Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

O ile pierwszy rachunek przyszedł ok, to drugi już nie do końca, tzn wyliczyło mi prawie 300zł :p Wydaje mi się że błąd powstał po zmianie prędkości 20 na 60Mb/s
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

U nas tak z pierwszym było. Też zmiana taryfy się kłaniała. Mają jakiś problem z tym.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ja także pierwszy miałem prawidłowo wyliczony ,ale drugi już był o prawie 100 zł zawyżony . Czekam na korektę faktury ,ale obawiam się że będzie błędnie z korygowana. Po zalogowaniu do iboa jest korekta ,ale na śmieszne 32 zł zamiast 97 zł. Czekam na papier jak będzie to samo co w iboa to następna reklamacja poleci. Problem chyba występuje po zmianie prędkości z 60 na 20.
Ogólnie z neta jestem bardzo zadowolony prędkości w granicach 15-20 mbit. wysyłanie 10 . Nie da się tego porównać do Plusowych 1-3 mbitów.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

Telefonicznie zgłaszaliście czy poprzez jakiś formularz na stronie? Swoją drogą na fakturze mam wyliczenie ile danych wykorzystałem, 75GB, także jestem chyba sporo poniżej przeciętnej t-mobile internet domowy :)
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ja zgłaszałem przez iboa . Ja w tym miesiącu pobiję swój życiowy rekord w ilości danych .Aktualnie mam 210 Gb ,a do końca okresu rozliczeniowego jeszcze 9 dni. 300 Gb będzie na pewno. Przez 5 lat współpracy z Plusem nigdy 200 Gb nie udało mi się zużyć ,a lejek miałem po 160 Gb . Prędkość jednak zrobiła swoje.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ml13 »

Ja w piątek w Rzeszowie dowiedziałem się że T-mobile ma jakąś kosmiczna technologie i internet domowy nie działa w technologii LTE tylko innej. Pani była przekonana że nie działa w technologii LTE, 3-krotnie powtarzała to. Przy czym proponowała router b529 który przecież jest routerem 3G/LTE :super: :rotfl: <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> logic :facepalm:
Także błędy w fakturach na ich korzyść jakoś szczególnie też mnie nie dziwią :)
Obrazek
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

ktry pisze:Ja także pierwszy miałem prawidłowo wyliczony ,ale drugi już był o prawie 100 zł zawyżony . Czekam na korektę faktury ,ale obawiam się że będzie błędnie z korygowana. Po zalogowaniu do iboa jest korekta ,ale na śmieszne 32 zł zamiast 97 zł. Czekam na papier jak będzie to samo co w iboa to następna reklamacja poleci. Problem chyba występuje po zmianie prędkości z 60 na 20.
Ogólnie z neta jestem bardzo zadowolony prędkości w granicach 15-20 mbit. wysyłanie 10 . Nie da się tego porównać do Plusowych 1-3 mbitów.
Też tak mieliśmy. Była najpierw korekta na małą kwotę. Dopiero później z nową fakturą była faktyczna korekta i już kwota do zapłaty się zgadzała.
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Jak tak czytam teraz Wasze przygody z fakturami to cieszę się, że pożegnałem się z tym dostawcą "usług" :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Szczerze wszyscy mają problem ważne żeby to było szybko załatwione
pakierhakierxd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-20, 20:09
Lokalizacja: Supraśl

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pakierhakierxd »

Ja za to miałem problem że zamówiłem usługę a oni przyslali mi 2 umowy i 2 routery,odebrałem u kuriera i na 2 dzień odesłalem bo tak konsultant mi powiedział aby zrobić.
Miał oddać za odesłanie ale tego nie zrobił .
Przychodzi fakturę patrzę a tu nie ma kwoty za odesłanie i jeszcze policzone 30zł za tamten nr ,wkurzony piszę i w nastepnej fakturze zostanie wszystko odjęte !
aa co dziwne wpisali tak jakby tej karty uzywal pol mc a wyslalem szybka przesylka i w ciagu 1-2 dni byla u nich !
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Net jest OK w przypadku braku alternatywy.
Ja mam alternatywę, a szkoda mi czasu na wyjaśnianie faktur i pilnowanie tego co nie jest ode mnie zależne :)
Temat będę obserwować z ciekawości ;)
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Drawiec23 »

