tak w godzinach szczytu w Warszawie działa spokojnie na poziomie 20 Mbps. Przy opcji z T-Mobile do 20 Mbps niewiele się zmieni jeśli chodzi o obciążenie, a jak dojdzie agregacja to w ogóle się ładnie to rozłoży.

Z tymi ofertami to są u operatorów fale. Jakby się umówili na roszady na rynku co xx miesięcy. Po T-Mobile na kogo kolej? Chyba Play i pewnie tak będzie bo mają wprowadzić to swoje ODU z agregacją i mają nowe pasmo pojemnościowe po WiMaxie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Niestety ale w lokalizacjach poza miejskich ( w tym u mnie ) o agregacji można zapomnieć w 90% przypadkach, mam tylko LTE1800 bez planów rozbudowy i gdzieś z miasta Krakowa lub okolic LTE800.
Oba pasma to Networks.... I będzie tylko gorzej, jakiś czas temu miałem już tak obciążone BTSy przez Orange że w godzinach szczytu bywało po 1-2 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

U mnie jest 1800 + 800 ale ruter nie chce się połączyć z tym bo po drodze jest nadajnik z pasmem 1800 i z tym się łączy, wieczorami mam 30-20 mb/s rano dobija do 40 mb/s myślę o antenie może by to pomogło coś więcej wyciągnąć.
szymek2000
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-10-11, 09:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: szymek2000 »

Dodam coś od siebie w zakresie T-Mobile i usługi internet no limit.
Posiadam m. in. telefony samsung s6 oraz router b525s, w usłudze głosowej podpięty mam internet pod no limit usługi internetu.

i teraz działanie usługi dla pobierania:
prędkość internetu na b525s z kartą do tej usługi - ok 30Mb/s (wymuszona opcja poprzez skrypt agregacji 800+1800)
prędkość internetu na telefonie S6 z kartą od usługi głosowej ok 90Mb/s widać lte+
oba urządzenia leżące obok siebie.

gdy zamienię karty efekt jest taki, jak dla b525s z tą samą lokalizacją urządzeń, po ponownym przełożeniu do urządzeń pierwotnych otrzymuję "bana" na wyższe prędkości w telefonie przez 2dni :)

gdy podłączę b525s pod antenę wzrasta tylko update, ciekawe czy ktoś ma podobne spostrzeżenia z tmobile co ja.
parametry sygnału bdb, czy z anteną czy bez obie karty łączą się z tym samym bts.
Fartek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-28, 15:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Fartek »

Który z routerów będzie lepszym wyborem - b525, czy b529 ? Czy warto dopłacić te 199 zł do tej kostki ? Czy magiczne określenie "wzmocnione LTE sygnałów dzięki nowoczesnej technologii odbioru" (specyfikacja routera ze strony https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 218158184/) faktycznie coś daje ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Nikt Ci tego nie powie, bo to nowość.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Kupa marketingowych bzdur. Brak dokładnej specyfikacji tego B529, wg tego opisu 6kat LTE. To kolejny kastrat Huawei z T-Mobile. Jeden port LAN/WAN i kiepskie złącza TS9. To taki B618 tylko w ubogiej wersji. Ma za to światełka i nie wiadomo po co baterię. Na podstawie obecnej wiedzy o nim szkoda 198 zł na takie <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>. B525 z T-mobile to też 6kat LTE, kastrat z ubogim FW ale przynajmniej 4xLAN i porządne złącza antenowe SMA.
torre24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-13, 17:09
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: torre24 »

strychoo pisze:Właśnie się zastanawiam jak inni operatorzy zareagują na ofertę T-mobile.
Mam Orange ( umowa jeszcze rok ) :( - Może coś pozmieniają .
Jestem zadowolony - 210 GB limitu + happy Hours - zwykle to starcza , ale nie ukrywam że fajnie by było nie mieć kagańca.

Dziś kupię starter z Tmobila i zobaczę faktycznie jakie mam transfery - będzie alternatywa w przyszłości :)
Byłem dziś w dwóch salonach T. Z tego co się dowiedziałem to są inne karty sim do tej usługi, a zasięg tego Internetu NIE POKRYWA się z zasięgiem LTE. Wg ich mapy jestem na granicy zasięgu wolniejszej opcji, mimo że do nadajnika mam ok. 2 km, bez przeszkód terenowych. Do tego testowałem niedawno usługę Internetu mobilnego T i Orange i oba wyciągały ok. 80 Mbit/s (działają z tego samego bts).
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

torre24 pisze:
strychoo pisze:Właśnie się zastanawiam jak inni operatorzy zareagują na ofertę T-mobile.
Mam Orange ( umowa jeszcze rok ) :( - Może coś pozmieniają .
Jestem zadowolony - 210 GB limitu + happy Hours - zwykle to starcza , ale nie ukrywam że fajnie by było nie mieć kagańca.

