Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Zgadzam się. Natomiast bardziej ciekawi mnie jak ktoś przesłał 3,2TB danych w play skoro tam jest lejek. Wielka szkoda że tmobile nie podaje takich danych
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xander21 »

Koledzy, Kilka GB dziennie razy miesiąc to 300-500GB miesięcznie. Tyle wynosi zapotrzebowanie kilku osób, które oglądają filmy na YT i przeglądają stronki. To nie jest wcale dużo. Strony i filmiki dużo ważą. Oczywiście nie rozumiem ludzi co po kilka TB ściągają. To już jest przeginka :(
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ok 300 Gb w miesiącu. Cztery osoby ,3 komputery ,4 telefony i telewizor. Jak bym sam korzystał to 100 by było dużo za dużo i wybrał bym RBM ,bo tańsze. Żadnych lejków ,FUP uw ITP. Pełen luz i prawdziwy bez limit.
Nie polecam ,bo jak wszyscy się przeniosą do Tmobile ,to będzie obraz nędzy i rozpaczy ,tak jak jest teraz w Plusie.
adirm
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-17, 07:34

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: adirm »

ktry pisze:Nie polecam ,bo jak wszyscy się przeniosą do Tmobile ,to będzie obraz nędzy i rozpaczy ,tak jak jest teraz w Plusie.
Coś w tym jest, ostatnio robiłem testy Plusa, mam do nadajnika 1,5km (widzę go z okna). Od pół roku działa tam 2600 i między 16-23 transfery na poziomie 2-3mbit/s, koło godziny 1 w nocy miałem już 90 mbit/s. Dramat. Oby T-mobile nie spotkał taki los.
Play LTE, T-Mobile LTE, Plus LTE, Cybertech 1800-2100 MIMO
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: MKwiatusz3K »

Wszystko zależy od lokalizacji nie ma reguły że t mobile musi kucnac czy inna sieć.
Opiszę wam swoje obserwacje z miejscowości o ludności pod 10tys
Mamy 3 maszty telekomunikacyjne w 2 częściach miasta czyli najlepiej jak są da bo zasięgiem objęte jest całe miasto i okolice na kilka kilometrów.
Do niedawna najlepsza siecią był Orange ale ma tylko jeden nadajnik na którym jest 800mhz to samo z T-mobile i 2 nadajniki z 1800. Na jednym z którego korzystam z tylko 1800 jest kaszana Internet kilka Mb/s. Sieć w ciągu 2 lat pogorszyła się. T-mobile działa ok ale z jednego nadajnika do którego sygnał mi nie sięga za względu na mieszkanie w inna strona niż maszt.
Plus ma 1 nadajnik z 800 i 1800 i na nim jest nedza w porywach do 20Mb na 2 maszcie jest tylko 1800 i tam hula do 80Mb.
Play od 2mc mamy na 2 naszych. Na pierwszym działa tylko 1800 i tam net chodzi jak krew z nosa po kilka Mb. Na nowym nadajniki za moim oknem odpalił lte 800, 1800, 2100 i 2600 więc wszystkie nadajniki i tu zdarzało mi się osiągnąć ponad 200Mb ale jest to nowy nadajnik nie obciążony jeszcze.
Mnie osobie ie ratuje to że jestem w zasięgu 3 nadajników T-mobile na paśmie 800 ale oddalonych ok 5km od mojej lokalizacji, dzięki temu mam u siebie net z prędkościami ok 10Mb co mi wystarcza jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font>. U matki którą mieszka 2km dalej jestem w zasięgu drugiego nadajnika T-mobile z pasmem 800 i 1800 i tam cały dzień prędkość nie spada poniżej 40Mb a często jest Max dla mojego planu 60Mb.
U nas robotę robi jeszcze kablówka i sieci radiowe których mamy aż 3 w okolicy i ludzie z nich korzystają na wiasch w pobliżu dzięki temu pasmo 800 jeszcze nie siadlo.
Radiowo mają spoko ofertę Max 20Mb za ok 8
70zl więc ludzie biorą i mają pewność Internetu. A ci ci mają kablówki nie zrezygnują z neta 100Mb w cenie 40zl bo kto by zrezygnował ze światełka :)

