Problem ze złączką kabla ethernet

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
qazwsx11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-02-15, 17:13

Problem ze złączką kabla ethernet

Post autor: qazwsx11 »

Cześć,

mam problem od dłuższego czasu, i nie mogę rozgryźć co jest nie tak.

Internet mam podłączony w następujący sposób: router --> kabel 15 metrów --> złączka do kabla ethernet --> kabel 15 metrów --> komputer.

Kabel leci z drugiego domu.
Obydwa kable są w porządku, sprawdzał łącząc komputer bezpośrednio z routerem.
Sterowniki ok, karta sprawna.

Wychodzi na to, że problemem jest złączka. Kupowałem ich kilka i za każdym razem ten sam problem. Sieć jest identyfikowana, a później rozłącza albo od razu nie wykrywa kabla.

Raz na 1000 razy, wkładająć i wyjmując wtyczkę, bądź restartując kartę udaje mi się połączyć przez kartę sieciową, ale tylko to restartu komputera bądź wyjęciu i włożeniu kabla.

Miał ktoś podobny problem i zna rozwiązanie? Złączki kupowałem z różnych źródeł i za każdym razem to samo. Wcześniej wszystko działało na jednym egzemplarzu 3-4 lata, będąc na dworze i nie było żadnego problemu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem ze złączką kabla ethernet

Post autor: dzejk »

Posprawdzaj końcówki rj-45 kabli po obu stronach tej złączki. Jeśli nie masz zaciskarki, to płaskim śrubokrętem.
Jeśli kable były na powietrzu, to ptaki mogły je uszkodzić. Nie zaszkodzi sprawdzić każdą żyłę z osobna.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem ze złączką kabla ethernet

Post autor: Hermogenes »

Sprawdź te "beczki" są dwa rodzaje musi być 1-1 biało-pomarańczowy 2-2 pomarańczowy 3-3 biało zielony 6-6 zielony , innych można nie sprawdzać nie biorą udziału w transmisji. poz Hermogenes
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem ze złączką kabla ethernet

Post autor: wojteks »

A nie prościej dać kabel 30m bez łączenia? Te złączki nie są przystosowane/dedykowane do ethernetu.
Nie pomagam na PW!
qazwsx11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-02-15, 17:13

Re: Problem ze złączką kabla ethernet

Post autor: qazwsx11 »

Tak jak mówiłem. obydwa kable są w porzadku, sprawdzałem je dzisiaj. Sa dobrze zarobione, są całe, przesyłają wszystko.

Nie da się inaczej, kabel był przecięty.

Jak złączka może nie być dedykowana skoro normalnie kabel w nie wchodzi, tak jak pisałem za ktoryms razem jest połączenie.

Chyba nikt nie przeczytał mojego postu do konca ;/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem ze złączką kabla ethernet

Post autor: wojteks »

Te złączki to najtańszy szajs stosowany w telefonii ISDN dawno temu. To że coś pasuje mechanicznie nie znaczy że spełnia normę dla kabla ethernet stąd problemy. Zamiast złączki za 2 zł kup 2x gniazdo ethernet wstaw między nimi kawałek kabla ethernet (zgodnie z normą) i powinno działać.
Gniazdo tego rodzaju http://allegro.pl/gniazdo-modulowe-ethe ... 62914.html

Jeżeli ten kabel na zewnątrz to zwykły najtańszy kabel ethernet to pora na wymianę, jak zewnętrzny żelowany to można walczyć i naprawiać.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem ze złączką kabla ethernet

Post autor: key »

Albo po prostu zrob jak ma byc - wymien kabel.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