Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Najwięcej na razie było około 34Mbps w DL. Raczej pełnej 60 mogę nie wyciągnąć. LTE800 nie ma dużo nadajników tu plus okna są w przeciwną stronę niż BTS i dzieli mnie od jako takiego światła grubość ponad połowy bloku
lethzik
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2015-07-31, 06:36
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: lethzik »

ja w czwartek zamówiłem usługę i do dziś zero informacji, nie wiem z czym się tak tam wloką, pewnie przez to, że B525 nie mają
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

U nas było tak, że w ciągu godziny od zamówienia na e-mail przyszły dokumenty do wglądu a dwa dni później umowa, router i karta sim.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ja mam opcję 60 ,ale mam 50-70 . Nocą nawet 100 mbit. Zamawiałem 14-09 rano.Dostawa kurierem 15-09 do południa. Sprzęt B525 ,ale pani już wtedy mówiła że mają tylko 33 sztuki i żebym się decydował dzisiaj ,bo bardzo szybko schodzą i nie wiadomo czy i kiedy będzie dostawa. Może to być sprzęt tylko wirtualny tak jak w Pleyu telefony. Co się opłaca kupić tego brak,więc trzeba brać te mniej opłacalne.
czullo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-16, 06:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czullo »

U mnie prędkości nawet w godzinach szczytu tak jak teraz maksymalne. Jak do nadajnika się podłącza ssacze to spada do 40mbit. Ogólnie gdyby taka prędkość się zachowała przez cały czas umowy byłbym zadowolony.

Obrazek
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

ktry pisze:Ja mam opcję 60 ,ale mam 50-70 . Nocą nawet 100 mbit. Zamawiałem 14-09 rano.Dostawa kurierem 15-09 do południa. Sprzęt B525 ,ale pani już wtedy mówiła że mają tylko 33 sztuki i żebym się decydował dzisiaj ,bo bardzo szybko schodzą i nie wiadomo czy i kiedy będzie dostawa. Może to być sprzęt tylko wirtualny tak jak w Pleyu telefony. Co się opłaca kupić tego brak,więc trzeba brać te mniej opłacalne.
My 18 i jeszcze się jakiś B525 znalazł ;]
Wynik wieczorny
Obrazek

Zobaczymy jak będzie po 23
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

ktry pisze: Sprzęt B525 ,ale pani już wtedy mówiła że mają tylko 33 sztuki i żebym się decydował dzisiaj ,bo bardzo szybko schodzą i nie wiadomo czy i kiedy będzie dostawa.
Zamawiałem 13.09 czyli w dniu wejścia promocji do sprzedaży o godzienie coś koło 18. Facet już wtedy mówił że "jeszcze są ale na wyczerpaniu"

:D
Kaceper
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-09-19, 18:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaceper »

Obrazek

Umowa do 20mbit
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Właśnie totalnie zniknęło LTE800. Brak usługi w tym paśmie. Reszta max 1 kreska (w tym 2600 - miało 3....)
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

U mnie po tygodniowych testach wszystko jak najbardziej ok .
MOże do 60-tki nie dociąga ( 8 km do BTS z N! ) ale uważam ,że i tak jest lepiej niż na Orange ( tu leciało max 43 Mbit/s )
Weekendy może troszkę wolniej - 33-40 Mbit , ale w pełni akceptowalne.

Zaznaczam ,że do BTS nie mam żadnych fizycznych przeszkód - używam Cybertecha 15dBi MiMo z 5m przewodami, zamontowana na kominie.


Na Orange też nie narzekałem - tyle że te limity mocno wkurzały .




Obrazek
Obrazek
Kaceper
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-09-19, 18:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaceper »

B529 długo się łączy z siecią, będąc w zasięgu LTE i tak wybiera 3G
Marekwia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-26, 12:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Marekwia »

Witam,
Zamówiłem wersję do 20mb/s, ponieważ Pani na infolini stwierdziła, że do 60mb/s nie może wybrać w systemie (nie ważne). Z tego co wyczytałem mogę sobie zwiększyć bez problemu do 60mb/s, ale pytanie do was czy zwiększenie zadziała od razu po moim telefonie, czy od nowego okresu rozliczeniowego?
PS. wybrałem B525 ciekawe czy dojdzie (z powodu braków, o których mówicie), zamawiałem wczoraj.
bigdik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-08-15, 18:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bigdik »