Liczę w ni3dalekiej przyszłości że T-mobile odpali wreszcie te lte 2600 i będę mieć stabilne 60Mb
netmaniak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-09-26, 15:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: netmaniak »

Rozmieszczenie anten operatorów to podstawa.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Mówię w końcu spróbować tego LTE od tmobile - w każdym razie lepsze to niż badziewny ADSL od orange, który - często się dławi i prędkość 6Mb, zadowalająca nie jest. Pierwsze wrażenie powiem wam super w porywach do 24Mb w południe teraz - zależy od hostingu na speedteście od 15Mb w górę. Upload tak samo blisko 20Mb ciągle się trzymie. Dość dobrą chyba lokalizację mam szkoda tylko że pasmo 800, ale widzę w pozwoleniach, że są plany na 1800 2100 i 2600. W linii prostej jakieś 1.5km do BTSa mam. Zasięg w domu na piętrze 4-5 kresek co jakiś czas tak skacze mniej jak na razie nie było. Tak wyglądają parametry https://scr.hu/P837mN RSRQ ciągle skacze od -6 do -20 SINR trzyma się od 10 do 20 czasami reszta raczej stała. I pytanie mam czy racjonalnie mogę o tym myśleć - router H B525s ma możliwość tych 2ch anten dodatkowych, raczej te od zwykłego routera ( nie znam się na tym aż tak bardzo ) nie podłącze, więc pewnie trzeba jakąś inna antenę aby stałe 5 kresek mieć czy raczej kokosów się nie spodziewać?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

BTS LTE800 T-Mobile Krzynowłoga Mała, parametry sygnału bardzo dobre, prędkość zalezy od obciążenia twojego sektora na BTS-ie. Inny z TE800 w Piastowie. Na inne pasma póki co bym nie liczył. antena zewnętrzna wiele nie zmieni, wystaw B525 za okno i zrób testy sygnału i speedtest.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Czyli powinienem się cieszyć z tego co jest jednym słowem.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Nie mogę zedytować wyższego postu. Czy jest jakieś źródło - strona etc. gdzie są zapowiadane jakieś inwestycje właśnie tmobile?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nie ma takiej strony możesz pytac dokładnie przez email w konkretnej lokalizacji
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Super dzięki za odpowiedź. Mam mimo wszystko jeszcze parę pytań. Sprawdzę pierw sam podjeżdżając pod BTS w różnych godzinach jakie są transfery jeśli byłyby większe spróbowałbym z antenami. I tutaj parę pytań:
1. Do huawei B525s na pasmo 800 jakie anteny/antenę byście polecili?
2. Taka mała zagwozdka. Powinienem mieć możliwość sprawdzenia przyszłych faktur, danych usługi w panelu Tmobile - chodzi mi o ich stronę internetową, gdzie także jest możliwość zmiany taryfy. Głównie chodzi mi o dostęp w celu obczajenia faktur / opłaty, poczta lubi u mnie płatać figle. Założyłem konto "mój tmobile" i jest tam tylko jedna opcja - dodaj numer. Wpisuje nr usługi ( jej nr telefonu ), który mam na umowie i pokazuje, że takiego nr nie ma. Czy coś robię źle? Czy po prostu jeszcze system nie przetrawił moich danych i będzie to dostępne za jakiś czas?
Griszah
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-02-17, 19:15

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Griszah »

Witam wszystkich,
w grudniu zeszłego roku testowałem w swoim domu pożyczony ok kumpla Internet Domowy od T-mobile (karta+ modem).
Działało to bardzo sprawnie prędkości pobierania w nocy i rankiem dochodziły do 60Mb/s, popołudniu i wieczorem zdarzały się spadki do 40-30Mb/s. Prędkość wysyłania praktycznie niezmienna przez całą dobę 30Mb/s. Mieszkam pod miastem do nadajnika Networks mam jakieś 700m, sygnał bardzo dobry. Prywatnie mam też telefon w Orange, w testach wychodzi podobnie, korzystam z tego samego nadajnika.
Testy wykonywałem poprzez strony typy speedtest.net, oraz na kliencie torrent.
Właśnie przymierzam się do przejście na tą ofertę od T-mobile, jednak doszły mnie słuchy że blokują ruch P2P. Rozumiem, że wprowadzili to teraz nie dawno, bo jeszcze w grudniu nie było żadnej blokady.
Czy spotkaliście się że Wasz Internet Domowy w T-mobile zblokował ruch P2P?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Myślę że nie blokują ale mogą sztucznie limitować prędkości.

