Jaki Internet LTE w mojej okolicy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Witajcie, w najbliższej przyszłości zamierzam zmienić miejsce zamieszkania (przejść na swoje) i staję przed wyborem internetu. W swoim rodzinnym domu od zawsze używałem internetu po kablu, lecz w moim nowym miejscu zamieszkania chyba nie będzie takiej możliwości. Chciałbym żeby ktoś mi doradził od jakiego operatora <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> internet LTE, zaraz podam współrzędne geograficzne. W okolicy są dwie wieże, jedna która jest bliżej (ok. 2,5km, Plus) jest po drugiej stronie lasu, zaś druga oddalona jest o jakieś 3,5km (Orange/T-mobile) ale na przeszkodzie nie ma aż tylu drzew. I czy w przypadku takich odległości zastosowanie anteny jest konieczne? Liczę na Waszą pomoc gdyż w tym temacie jestem zielony :p
Podaję współrzędne: Brudzeń Duży 52.654722, 19.526155.
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: compawori »

Najlepiej zaopatrzyć się w kartę abonament T-Mobile oraz prepaid/abonament Plus i przetestować na telefonie z LTE za pomocą Speedtest i NCI (zakładka Dane) która sieć działa lepiej w tym miejscu. Dodatkowo Play ma pozwolenie w miejscowości Brudzień Mały, ale nie mam pewności czy ten BTS został uruchomiony.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: matek451 »

Zasięg na LTE800 Orange lub LTE800 T-Mobile z BTS-a Sikórz 97 powinien być lepszy niz w Plusie na LTE1800Aero2 z Bądkowa Kościelnego. Po pierwsze z założenia pasmo LTE ma większy zasięg a po drugie po drodze do Bądkowa jest kawał lasu. Ale decydujące znaczenie maja testy w twojej lokalizacji Plusa i Orange/T-Mobile. Antena konieczna raczej w obydwu wypadkach. Play nie działa.
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Ja abonament komórkowy posiadam w Play, ale chyba zastanowię się nad zmianą operatora w związku z przeprowadzką. Zrobię tak jak mówicie, zrobię testy i się z Wami podzielę. @Matek451, a jakie antenty polecacie w różnych przedziałach cenowych? Byłbym wdzięczny za jakieś linki :)
Awatar użytkownika
Specjalista_Plus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-13, 16:31

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: Specjalista_Plus »

Gurales, czy sprawdzałeś ofertę Internetu LTE w sieci Plus?

Aktualnie możesz przetestować usługę za jedyne 9 zł/15 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: http://bit.ly/2wOSXCK

Orientacyjna mapa zasięgu dostępna jest na stronie: https://www.plus.pl/mapa-zasiegu
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: ml13 »

gurales pisze:Ja abonament komórkowy posiadam w Play, ale chyba zastanowię się nad zmianą operatora w związku z przeprowadzką. Zrobię tak jak mówicie, zrobię testy i się z Wami podzielę. @Matek451, a jakie antenty polecacie w różnych przedziałach cenowych? Byłbym wdzięczny za jakieś linki :)
Do LTE plusa (nadajniki AERO2) najlepszym wyborem jest cybertech lte ct-15_1.8_duo mimo : http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html
Do LTE Networks! na LTE800 polecam ATK 10 z dipola lub ATK 20 (mocniejsza, ale musisz ją lepiej ustawić). Tutaj ATK 20: http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-e ... _A7025.htm
Obrazek
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: Pawrzes »

Play już działa (być może jeszcze nie komercyjnie) http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 83&zoom=14 na razie tymczasowo więcej pasm nie ma do czasu rozbudowy.
Pozdrawiam
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Witam, odświeżam temat, dziś zrobiłem testy apką Speedtest. Wyniki przedstawiają się następująco:
Plus: https://zapodaj.net/e9c567308947a.jpg.html
Orange: https://zapodaj.net/159883b73d7b4.jpg.html
Play: https://zapodaj.net/66752d688493e.jpg.html
T-mobile: zrobię w najbliższym czasie, ale będzie pewnie podobnie jak w przypadku Orange.

Testy robiłem w tym samym miejscu (w garażu bez bramy wjazdowej). Czekam na Wasze opinie, pozdrawiam :)
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Witam ponownie. Widzę, że nie ma odzewu, ale to pewnie dlatego, że za mało danych przedstawiłem. Dziś je trochę uzupełnię. Mianowicie porobiłem dziś testy apką Speedtest i NCI w sieci Orange (najlepiej się sprawuje w tej okolicy). Nurtuję mnie tylko jedno, w aplikacji NCI na mapie pokazuje mi btsa w Krzyżanowie, co bardzo mnie zaintrygowało, bo nie wiedziałem, że tam coś jest. Na mapie btssearch nic tam nie widnieje, myślałem, że sygnał łapię z btsa w Sikorzu (wg. btssearch). Udałem się w to miejsce, co w poniższych screenach przedstawię, z lokalizacji wynikało jakbym był obok tego btsa, ale kompletnie nic tam nie widziałem (drzewa i pola dookoła). Możliwe żeby trochę ta lokalizacja szwankowała? Ale do rzeczy, wrzucę kilka screenów z różnych lokalizacji (dom, podwórko i pod rzekomym btsem). Bardzo proszę o rady i opinie, bo już niebawem się przeprowadzam i internet będzie potrzebny.
DOM:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Na zewnątrz:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pod BTSem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Naprawdę liczę na Waszą pomoc, szczególnie Twoją @matek451. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: radius »

