Siec radiowa w domu

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
martarosz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-29, 22:28

Siec radiowa w domu

Post autor: martarosz »

Witam.

Posiadam internet z sieci lokalnej. A w mieszkaniu aby miec internet we wszystkich pokojach chce zalozyc radiowo. Potrzebuje Access Point i karte WLAN. TAK? Czy potrzebuję jeszcze czegos. Czy moze mi ktos poradzic dobry ale nie drogi:P AccessPoint i karte WLAN.

Jak jest z adresem mac AccessPointa on jest widoczny dla dostawcy internetu więc go muszę podac zaminast dotychczasowego adresu mac karty sieciowej? Tak chce sie upewnic.


THX:)
.....................

Pozdrawiam Tusia:D
Awatar użytkownika
wojrep
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-02-05, 23:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Siec radiowa w domu

Post autor: wojrep »

Sam accesspoint to: http://www.dipol.com.pl/sklep/n2626.php

Musisz miec jeszcze routerek, i adres tego routerka podajesz operatorowi.
martarosz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-29, 22:28

Re: Siec radiowa w domu

Post autor: martarosz »

A moze mi ktos poleci cały zestaw? Jaki router? czy routeram moze byc w tym wypadku komputer? bo ja chce tak:) gniazdko->access point-> radiowa karta w kompie-> 2 karta zwykla w tym co radiowa-> 2 komputer.

Dobrze mysle?
.....................

Pozdrawiam Tusia:D
Awatar użytkownika
wojrep
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-02-05, 23:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Siec radiowa w domu

Post autor: wojrep »

W sumie mozesz wszystko zrobic na komputerze ... moze on pelnic funkcje routera i jednoczesnie accesspointa. Wszystko zalezy jaka masz karte wifi lub jaka zastosujesz. Ja polecam karty oparte na chipsecie atherosa oraz chipsecie prisma (z wyjatniem prisma 3.0 i prisma 2.5 z ladowany firmware).

Zastosujesz linuksa i masz wspaniala maszynke ....

Jesli masz dwie lewe rece to proponuje zakupic systemik MikroTik (www.interprojekt.pl lub www.technologic.pl) - jest to moze wydatek 200-300 zł ale zato masz wszystko konfigurowane z programu pod windowsem ...

Jesli nie chcesz placic to poszperaj w sieci ... nad rozwiazaniem.
ODPOWIEDZ