Mobilny router + powerbank

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Mobilny router + powerbank

Post autor: ygreko »

Cześć,

Jest taki router TP-Link, z wbudowanym powerbankiem: http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... M7350.html

Co sądzicie o nim? Warto go brać aby korzystać z RBM LTE na Playu? Nie wiem jakie ma możliwości konfiguracyjne. Wydaje się, że lepiej mieć router bez agregacji pasm, bo praktyka pokazuje, że wymuszenie jednego często daje najlepsze rezultaty. Czy tutaj jest taka możliwość w menu konfiguracyjnym? A może <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> jakiegoś Huaweia i wymuszać za pomocą LTE-Watch? Problem w tym, że mam teraz Huawei E5377T (powiększona bateria) i ten router sprawia problemy... z kolejną już kartą, kolejnego operatora, niestety rozłącza połączenie wifi z laptopem, jakiś felerny jest...
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Mobilny router + powerbank

Post autor: ygreko »

Nikt nie wie? Nie używacie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Mobilny router + powerbank

Post autor: matek451 »

A kto wyda na niego 350 -400zł? Za tyle to mozna mieć stacjonarny B525 a z MiFi te z LTE-A czyli E5786/E5785. MiFi z LTE 3 kategorii kupisz za 80-100 zł za E5577, E5573 . Huawei a więc można wymuszać pasma LTE . Na tym forum raczej nikt się nie skusił i nie korzysta.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Mobilny router + powerbank

Post autor: ygreko »

Wczoraj nabyłem Huawei E5785, właśnie dlatego, że można wymuszać pasma LTE. W razie pytań chętnie odpowiem.
zbig048
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2011-03-27, 19:00
Lokalizacja: Polska

Re: Mobilny router + powerbank

Post autor: zbig048 »

I jak udało się wymusić pasma LTE ? Ja próbowałem LTE watch-em , Toolboxem i coś nie mogłem się połączyć. Mój router jest z sieci Play
ODPOWIEDZ