Dziś kupię starter z Tmobila i zobaczę faktycznie jakie mam transfery - będzie alternatywa w przyszłości :)
Byłem dziś w dwóch salonach T. Z tego co się dowiedziałem to są inne karty sim do tej usługi, a zasięg tego Internetu NIE POKRYWA się z zasięgiem LTE. Wg ich mapy jestem na granicy zasięgu wolniejszej opcji, mimo że do nadajnika mam ok. 2 km, bez przeszkód terenowych. Do tego testowałem niedawno usługę Internetu mobilnego T i Orange i oba wyciągały ok. 80 Mbit/s (działają z tego samego bts).
Dokadnie , konsultant BOK twierdził że u mnie opcja 20 to max co mogę mieć , po sprawdzeniu na mapie. Jeszcze powiedział że jak mam być w porządku to nie będę proponował opcji wyzszej bo i tak wiecej niz 20 nie bedzie. Tymczasem korzystam z Grunwaldu i oba nadajniki są na tym samym maszcie i na taryfie glosowej w T mobile mam 34/25 , na grunwaldzie identycznie. Nie będę z facetem polemizował bo jak sam stwierdził mogę zwiekszyć sobie pakiet lub potem zmiejszyć raz w mięsiącu

P.S

Kurier miał być na jutro , ale z powodu braku info przez cały dzień zadzwoniłem i okazało się że status zamówienia : oczekiwanie na sprzęt godzina 16.00.

Planowana wysyłka piątek więc 3 dni mam w plecy .... ;)
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

Pobrane w ciągu jednego dnia 65 gb brak jakichkolwiek aktualnie problemów, na b525 wyciągam te 60mbs/25mbs czyli tak jak w umowie opcja za 55 ziko.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Blest pisze: 60mbs/25mbs czyli tak jak w umowie opcja za 55 ziko.
Według regulaminu ograniczają wysyłanie do 10 mbs. Czyli tylko na papierze ?
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

Na to wygląda, bo bez problemu wyciągam na Speed teście te 25 wysyłania. Pobieranie na kablu dobija do
70 jak jest sieć mniej obciążona.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: eXorcist »

Ponoć wycofali się z tego
Adam T.
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2008-11-02, 12:30
Lokalizacja: Racibórz

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Adam T. »

Próbował już ktoś dobierać publiczny adres IP do tej usługi?
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

Test robiony minutę temu, http://www.speedtest.net/my-result/a/3206850321

Po wifi na telefonie.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Czy przy podpisywaniu umowy u Kuriera i odbiorze sprzętu coś płacimy, bo BOK mówiło że 21 zł , nigdzie tego nie mogę znaleźć ... ?

Mowa oczywiście o najnowszej usłudze damowego internetu
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ja.michal »

matek451 pisze:To taki B618 tylko w ubogiej wersji. Ma za to światełka i nie wiadomo po co baterię..
Oj, bateria to dobra sprawa. W takim MF286 z Orange sprawdza się bardzo dobrze, szczególnie jak człowiek mieszka w miejscu gdzie prąd potrafi paść na kilkanaście godzin. Laptop, tablet, telefon dają radę, coś słychać ze świata. ;)
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Dojechała umowa jednak dzisiaj.

Ograniczenie wysylania do 3mbs na umowie - mam 45 mbs :)

To mi sie podoba

:D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Naprawią :) to początki dopiero

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

onken pisze:Naprawią :) to początki dopiero
Konsultant mnówil ze 20 mbs moze bede miał. Już nie chciało mi się mu tłumaczyć. Mam rabat 5 zl wiec jako coś bardzo naprawią to wezme sobię wyższą opcje ;)
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

A skąd wiesz że dostałeś ten rabat. Bo ja niby miałem go dostać za to że mam już telefon w Tmobile ,ale w papierach które dzisiaj przyszły ze sprzętem nic nie ma o rabacie. Zamawiałem przez sklep internetowy w czwartek dzisiaj przyjechał kurier. Sprzedawczyni obiecała że będzie ,a tu lipa.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Mnie interesuje 1 faktura , jak nie bedzie rabatu bedzie reklamacja. Rozmowa nagrywana.

edit
Jest rabat 5 zł , widoczny u nich w systemie i nie ma go w dokumentach przesyłanych - info z BOK
Deosky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-08-08, 22:48

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Deosky »

Witam o co chodzi z tym, 3Mb/s upload'u jest przez cały czas czy jak przekroczymy jakiś "limit" którego nie ma ? Czy w rzeczywistości prędkości są większe ? I jeśli są większe to myślicie że mogą to później ograniczyć ?