Chociaz 60 Mb jakie możesz osiągać w tej ofercie to dup... nie urywa ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Griszah
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-02-17, 19:15

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Griszah »

onken pisze: Chociaz 60 Mb jakie możesz osiągać w tej ofercie to dup... nie urywa ;)
Możesz rozwinąć ?
Masz jakąś lepszą propozycję?

Z tego co się orientuję to ta oferta jest na 60Mb/s i tyle było.
W chwili obecnej mam radiówkę 5 GHz niby 30Mb, a faktycznie wieczorami są zjazdy do 10Mb a czasami całkiem zrywa mi sygnał - mam już dość tej radiówki chcę zerwać umowę.
onken pisze:Myślę że nie blokują ale mogą sztucznie limitować prędkości.
A czy jest tutaj ktoś komu zblokowali P2P?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Nie ma lepszej, tzn taniej.

Bez limitu prędkości jest drożej.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Griszah
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-02-17, 19:15

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Griszah »

onken pisze: Bez limitu prędkości jest drożej.
Podaj proszę o jakiej ofercie myślisz.

W chwili obecnej płacę 79zł/mc za fikcyjne 30Mbps - jedyny plus jaki widzę to że jest zew. IP.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Masz ofertę za 79 w T-Mobile bez limitow

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Griszah
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-02-17, 19:15

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Griszah »

Właśnie sprawdziłem oferta T-Mobile MAX Bez limitu danych.
W sumie przy umowie na 24 miesiące wychodzi to samo co Internet domowy.
(6*1+18*79,99)/24 = 60,24zł
Tylko dochodzi koszt w postaci modemu LTE, czyli dodatkowych kilka stówek.

No i jeszcze jedna obawa z LTE od T-Mobile, że za parę miesięcy z tego niby nielimitowanego zrobi się 2Mb jak to miało miejsce w Plusie.
rethas
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2012-05-14, 20:00
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: rethas »

No i jeszcze jedna obawa z LTE od T-Mobile, że za parę miesięcy z tego niby nielimitowanego zrobi się 2Mb jak to miało miejsce w Plusie.
Jest to bardzo prawdopodobne:
Obrazek
Uprzedzając pytanie.Tak to jest LTE.Kiedyś było dużo lepiej.
Griszah
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-02-17, 19:15

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Griszah »

Ano właśnie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Kolega zrobił testy pod BTS-em z trzema pasmami LTE w Głogowie. Na telefonie z agregacją , pewnie z 3 pasm osiąga 130Mb/s. Na B529 pod nim z agregacji dwóch pasm, niezależnie których osiąga Dl/UL na sztywno15/4Mb/s. Oferta do 60Mb/s, podobne prędkości pod innym na którym jest LTE1800 i LTE2600. Nawet pod tymi z samym LTE1800 prędkości są podobne lub jak BTS zapchany niższe. Wygląda na to ze operator przycina prędkości i raczej usługa do 60Mb/s to fikcja . W realu pozostanie pewnie ta do 20Mb/s ale to do może wyglądać różnie. Ale tego się można było spodziewać po T-Mobile i internecie bez limitu, niska cena, duża ilość klientów więc operator wprowadza FUP.
rethas
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2012-05-14, 20:00
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: rethas »

Obrazek
W mojej lokalizacji już raczej nic nie przytnie.Nawet o tak późnej godzinie jest dramat.
Zostało na szczęście tylko 7 dni do końca umowy.Raczej nie zdecyduję się już nigdy na cyrograf z internetem mobilnym.
Griszah
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-02-17, 19:15

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Griszah »

Wniosek z tego taki, że pozostaje mi się męczyć z moją radiówką 5Ghz :/
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Trochę posprawdzałem i co na razie zauważyłem moja stacja jest z networks czyli i orange i tmobile pod sama wieżą sprawdzałem szybkość podobna co dziś koło 15-20Mb ( usługe do 20 mam ). Z tmobile znowu zależnie od adresu IP jaki mam tak i prędkość leci ( dla mnie dziwne ). Znowu druga stacja maszt orange pod samym masztem na obrzeżu miejscowości 10-20Mb, natomiast w miejscowości jakieś 500-800m od masztu ponad 40Mb cały czas. Nie rozumiem już tej techniki xD
Griszah
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-02-17, 19:15