Orange - 292975 - Sikórz
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: tired »

Ten BTS Playa masz bliżej Brudzeń Mały - gm. Brudzeń Duży, Mazowieckie ul. Dobrzyńska - dz. nr 193/1 (maszt własny) i takie słabe wyniki ?
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Pewnie chodzi o ukształtowanie terenu, te dwa btsy Playa i Plusa są po drugiej stronie lasu, BTS w Sikorzu mimo, że jest dalej, jest widoczny z mojego okna, gdyż mieszkam na lekkiej górce. Stąd pewnie takie wyniki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: matek451 »

W Sikorzu też LTE800 T-Mobile. Zrób test pod BTS-em w Sikorzu , Orange i T-Mobile. Potencjał jest, oferta T-mobile bez limitu za 45/55 zł na m-c z B525 za 1 zł. Na testy 30dni, oczywiście konieczne będą anteny zewnętrzne na 800MHz.
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Okej, zrobię testy pod BTSem i wstawię tu na forum. A właśnie co z anteną, atk-10 czy atk-20?
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: damian00716 »

ATK-10 powinna wystarczyć
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Witam, dziś zrobiłem testy w Orange i T-mobile, w domu i pod BTSem w Sikorzu. Poniżej załączam screeny:
Orange w domu:
Obrazek
Orange pod BTSem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
T-Mobile w domu:
Obrazek
T-Mobile pod BTSem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czekam na Wasze opinie, którego operatora wybrać i co z anteną zewnętrzną, bo muszę jakąś na dniach kupić. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi! :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: matek451 »

Żadnego z tych dwóch, pokazane prędkości pod BTS-em wskazują na przeciążenie a może być jeszcze gorzej, szczególnie w T-mobile w Brudzeniu Duzym działa juz BTS Play z LTE1800, LTE2100 i LTE800 z agregacją tych pasm. Zrób testy Play.
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Robiłem testy Play i wychodziły tragicznie, mam teraz MIX w Playu i jak użytkuję telefon gdy jestem w domu to zasięg jest tragiczny, a internet chodzi tak, że filmik z yt ciężko załadować. Tak jak wcześniej wspomniałem Brudzeń Duży mam za kawałkiem lasu, a mieszkam 30 metrów od pierwszych drzew. Zrobię testy jeszcze dziś tego Playa, ale słabo to widzę..
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Pomiary Play w domu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to pod BTSem Playa w Brudzeniu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodam jeszcze, że o tej porze roku nie ma liści na drzewach, a i tak pomiar Playa u mnie w domu słabo wypada. W porze wiosenno-letniej zapewne będzie jeszcze gorzej. Więc chyba będę skazany na któregoś operatora z Orange/T-mobile. Ale czekam na Wasze dalsze wskazówki i porady. Dzięki!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: matek451 »

Pod BTS-em połączenie z wolniejszym LTE2100 zamiast z LTE1800 stąd DL na poziomie 26Mb/s. Na telefonie raczej nie wymusisz pasma LTE1800. Test w domu bez żadnego znaczenia, to 3G na UMTS900HSPA+ z BTS-a Gozdowo. W Brudzeniu potwierdzone LTE1800, LTE2100 i LTE800 Play. Podstawa to sprawdzenie LTE1800 z niego i agregacji LTE1800+800.
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

A można prosić o jakieś wskazówki jak zrobić to, co napisałeś w ostatnim zdaniu? Bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: matek451 »

Gdybyś miał dostęp chociaż do mobilnego routera LTE np. E5573 to za pomocą LTEwatchH czy Toolboxa wymusiłbyś po kolei pasma LTE1800, LTE2100 i LTE800 i sprawdził te pasma i , sygnał i CID BTS-a u siebie na zewnątrz i pod BTS-em na swoim kierunku. Jeśli masz telefon z android to poczytaj i popytaj czy na nim masz możliwość wymuszania pasm LTE,LTE+ monitorowania sygnału itp http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 24&t=91310 Play sprawdzisz tez oczywiście na B525 z T-Mobile gdybys <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> go na 30 dniowe testy.
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Popróbuję może jeszcze z tym Playem. Mam jeszcze jedną sprawę. Niżej załączę screena testu mojego internetu domowego, którego obecnie używam w domu rodzinnym. Jest to stałe łącze od okręgowego dostawcy internetu, na internet nie narzekam, więcej mi nie potrzeba. Porównując ten wynik z wynikami T-mobile/Orange, które wyżej Wam załączałem, można stwierdzić, że na internet od tych operatorów również bym nie narzekał? Czy bezprzewodowo będzie chodziło to gorzej? Czekam na Wasze opinie, bo może bez sensu jest szukać dużo lepszych opcji skoro ten mój internet domowy mnie zadowala, mimo słabych parametrów. Załączam screena:
Obrazek

Pozdrawiam.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: Pawrzes »

Wygląda na to, że stację Playa mam całkowicie zasłoniętą w swojej lokalizacji i nawet UMTS łapiesz obecnie z dalekiego Gozdowa. W N! masz widoczność stacji ale jest ona dość przeciążona - sprawdź UMTS bo może się okazać szybszy w godzinach szczytu niż LTE. Sytuacja będzie lepsza gdy operatorzy wymienią się lokalizacjami. Play dodatkowo planuje w przyszłym roku budowę masztu we wsi Murzynowo.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