Huawei b592s-22 gorszy niż telefon?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sabz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-04-28, 14:25
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Huawei b592s-22 gorszy niż telefon?

Post autor: Sabz »

Witam.
Ostatnio zacząłem porównywać routery Huawei b592 i e5186 z telefonami i rozdrażniła mnie jedna kwestia. Ping na routerach jest bardzo niestabilny (od 35 do 90) przy nie użytkowaniu internetu a przy oglądaniu przykładowego YouTube tracę bardzo duzo pakietów. Transfery mam średnio od 20 do 60 mbit. Problem występuje zarówno na antenach zewnętrznych i wewnetrznych. Gdy zacząłem testowac internet w telefonie to problemu nie ma. Ping jest między 30-35. Mieszkam w Szklarskiej Porębie 400m od nadajnika. Sieć Play. Coś jest nie tak z routerami czy po prostu telefony inaczej się łączą z LTE?
Telefon Huawei p8
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei b592s-22 gorszy niż telefon?

Post autor: key »

Zacznij od porownania na jakim pasmie i z jakim BTSem laczy sie router i telefon.
Nie pomagam na PW.
Sabz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-04-28, 14:25
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Huawei b592s-22 gorszy niż telefon?

Post autor: Sabz »

e5186 łączyłem z każdym pasmem. Nawet wymuszałem agregację. Oba routery maja niestabilne pingi i zrywają połączenie przy większym obciążeniu.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei b592s-22 gorszy niż telefon?

Post autor: key »

Pasmo to tylko polowa prawdy. Porownaj, z jakimi BTSami laczy sie telefon a z jakim routery.

Jesli sa to te same BTSy i to samo pasmo, to czeka Cie sprawdzenie wersji SW i ustawien routerach.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