Moja lokalizacja to miejscowość Lipa, woj dolnośląskie, gmina Bolków. Dookoła mnie jest (wg BTSearch) 6 nadajników na których działa T Mobile. Odległości to najmniej 4km (Nowe Rochowice) ale dzieli mnie od niego spora różnica wysokości (ponad 200m). W prostej linii bez większych przeszkód jest nadajnik w miejscowości Sokola. Posiadam do testowania na 5 dni starter T mobile z 1Gb internetu oraz telefon LG G4. Na 1 piętrze w pokoju najwięcej złapało mi 6 Mbps na H, nie na LTE. Nie wiem z którym z BTSów się łączę, czy mogę to jakoś sprawdzić aplikacją na LG?
Kaceper
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-09-19, 18:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaceper »

@bigdik sprawdź aplikację OpenSignal
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Marekwia pisze:Witam,
Zamówiłem wersję do 20mb/s, ponieważ Pani na infolini stwierdziła, że do 60mb/s nie może wybrać w systemie (nie ważne). Z tego co wyczytałem mogę sobie zwiększyć bez problemu do 60mb/s, ale pytanie do was czy zwiększenie zadziała od razu po moim telefonie, czy od nowego okresu rozliczeniowego?
PS. wybrałem B525 ciekawe czy dojdzie (z powodu braków, o których mówicie), zamawiałem wczoraj.
Dzwonisz, mówisz, że chcesz zwiększyć i w ciągu 30min zmiana następuje. można tak robić raz na każdy cykl czy to na 20 czy na 60. My zwiększyliśmy wczoraj. Niecałe 10min później przyspieszyło.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Kaceper pisze:będąc w zasięgu LTE i tak wybiera 3G
Może jest zbyt słaby zasięg LTE, przełącz router na "tylko LTE"
Nie pomagam na PW!
bigdik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-08-15, 18:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bigdik »

bigdik pisze:Moja lokalizacja to miejscowość Lipa, woj dolnośląskie, gmina Bolków. Dookoła mnie jest (wg BTSearch) 6 nadajników na których działa T Mobile. Odległości to najmniej 4km (Nowe Rochowice) ale dzieli mnie od niego spora różnica wysokości (ponad 200m). W prostej linii bez większych przeszkód jest nadajnik w miejscowości Sokola. Posiadam do testowania na 5 dni starter T mobile z 1Gb internetu oraz telefon LG G4. Na 1 piętrze w pokoju najwięcej złapało mi 6 Mbps na H, nie na LTE. Nie wiem z którym z BTSów się łączę, czy mogę to jakoś sprawdzić aplikacją na LG?
Kaceper pisze:@bigdik sprawdź aplikację OpenSignal
Użyłem aplikacji Opensignal.
tmobile 2.png
tmobilw]e1.png
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Nie ma ustawienia "tylko LTE"? Podaj poziom sygnału i inne parametry z aplikacji na smartfona Network Cell Info i z routera z zakładki diagnostyki z tego B529
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

B529 działa ponoć z LTEwatchH i Toolboxem więc w tym drugim można wymusić konkretne pasma LTE. BTWS LTE800 T-mobile W Nowych Rachowicach, taki sam w Kaczorowie.W Wojcieszowie LTE800T-Mobile i LTE1800NetWorks , powinna działać z niego LTE-A1800+800.Samo LTE1800NetWorks w Bolkowie.
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Byłem wczoraj w punkcie T-mobile.
Usłyszałem radosne wieści - że opcja do 60 Mbit jest u mnie dostępna.
Chciałem ten "tańszy" router, ale usłyszałem, że nie ma w magazynie i nie wiadomo kiedy będą i czy w ogóle będą... Zostawiłem kontakt, żeby do mnie zadzwonili jak będą mieć na stanie.

Ale po powrocie do domu "zarejestrowałem" się na stronie T-mobile z dwoma numerami tel. jakie posiadam :) Zadzwonił gość za jakieś 30 minut i przyjął zamówienie.
W piątek mają rozsyłać zamówienia z Huawei B525S.
Zobaczymy jak to śmiga.

Wczoraj zasięgnąłem też języka u mojego obecnego dostawcy netu. W ramach promocji na przedłużenie umowy mogą mi dać 16 Mbit w cenie 49 pln.
Jeśli T-Mobile osiągnie jakieś 30 Mbit u mnie to zmieniam bez zastanowienia.

