Repeater do użytku zewnętrznego o (możliwie) dużym zasięgu.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
courage1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-14, 18:46

Repeater do użytku zewnętrznego o (możliwie) dużym zasięgu.

Post autor: courage1 »

Witam,

Mam dość zawiłą kwestię, otóż poszukuję przenośnego repeatera (który może być zasilany z usb np. powerbankiem poza domem) o częstotliwości 2,4ghz i prędkości 300mbps (choć 600 byloby fajnie). O ile sprzęt o tych wytycznych znajduję, o tyle informacji nt. zasięgu na zewnątrz próżno szukać w opisach online... A przyznam, że im większy zasięg tym lepiej i jest to kwestia rozstrzygajaca oraz bardzo ważna :)
Chodzi konkretnie o "trzymanie połączenia" wifi pomiędzy smartfonem a drugim urządzeniem na odległość ok 200m.

Zresztą moja wiedza w tych tematach jest niepelna i boję się żebym nie kupił bubla.

Pozdrawiam

Marcin :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Repeater do użytku zewnętrznego o (możliwie) dużym zasięgu.

Post autor: matek451 »

A podaj jakiś przykład takiego wynalazku. Link WiFi na taka odległość buduje się w oparciu o dedykowany do tego celu sprzęt, po każdej ze stron mostu jedno urządzenie, pierwszy to zewnętrzny punkt dostępowy CPE ustawiony jako AP a drugi jako AP Client( Station). Pierwszy podłącza się do routera po LAN a do drugiego z reguły też po LAN kolejny AP z WiFi jeśli chce się mieć taki dostęp w drugiej lokalizacji.
courage1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-14, 18:46

Re: Repeater do użytku zewnętrznego o (możliwie) dużym zasięgu.

Post autor: courage1 »

Chodzi konkretnie o samolot r/c sterowany smartfonem, mała zabawka, producent zapewnia 100m zasięgu, ale koło 70-80m zasięg się gubi - pomyślałem, że repeater mógłby być niezłym pomysłem na wzmocnienie (ustabilizowanie?) sygnału. Tu nie chodzi o niesamowite osiągi, nie chce zasięgu powyżej 200m, bo stracę samolot z oczu i skończy się rumakowanie ;). 150-200 metrów byłoby utopijną rzeczywistością :)
Znalazłem jak dotąd coś takiego:

https://www.gearbest.com/network-cards/ ... 7885006848
oraz
http://www.dlink.com.sg/product/dmg-112 ... -extender/

Jest szansa, że to zadziała?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Repeater do użytku zewnętrznego o (możliwie) dużym zasięgu.

Post autor: krystianb »

Żeby latać na BVLOS potrzebujesz licencji UAVO drugiego stopnia, jakbyś ją miał to byś takim złomem nie latał. EOT.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
courage1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-14, 18:46

Re: Repeater do użytku zewnętrznego o (możliwie) dużym zasięgu.

Post autor: courage1 »

Widzę kolega offtopy lubi.
BVLOS to loty bez widoczności drona, wyjasnij mi jak mam stracić z oczu obiekt na odległości 150-200m...
Proponuję doczytać temat zanim się wypowiesz.
Na latanie poza miastem, z dala od dróg, z dronem w zasięgu wzroku nie trzeba uprawnień. Wydaje mi się, że wszystko jasno napisałem, że zabawka, że 150 m, ze w zasięgu wzroku, ze nie chce nic więcej.
Dlatego proponuję jednak wrócić do tematu

Cytuję :
"Kiedy mogę latać dronem bez specjalnych uprawnień?

jego masa całkowita wraz z wyposażeniem nie przekracza 25 kg
kierowany jest w zasięgu wzroku
lot obywa się poza centrami miast i specjalnymi strefami, np. lotniskami
wysokość lotu nie przekracza 150 m nad ziemią"
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Repeater do użytku zewnętrznego o (możliwie) dużym zasięgu.

Post autor: ja.michal »

courage1, ale tam jest radio na 2,4GHz czy WiFi 2,4 GHz? To zasadnicza różnica. Jak telefon to domyślam się, że jednak WiFi. Aby mieć pełną prędkość to chyba jednak dwa AP będą potrzebne, ale jak to ustawić, aby to działało jak powinno to mi ciężko napisać bo nie wiem jak tam protokoły do sterowania działają. Repeatera jednak zużywa jedne zasoby radiowe więc nie wiem czy zasięg się jakoś specjalnie poprawi, a na pewno będzie kłopot z transferami (zakładam, że leci również wideo).

EDIT
Za oddzielnym AP (z odkręcanymi antenami) przemawia też fakt można zmienić anteny na bardziej odpowiednie do sterowania modelami RC. Podobno tzw. Mushroom Antenna sprawdza się najlepiej.
courage1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-14, 18:46

Re: Repeater do użytku zewnętrznego o (możliwie) dużym zasięgu.

Post autor: courage1 »

Dzięki za sugestię, bardzo słuszna uwaga. :)
Tylko nie znajduję nigdzie w sieci sensownego punktu dostępu, który może być zasilany z usb (no i ewentualnie miałby wymienne anteny).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Repeater do użytku zewnętrznego o (możliwie) dużym zasięgu.

Post autor: ja.michal »

Trzeba samemu zbudować. ;)
courage1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-14, 18:46

Re: Repeater do użytku zewnętrznego o (możliwie) dużym zasięgu.

Post autor: courage1 »

:shock:
Umiem ludzi leczyć, a nie konstruować punkty dostępu :)
Wobec powyższego, będę kupował i testował ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Repeater do użytku zewnętrznego o (możliwie) dużym zasięgu.

Post autor: ja.michal »

Oj tam, przesadzasz, to prawie to samo. :D Konstrukcja najprostsza 2xAP + zasilanie z baterii + ewentualnie moduł zasilania stabilizowanego. :roll:

Skoro kupujesz i testujesz to podziel się wynikami. :)
ODPOWIEDZ