Witam. <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na próbę internet domowy od T-mobile aby sobie potestować. Mieszkam w Głuchowie powiat Łańcut Podkarpackie. Aplikacja na tel. pokazuje że korzystam z LTE 800 około 400m ode mnie na Hotelu. Prędkości około 10-15 Mbs. Po wymuszeniu LTE 1800 przełącza na BTS Łańcut ul. Traugutta. Prędkości podobne. W obu przypadkach po drodze wysokie silosy na kukurydze:D Czyżby na tym BTS w Głuchowie działało tylko LTE 800? Po przeniesieniu routera do innego pomieszczenia i wymuszeniu LTE 800+1800 prędkości oscylują w granicach 40 Mbs . BTS prawdopodobnie w Rakszawie ok. 8 km. Mógłby ktoś to zweryfikować? Niestety w takim przypadku w moim pokoju zasięg wifi jest już znikomy. Planuje powiększyć zasięg aby docierał on do pokoju. Co polecacie zastosować aby to chciało działać?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Pokaż parametry sygnału, cid nadajnika...
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

kolejna faktura. takiego bajzlu to nie widziałem...
jak wcześniej wspominałem, miałem na abo telefonicznym naliczane błędnie 1zł abonamentu +1zł raty sprzętowej od numeru (kwoty brutto), gdzie powinna być naliczana jedynie rata sprzętowa 1zł przez pierwsze 4 m-ce. pisałem o tym do boa. oni próbowali się ze mną kontaktować na mój router. więc przedzwoniłem na infolinię. pracownik zamiast zrobienia reklamacji, zostawił bieżące koszta bez zmian, ale zrobił mi rabat 8zł (żeby "wyzerować" błędnie naliczane 1zł abonamentu przez 4 m-ce).
parę dni później przyszła na maila odpowiedź z działu reklamacji, że zwrócą mi 14zł brutto (rzeczone 8 zł, ale były w to także wrzucone nie naliczone zgody marketingowe za 1 m-c - więc moje roszczenie co do nich jednak okazało się zasadne).
dziś przychodzi faktura i co widzę:
*nadpłata -14zł (czyli uwzględniona reklamacja)
*rabat na jednym numerze -8zł (ale netto, więc brutto przeszło 10zł)
*abonament zamiast 0zł wynosi -1zł, więc łącznie "pełny abonament" (czyli to co mam płacić) to 1zł - 1zł = 0zł (zamiast 1zł)

cudowna sieć - dbają o klienta :)
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Dzień dobry wszystkim. Tydzień temu podpisałem umowę na nielimitowany internet domowy z routerem B525. Prędkości mam maksymalne nawet lepsze od deklarowanych (chodzi o wysył). Mam jednak pytanie z ciekawości przeglądam stronę z BTSami i w miejscu gdzie mieszkam jest ich kilka. Pierwszy 200m od mojego mieszkania ma T-mobile LTE2600 oraz Networks! LTE1800, kolejny nadajnik 400m od mieszkania ma T-mobile LTE800 oraz Networks! LTE1800. Czy nie powinienem odbierać LTE+ ?
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: damian00716 »

jeśli nie wybrałeś w skrypcie agregacji 2 zakresów to nie będzie LTE+
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Niezły galimatias. Ogólnie na LTE1800 łączysz się z trzema różnymi BTS-ami NetWorks ,Traugutta 20, Rakszawa i Żółynia-Górska. Agregacja LTE1800+800 z tego ostatniego a samo LTE800 z Żółyni lub Głuchowa.
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Drawiec23 »

@up
Obecnie router postawiłem w pokoju za ścianą skąd mam zasięg wifi na całym domu. LTE 800 z Głuchowa.
RSRP-93
RSSI- 69
RSRQ-10
Samym routerem pewnie więcej nie wycisne z tego nadajnika. LTE1800 bez anteny ciężko o dobre parametry sygnału. <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy bawić się w anteny zewnętrzne czy poprostu <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> dobry sygnał LTE 800+1800 tak jak wczoraj i poszerzyć zasięg Wifi. Tylko czym?
Pankiew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-14, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pankiew »

Cześć
Ja jestem kolejnym który ma problem z tym internetem. Używam od tygodnia, <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> modem Huawei B529, zanim poczytałem wasze forum, teraz bym <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tego za 1 zł. Ale ten też nie jest zły, bo przynajmniej na dach mogłem go zanieść.
A więc tak. Mieszkam w terenie zalesionym, oddalony od nadajników networks 2km w obydwie strony (2 maszty). Na każdym działa lte 800.
U mnie internet działa z zawrotną prędkością 1 MB/s. Jak dobije, bo przez większość czasu jest 0,5 mb/s.
Wynosiłem w sobotę modem na Komin. Tam złapałem 3 kreski zasięgu lte+. Prędkości ściągania to około. 4mb/s.
Najwięcej było raz 6.
Później znalazłem na forum aplikacje do wymuszania pasm. Modem dałem na okno. Zasięg 1 kreska. Działa tylko na lte 800 na innych pasmach brak zasięgu.
Mógłbym wynieść modem jeszcze raz na Komin ale dopiero w sobotę jakby było potrzebne, bo teraz jak przyjeżdżam to jest tak ciemno że nie widzę wyciągniętej ręki przed sobą.
Z komina masztu nie widzę za drzewami.

