ED77 - Po przelogowaniu użytkownika nie chce się połączyć!

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lukass.92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-08-29, 21:51

ED77 - Po przelogowaniu użytkownika nie chce się połączyć!

Post autor: Lukass.92 »

Witam!!!

Używam modemu Techlab ED77. Łącze się z siecią przez "Połączenie sieciowe" bez użycia Edge Dialera. Gdy przelogowuję użytkownika to przy próbie ponownego połączenia, w momencie gdy modem wybiera numer: "Wybieranie numeru *99#..." pojawia się komunikat w stylu: " Komputer zdalny nie odpowiada...". Jedynym sposobem na ponowne połączenie jest restart komputera i to nie zawsze pomaga. Nie ma znaczenia czy przed przelogowaniem zakończę połączenie czy nie. W pełni łącze się bez Edge Dialera. PIN jest zapisany w modemie.
Z góry dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: ED77 - Po przelogowaniu użytkownika nie chce się połączyć!

Post autor: Jaco »

Zapewne nie ma modemu w systemie i musisz odświeżyć listę urządzeń.Sprawdź w managerze urządzeń zaraz po prze logowaniu czy w sekcji modemy jest ED 77. Może również się okazać że funkcja auto-PIN nie zawsze zadziała i dlatego są problemy bo karta nie zaloguje się do sieci.Ja bardziej stawiam na to że nie ma modemu w systemie.
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: ED77 - Po przelogowaniu użytkownika nie chce się połączyć!

Post autor: Demon »

Może nie do końca Wam się to wyda prawdziwe ale kiedys mialem podobna sytuacje z ED77 dumałem gdzie jest przyczyna i przypadkowo przelaczylem modem do innego wejscia USB w kompie (mam cztery) i o dziwo problemu juz nie było. :)
Lukass.92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-08-29, 21:51

Re: ED77 - Po przelogowaniu użytkownika nie chce się połączyć!

Post autor: Lukass.92 »

Gdy modem nie chce się połączyć w panelu sterowania wszystko jest OK. Co do zmiany portu spróbuję ale chyba nie pomoże.
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: ED77 - Po przelogowaniu użytkownika nie chce się połączyć!

Post autor: Demon »

Napisz bo jestem ciekawy czy to Tobie pomogło tak jak mi kiedyś.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
ODPOWIEDZ