Betonowy bunkier WiFi do wzmocnienia

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chudyx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-11-22, 16:08

Betonowy bunkier WiFi do wzmocnienia

Post autor: chudyx »

Cześć

Borykam się z pewnym problemem związanym z sygnałem WiFi. Sprawa wygląda następująco: Na moim osiedlu zakładają monitoring z czego się cieszę. Rozmawiałem z Prezesem Osiedla i pozwolił mi na dostęp do obrazu z kamer na żywo. W bloku gdzie mieszkam w piwnicach jest biuro, w którym będzie całym sprzęt od monitoringu: nagrywarka, monitory itp.
Ja mieszkam na 1 piętrze i mam problem jak doprowadzić do siebie sygnał z tych kamer. Rozwiązanie z kablem sieciowym prowadzonym po elewacji odpada z przyczyn estetycznych i ekonomicznych.
Posiadam router lecz jest on za słaby żeby pokonać 2 betonowe stropy i dotrzeć do mojego mieszkania. Pytanie do Was jak wzmocnić sygnał routera tak żebym odbierał go w domu ? Jakieś anteny, wzmacniacze sygnału itp ?
Czy może jakiś element na zewnątrz, który podeśle sygnał do mnie ?

Proszę o pomoc bo prace już są w 50 % ukończone a Prezes czeka na moje stanowisko.

Pozdrawiam !
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Betonowy bunkier WiFi do wzmocnienia

Post autor: key »

Ekonomicznie - ciagnij kabel. Wewnatrz budynku znajdziesz mozliwosci aby to zrobic w niewidoczny sposob.

Jesli koniecznie ma byc przez WiFi, to mozesz probowac dedykowane mosty, n.p. Nanostation ustawione w odpowiedni sposob.
Nie pomagam na PW.
chudyx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-11-22, 16:08

Re: Betonowy bunkier WiFi do wzmocnienia

Post autor: chudyx »

Kabale odpada na 100 %. A co powiesz na takie rozwiązanie: do routera który mam dokręcić jakąś lepszą antenę i tym co mam w domu też lepszą żeby nadawanie i odbiór były dobre . Może do routera dokręcić taką antenę płaską zewnętrzną da to lepszy zasięg sieci ?
Powiedz mi kolego jak mogę sprawdzić zasięg WiFi żeby opisane to było jakimś wielkościami, które powiedzą mi co zrobić żeby jakoś odebrać ten sygnał.

A co powiesz jeszcze na podłączenie tego do routera w piwnicy ?
http://allegro.pl/mocna-antena-aktywna- ... 28290.html
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Betonowy bunkier WiFi do wzmocnienia

Post autor: wojteks »

W blokowisku zapomnij o sensownych zasięgach WiFi 2.4GHz, zresztą przez 2 stropy żelbetowe i tak działać nie będzie, Moim zdaniem tylko kabel się sprawdzi lub 2x coś w stylu nanostation w 5Ghz wystawione poza okno od tej samej strony budynku.
Co do tego wynalazku z Allegro to sąsiedzi Cię przeklną bo zabijesz ich WiFi domowe, pomijam że to szmelc z cudownym opisem jak przy innych chińskich antenach które mają kosmiczny zysk. W WiFi łączność jest dwukierunkowa.
Nie pomagam na PW!
chudyx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-11-22, 16:08

Re: Betonowy bunkier WiFi do wzmocnienia

Post autor: chudyx »

Dzięki za konkretne rady. Pomyślę nad tym stacjami.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Betonowy bunkier WiFi do wzmocnienia

Post autor: key »

Prz tej konfiguracji szedl bym w 2.4 GHz i jak pisalem mocno kierunkowe anteny. Powodem jest tlumienie - im wieksza czestotliwosc, tym bardziej wytlumiona jest dystrybucja.

Przykladowo: https://www.wlan-shop24.de/media/image/ ... 9dbi~3.jpg

To co linkujesz nie nadaje sie - anteny sa dookolne a ty masz dedykowane polaczenie punkt-punkt. Nie ma sensu wysylac energie poza ten obszar.
Nie pomagam na PW.
chudyx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-11-22, 16:08

Re: Betonowy bunkier WiFi do wzmocnienia

Post autor: chudyx »

Ok będę myślał coś w tym temacie . Dziękuję :)
chudyx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-11-22, 16:08

Re: Betonowy bunkier WiFi do wzmocnienia

Post autor: chudyx »

Siemka !

Dziś przypadkiem odkryłem, że moja domowa sieć sięga do piwnicy i ma tam full zasięg do drugiego schodka przy wejściu. Dziwna sprawa bo już 2 schodki niżej czyli jakieś 0,7m zanika całkowicie. Teraz mam takie pytanie jak wzmocnić nadawanie routera z biura w piwnicy tego od kamer aby pokonał te 70 cm czarnej strefy i poleciał do mojego mieszkania. W domu mam wymienić antenę od swojego routera na mocniejszą?
A co sądzicie o zamontowaniu w biurze do routera anteny kierunkowej jak ta:
https://www.emag.pl/antena-tp-link-ant2 ... F0QAvD_BwE

Proszę o rady jak dodać siły sygnałowi żeby pokonał te 70 cm.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Betonowy bunkier WiFi do wzmocnienia

Post autor: matek451 »

A co to jest full zasięg wg. Ciebie? Parametry sygnału WiFi z twojej sieci trzeba zmierzyć i nie kreskami a za pomocą WiFi Analyzera na telefonie z Android. Do stabilnego działania, poziom sygnału w piwnicy powinien wynosić około -70dBm.
ODPOWIEDZ