Dostałem niedawno powiadomienie, że moje zamówienie jest realizowane, że przesyłka z B525S (o którego walczyłem :) ) jest już w sortowni DHL.
Zobaczymy co przyjdzie i jak to śmiga :)
gizek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2011-08-22, 08:36
Lokalizacja: Radom

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: gizek »

Zamówiłem neta tydzień temu, w środę. Konsultantka na infolinii od razu zaproponowała B525, nawet nie spytała czy chcę za dopłatą B529, + dla Pani :P Od 2 dni już testuje T-Mobile, router nie zrywa, trzyma prędkość. Mam jakiś kilometr do BTS'a, spodziewałem się lepszej siły zasięgu w domu bez anteny, jednak grube mury troszkę osłabiają zasięg (3-4/5 kresek).
Obrazek
Prędkości z rana są bardzo zadowalające, wieczorem było ok. 48Mb - także nie mogę narzekać. Nawet po intensywnym użyciu prędkości nie spadły, wczoraj na próbę pobrałem ponad 50GB. Zobaczymy co będzie za 2-3 tygodnie, w mojej lokalizacji jest to oferta bezkonkurencyjna, Neo po kablu nie dociąga do 10Mb :)
bartoleq
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-09-06, 09:55
Lokalizacja: Otwock

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartoleq »

Co to za aplikacja na telefonie? To działa też z innymi routerami?
ScApi pisze: Tak to wygląda na 800Mhz
Obrazek
szczepan997
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2016-05-04, 23:04
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: szczepan997 »

To aplikacja do routera Huawei B525, funkcjonalność na innych routerach trzeba sprawdzać samemu.
Obrazek
torre24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-13, 17:09
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: torre24 »

Bardzo bym prosił o dokładne wyjaśnienie co to jest ten QoS. Bo na kilka dni odpuściłem Netflixa i prędkości powróciły do poziomu 50 Mbit/s.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

torre24 pisze:Bardzo bym prosił o dokładne wyjaśnienie co to jest ten QoS. Bo na kilka dni odpuściłem Netflixa i prędkości powróciły do poziomu 50 Mbit/s.
Cytując wikipedie:
QoS (ang. Quality of Service – jakość usługi) to, zgodnie z zaleceniem ITU-T E.800[1], całość charakterystyk usługi telekomunikacyjnej stanowiących podstawę do wypełnienia wyrażonych i zaspokajanych potrzeb użytkownika tej usługi.

Rozróżniane są metody usług zróżnicowanych (DiffServ) oraz metody usług zintegrowanych (IntServ)

Aby zapewnić QoS, stosowane są następujące mechanizmy:

kształtowanie i ograniczanie przepustowości
zapewnienie sprawiedliwego dostępu do zasobów
nadawanie odpowiednich priorytetów poszczególnym pakietom wędrującym przez sieć
zarządzanie opóźnieniami w przesyłaniu danych
zarządzanie buforowaniem nadmiarowych pakietów: DRR, WFQ, WRR
określenie charakterystyki gubienia pakietów
unikanie przeciążeń: Connection Admission Control (CAC), Usage Parameter Control (UPC)
W skrócie - jest to mechanizm odpowiedzialny za odpowiedni podział łącza względem ilości userów i obciążenia jakie generują. Tak aby każdy mógł spokojnie korzystać z zasobów sieci. Większość zwykłych routerów ma jego jakąś wersję.

Ja jak nie korzystam z N to mam max 34 i tak xD krótko po jest 5-15Mbps. Zazwyczaj znika owe ograniczenie dość szybko
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Dotarł do mnie dziś zestaw z B525S.
Postawiłem w szafce pod TV. Zasieg elegancki 5/5 kresek.
Na chwilę obecną wyciągnąłem max 40 Mbit/s
W porównaniu do obecnej radiówki 9 Mbit/s to jest przepaść :)
Oby z czasem nie zaczeli za bardzo przykręcać kurka :)
torre24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-13, 17:09
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: torre24 »

Dzięki zearid.
lethzik
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2015-07-31, 06:36
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: lethzik »

coobah pisze:Dotarł do mnie dziś zestaw z B525S.
Postawiłem w szafce pod TV. Zasieg elegancki 5/5 kresek.
Na chwilę obecną wyciągnąłem max 40 Mbit/s
W porównaniu do obecnej radiówki 9 Mbit/s to jest przepaść :)
Oby z czasem nie zaczeli za bardzo przykręcać kurka :)
a kiedy zamówiłeś ?
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

25.09 około 17:30
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Dostałem pierwszą f-va za Internet domowy i mam pozycje :
Usługi telekomunikacyjne

Naliczenie Internet Domowy do 20Mb/s
Naliczenie Rabat 5 zł z VAT miesięcznie
Rabat zgodnie z ustaleniami 5 zł miesiecznie
ODPOWIEDZ