identyfikacja numeru

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
moracz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-11-22, 20:01
Lokalizacja: lodz

identyfikacja numeru

Post autor: moracz »

Witam
Wiem ze to moze zly dział albo nawet zle forum ale nie wiem gdzie zadac takie pytanie.

Od jakiegos czasu dostaje gluche telefony. Numer zastrzezony, odbieram i przez jakies 7 sekund czasem krocej czasem dluzej nikt sie nie oddzywa i potem sie rozlacza.
Moje pytanie brzmi, czy istnieje jakis program lub urzadzenie ktore na przyklad po podlaczeniu telefonu do kompa i odebraniu takiej rozmowy pokaże numer?

Czy wie ktoś moze jakie procedury w takim przypadku ma operator?
Corpose
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 268
Rejestracja: 2007-11-26, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: identyfikacja numeru

Post autor: Corpose »

Tak - zły dział i w ogóle pomyliło Ci się forum. :)

Jedyna możliwa opcja, aby pozbyć się takiego polskiego głupka - zadzwoń do operatora i zgłoś to lub na Policję.

Jeśli zgłosisz na Policję, powiedz, że się boisz. Wtedy będzie bardziej wzięte. Bo tak, to mogą zignorować. Powiedz, że masz lęki, że ktoś może coś chce Ci zrobić. ;]

Ja tak zrobiłem, szybko sprawa się wyjaśniła. xD
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: identyfikacja numeru

Post autor: zDaleKi »

moracz pisze:czy istnieje jakis program lub urzadzenie ktore na przyklad po podlaczeniu telefonu do kompa i odebraniu takiej rozmowy pokaże numer?
Nie ma takiej możliwości. Jedynie policja i operator mogą widzieć ten numer. Gdyż z tego co wiem, to numer blokowany jest już na poziomie centrali. Ale popytaj jeszcze na specjalistycznych forach lub grupach newsowych, może oni coś wiedzą czego my nie wiemy :hyhy:

A najlepiej zrób tak jak Ci Corpose, doradzał powyżej.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