Adres w routerze

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
simens
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-13, 11:05
Lokalizacja: /dev/tty

Adres w routerze

Post autor: simens »

Witam, mam router Sagem i są tam opcje Informacja>DHCP>Informacja o urządzeniu -- Dzierżawy DHCP
Pod nimi mam: nazwę hosta, adres MAC, adres IP, wygasa po.
W nazwie hosta widnieje mój komputer, telefon z androidem i jakieś trzecie puste miejsce. Mam trzy podpięte adresy i zastanawia mnie czyj jest ten trzeci adres IP, gdzie w miejscu nazwy hosta nie ma przy nim żadnej nazwy, zupełnie puste miejsca?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Adres w routerze

Post autor: wojteks »

Jaki jest ten trzeci IP?
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Adres w routerze

Post autor: key »

Trzeci adres IP bedzie najprawdopodobniej adresem trzeciego urzadzenia. Sprawdz MACi.
Nie pomagam na PW.
simens
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-13, 11:05
Lokalizacja: /dev/tty

Re: Adres w routerze

Post autor: simens »

Na przykład jestem ja podłączony i ten adres ma 192.168.1.220, a przy moim urządzeniu widnieje adres IP 192.168.1.1.
Polecenie arp -a w konsoli, też pokazuje mi dwa adresy. Tylko pytanie dlaczego nie pokazuje nazwy hosta tego drugiego podpiętego urządzenia?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Adres w routerze

Post autor: key »

Pewnie to drugie urzadzenie nie zdradza jak sie nazywa.

Tak jak pisalem - sprawdz jaki MAC siedzi za drugim IP, przejzyj MACi twoich urzadzen. Tutaj mozesz poszukac tez producenta: http://standards-oui.ieee.org/oui/oui.txt
Nie pomagam na PW.
simens
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-13, 11:05
Lokalizacja: /dev/tty

Re: Adres w routerze

Post autor: simens »

Nazwa hosta Adres MAC Adres IP Wygasa po
______ 90:35:bd:95:6a:db 192.168.1.4 23 godz., 42 min., 41 sek.
I widzisz tu gdzie jest nazwa hosta jest puste miejsce przy jego adresie. A moje urządzenia Laptop, telefon z androidem mają widoczną nazwę hosta. Raz wlazłem na czat i pojawił się taki nick jak by mi dogryzał, że wie na jakie strony wchodzę. Interesowałem się językiem programowania Kotlin, to pojawił się taki nick "kotlin" zaraz na czacie. A może to administrator mojej sieci się bawi w hakera, może zgłoszę to na policję sprawdzą logi i połączenia w routerze. Podobno mogą służby zmusić właściciela proxy, aby wydał IP tego cwaniaczka co inwigiluje moją sieć.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Adres w routerze

Post autor: key »

Masz MAC urzadzenia, wiec jednoznaczne powiazanie z sprzetem. Nazwy sa dobrowolne, zreszta jak Ci sie pokaze n.p. "Babcia Jaga", to bedziesz dokladnie w tym samym miejscu co teraz.

A znajac adres MAC, mozesz po prostu zablokowac routing danych z tego komputera i po krzyku.
Nie pomagam na PW.
simens
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-13, 11:05
Lokalizacja: /dev/tty

Re: Adres w routerze

Post autor: simens »

Teraz już jestem pewny, że jakiś koleś mi inwigiluję sieć. Czuje się całkowicie bezkarny, pod moimi komentarzami po prostu pisze sobie ze wszystkich moich nicków z jakich się loguje na różne fora, portale. Zmieniałem mac, IP, wgrałem Linux i nadal ta pijawka mnie prześladuje, to już pod stalking podchodzi. Już podejrzewam że to może być jakiś bezkarny świr ze służb, który nadużywa swoich uprawnień lub administrator mojej sieci. Są różni ludzie i mają różne charaktery, więc robią sobie zabawę czyimiś kosztem, ponieważ myślą że będą cały czas bezkarni. Czy zmiana routeru na nowszy coś pomoże, z nowszym oprogramowaniem?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Adres w routerze

Post autor: dzejk »

Co to za sagem dokładnie, skąd internet?
ODPOWIEDZ