Jak myślicie, warto kupować antenę do tego? W mojej sytuacji coś by to zmieniło? Też znalazłem na forum atk-20. I wtedy musiałbym kupić 2. Pytanie tylko czy mogło by to coś dać, bo jak nie to może lepiej bawić się w aero2.pl lub może moja karta z RBM przerzucac w mojej i używać? Co myślicie?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Podaj lokalizację to to bardzo słabe parametry na 800MHz i 2km odległości
Pankiew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-14, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pankiew »

A sory.. Myślałem że napisałem.
Grabówka, woj. Podlaskie.
Dom stoi po środku między nadajnikiem w Majówce, a Zasciankami.
Do lasu mam 15 metrów od drzwi, na szczęście nie w stronę nadajnika. W jego stronę jest 500 metrów pustego placu a dopiero potem 1,5 km lasu.
W komórce zasięgu nie mam prawie w ogóle (RBM).
Teść w Orange też narzeka że nigdy nie ma zasięgu. W sumie każdy narzeka kto nie przyjedzie.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Jak to tu to nie masz daleko do BTSa. Ciężko uwierzyć w tak złe parametry. Prąd w BTSach wyłączyli, albo wszyscy sąsiedzi mają wzmacniacze GSM i tak skutecznie zagłuszają...
Pankiew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-14, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pankiew »

Masz
9G5548G4+M9
W mapy wrzucisz i powinno adres pokazać, jak dobrze skopiowałem
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Komin masz nad linią drzew? Jak nie to musisz dorobić maszt.
A może modem popsuty. Przejedz się pod BTS i sprawdź parametry.
Pankiew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-14, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pankiew »

Wątpię że popsuty, w końcu nowy z 6 razy użyty, chociaż kto ich tam wie.
Hmm. Komin nie jest nad drzewami. Jest troszkę poniżej. Najgorzej że dom ogólnie w takim lekkim dołku stoi. Maszt bts jest wyżej, ale jak staje na Komin to i tak go nie widać. Podjadę do tego btsu w sobotę lub piątek. Powinienem mieć wtedy czas.
A na obecną chwilę to co? Wygląda to jako tako czy lipa?

Szkoda że głupie Orange nie chce kabla podciągnąć, 1km im za daleko tylko dla mnie. A radiówka chyba też się nie opłaca?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Maszty bywają wysokie

Obrazek

Ruter ma baterię, więc wybrać się 2km pod bts nie powinno być problemem.
Pankiew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-14, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pankiew »

Hehe. No wiem,wiem. Tylko staram się nie używać ciągle słowa bts, antena bo jakoś mi nie pasuje takie powtarzanie :) ok. To jak już zajade pod niego to zrobię znowu takie screeny. Dzięki póki co.
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

tired pisze:Dzień dobry wszystkim. Tydzień temu podpisałem umowę na nielimitowany internet domowy z routerem B525. Prędkości mam maksymalne nawet lepsze od deklarowanych (chodzi o wysył). Mam jednak pytanie z ciekawości przeglądam stronę z BTSami i w miejscu gdzie mieszkam jest ich kilka. Pierwszy 200m od mojego mieszkania ma T-mobile LTE2600 oraz Networks! LTE1800, kolejny nadajnik 400m od mieszkania ma T-mobile LTE800 oraz Networks! LTE1800. Czy nie powinienem odbierać LTE+ ?
Poco ci LTE+ jak twoja sieć ci daje limit do 60 Mb/s w PLAY takiego ograniczenia niema i cały czas śmiga LTE+wtedy jest sens kupno routera z agregacją a 60 mega wyciągniesz bez agregacji na modemie za 80 zł.

Obrazek
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A po co mu play jak ściągnie maksymalnie 100 GB a później lejek? Jeśli chce ktoś bez ograniczenia prędkości to jest i taka oferta w tmobile za 80zł i przynjamniej zasięg normalny a nie coś takiego jak w play
ODPOWIEDZ