Antena LTE - którą opcję wybrać?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nowak88
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-09, 21:53

Antena LTE - którą opcję wybrać?

Post autor: Nowak88 »

Witam,

Niestety, zmuszona jestem zająć się kwestią zakupu anteny do LTE, a tematyka ta jest mi obca - tyle co zdążyłam się zorientować w tym aspekcie ze stron producentów w sieci. Przejrzałam niniejsze forum i zauważyłam wielokrotnie pozytywne opinie o produktach BestPartner. Zależy mi na urządzeniu, które poradzi sobie w stosunkowo trudnych warunkach - lasy i wzniesienia zakłócają sygnał. Odległość do najbliższego nadajnika wynosi około 6 kilometrów. Obecny panel łapie LTE, ale sygnał jest kiepski DL do 6Mb/sekundę, a UL do 0,9Mb/sekundę. Nie ma dnia, gdzie nie zerwie połączenia - więcej niż 1 kreska to luksus. Ja wiem, że to głupie pytanie, ale czym więcej MHZ w moim wypadku tym lepiej? Bo rozumiem, że jeśli chodzi o dBi to nie powinnam patrzeć na mniej niż 15? Z góry przepraszam za bezsensowność pytań, ale nie wiem czym się kierować wybierając antenę nie tylko pod tradycyjne przeglądanie sieci, ale też np. gry.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena LTE - którą opcję wybrać?

Post autor: matek451 »

Podać swoja lokalizację i operatora oraz sprzęt. A Bestpartner to kosmiczne ceny za przeciętna jakość i osiągi.
Nowak88
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-09, 21:53

Re: Antena LTE - którą opcję wybrać?

Post autor: Nowak88 »

Skusiłam się jednak na BestPartner (namowy znajomej) i okazał się to strzał w dziesiątkę. Nie jest to wprawdzie najtańsza oferta, jednak jakość usługi i stopień w którym wszystko mi wytłumaczono jest wart swojej ceny.
koks1970
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-01-12, 17:57
Lokalizacja: opole

Re: Antena LTE - którą opcję wybrać?

Post autor: koks1970 »

Kolejny naiwniak, bo pani dobrze to wytłumaczyła, czyli BEDZIE PANI ZADOWOLONA, a że w kieszeni jest o 500zł mniej, to już nie ważne. Jak się panel rozklei i powstaną szczeliny jak to już było to kiedyś na forum pokazane i będzie bieda.
koks1970
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-01-12, 17:57
Lokalizacja: opole

Re: Antena LTE - którą opcję wybrać?

Post autor: koks1970 »

i kawałek kija można sprzedać jako pręt z mosiądzu bo tak ni powiedzieli
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Antena LTE - którą opcję wybrać?

Post autor: dzejk »

Po co z nią/nim dyskutujesz? Przecież to trol jest, naganiacz od bestpartnera...
ODPOWIEDZ