3.1.4. Szacunkowa maksymalna prędkość pobierania i wysyłania danych przy braku ruchu internetowego pochodzącego od innych
użytkowników oraz przy znacznym ograniczeniu ruchu internetowego pochodzącego od innych użytkowników wynosi:
3.1.4.1. w opcji usługi Internet Domowy do 20 Mb/s w technologii LTE i 3G: dla pobierania 20 Mb/s; dla wysyłania 3 Mb/s;
3.1.4.2. w opcji usługi Internet Domowy do 60 Mb/s w technologii LTE: dla pobierania 60 Mb/s; dla wysyłania 10 Mb/s

http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 015455.pdf

PS. Wiem że trochę nie po polsku :P
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Obyś miał rację. Bo ja znowu słyszałem wersję że aby dostać ten rabat ,to trzeba podpisać dwie umowy w jeden dzień. Trochę to dziwne ,ale z drugiej strony logiczne ,bo umowy się skończą w identycznym terminie. Informacja nie potwierdzona,więc liczę że twoja wersja jest tą prawidłową.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

ktry pisze:Obyś miał rację. Bo ja znowu słyszałem wersję że aby dostać ten rabat ,to trzeba podpisać dwie umowy w jeden dzień. Trochę to dziwne ,ale z drugiej strony logiczne ,bo umowy się skończą w identycznym terminie. Informacja nie potwierdzona,więc liczę że twoja wersja jest tą prawidłową.
bartex03 pisze:
powiedz tak: ze masz aktywacje u nich i kiedyś dawali rabat 10 zł dla obecnych abonentów, facet sprawdzil konto w systemie i dal 5 zł bez problemu. Chciałem 10 ale polecial do kierownika i zgody na 10 nie ma.

Na początku rabat 5 zł uzależniał od dodatkowej aktywacji czyli podpisania umowy na nowy numer. Powiedziałem ze w takim razie rezygnuje z internetu. ;) Juz miałem się rozłaczyć ale wskoczyło 5 zł "od firmy"

Dzwoniłem dzisiaj i babka z BOK powiedziała że widzi na koncie rabat - 5 zł udzielony przez konsultatnta. Jak pisalem chciał mi wcisnać kolejną umowę ale potem sie wycofał.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Jutro zadzwonię i zobaczymy ,bo mnie też zapewniała że dostanę razem z tą umowa bez podpisywania następnej. Zawsze mogę zwrócić i podpisać kolejną do 30 dni.
Wybrałem opcję z wiekszą prędkością i chyba zmniejszę ,bo LTE to tak ok.10 mbit. ,ale dużo szybsze mam 3G nawet dochodzi do 30 .
Fajne jest to że bez limitu jest LTE i 3G . Aktualnie korzystam jeszcze z plusa i mam podobną sytuację z tą różnica że po wykorzystaniu limitu podstawowego to se mogę pomarzyć o szybkim 3G. Tylko predkości kosmiczne Plusowego LTE 1-2 mbity w godzinach szczytu. Teraz to 3G będzie ustawione na stałe.
czullo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-16, 06:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czullo »

Dzień dobry za mną pierwsze popołudnie testów tego internetu od T-Mobile, w godzinach wieczornych 18-22 prędkości wynosiły 30-50mbit, natomiast poza szczytem prędkośc dochodzi spokojnie do maxa z umowy czyli 60mbit, nawet go przekracza ale widać ze prędkość jest wtedy przycinana i nagle spada z powiedzmy 62mbit na 58. Na wysyłaniu nie widzę żadnych limitów stałe 20-30mbit. Maszt T-Mobile mam w lini prostej jakieś 700-800m, z tego samego masztu na telefonie z karta orange osiągam prędkości maksymalne rzędu 120mbit pobierania. Tak wo tygląda z rana:

Obrazek

Mam pytanie co do ustawien pasma oraz anten, poniżej statystyki połaczenia z BTS, według moich testów najwieksze predkosci i najnizszy ping osiagam wybierajac pasmo LTE 1800+ 2600, a bts search pokazuje ze na tym nadajniku jest LTE 800, natomiast jesli wybiore lte 800 predkości sa zauwazalnie niższe. Druga sprawa czy jesli do BTS (tego z LTE 800) mam jakies 800m, to czy jest sens kupowania anten zewnetrznych do Huawei B525? Tak wygladaja statystyki połaczenia:

Obrazek

Natomiast maszt o którym wspominałem to: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 33&zoom=17
Radom, Mazowieckie
ul. Kielecka 16/24 (maszt T-Mobile)
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Udało mi się dzisiaj dodzwonić do BOK Tmobile . Rabat 5 zł przyznany za drugą usługę w sieci widoczny w systemie ,ale ja go dopiero mam zobaczyć na fakturze . Od razu zkonsolidowała mi babka dwa numery,abym płacił jeden rachunek za dwie usługi na jednej fakt.i w jednym terminie.

Odnośnie prędkości to szału nie ma w mojej okolicy . Lte -w dzień ok. 5-15 mbit. Po północy spokojnie 60. Ale jak wspomniałem ja będę siedział na stabilnym 3G 15-30 mbit. na 1800 ,bo na 900 jest wolniej i mniej stabilnie.Zmniejszę tylko opcję na tą tańszą ,bo bez sensu przepłacać 10 zł za nic.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: eXorcist »

od kiedy na 1800MHz jest 3G w T-Mobile
ODPOWIEDZ