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Griszah »

Widać algorytm FUP nie pakuje wszystkich BTS-ów do jednego wora.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Jeszcze jedno pytanie do ekspertów. Obecny BTS do którego się łącze co prawda radiolinia tmobile jednak pytanie. Ten do którego się łącze źródło ma jakieś 60km dalej odemnie, główny nadajnik wpięty do światełka. BTS w linii prostej 2.08 km drugi natomiast 3.33 maszt orange. I o co mi chodzi patrząc po mapie radiolinii ten z tmobile co jest bliżej :

T-Mobile Polska S.A.
Przepł Mb/s 500Mbps
Częst GHz 7.47000
Plan 7B28 [wycofywany] - nie wiem co to oznacza
Ilość 2

Drugi dalszy 3.33km masz orange gdzie wpięcie do głównego podpiętego światłowodem jest bardzo blisko od razu do tego BTSA jest linia :

ORANGE POLSKA S.A.
Przepł Mb/s max 2x183Mb/s
Częst GHz 14.60600
Plan 15B28
Ilość 2

Teoretycznie na tym drugim prędkość powinna być znacznie lepsza obydwa networks. Czyli na tym drugim powinny być znacznie lepsze prędkości / mniej mulenia jeśli dobrze to rozumiem? Kwestią byłoby aby położenie lekkie wzniesienie musiałbym antenę zapewne zamontować na dachu i nakierować na ten drugi BTS. Jeśli coś pokrzaczyłem poprawcie mnie.
m.k.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-02-06, 01:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: m.k. »

Dzień dobry. Jestem tu nowy, choć czytam ten wątek od początku października. Mam dylemat: czy brać TMob prywatny, firmowy, czy może Orange firmowy. Przez 5 lat korzystałem z radiówki MNI, później Hyperion (praktycznie bankrut) w czerwcu wypowiedziałem umowę, w lipcu kupiłem b315 i dwa grunwaldy i wiem, że na pewno jestem skazany na lte. Zużywam ok 250 GB miesięcznie. Od TMob dostałem kartę 1GB, prędkości były porównywalne z Orange. Nie dałem rady sprawdzić jak to chodzi w praktyce (za mało na obejrzenie filmu). Mieszkam w Makowie Nowym (lokalizacja 51.366553 21.241207), korzystam z nadajnika Orange/TMobile/NetworkS w Makowcu w linii prostej nieco ponad 2 km. Router pracuje na antenie wewnętrznej, wyniki na 3 pasmach - w szczycie i poza szczytem:
https://onedrive.live.com/?id=3672874A7 ... 4A7558762B
Mam takie ogólne pytania:
-sieć i taryfa ?
-czy router z agregacją (525) poprawi wyniki ?
-czy anteny zewnętrzne poprawią transfer?.
Z góry dziękuję za pomoc.
P.S. Jeżeli to nie ten wątek, to proszę napisać i przeniosę
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

m.k. pisze:Dzień dobry. Jestem tu nowy, choć czytam ten wątek od początku października. Mam dylemat: czy brać TMob prywatny, firmowy, czy może Orange firmowy. Przez 5 lat korzystałem z radiówki MNI, później Hyperion (praktycznie bankrut) w czerwcu wypowiedziałem umowę, w lipcu kupiłem b315 i dwa grunwaldy i wiem, że na pewno jestem skazany na lte. Zużywam ok 250 GB miesięcznie. Od TMob dostałem kartę 1GB, prędkości były porównywalne z Orange. Nie dałem rady sprawdzić jak to chodzi w praktyce (za mało na obejrzenie filmu). Mieszkam w Makowie Nowym (lokalizacja 51.366553 21.241207), korzystam z nadajnika Orange/TMobile/NetworkS w Makowcu w linii prostej nieco ponad 2 km. Router pracuje na antenie wewnętrznej, wyniki na 3 pasmach - w szczycie i poza szczytem:
https://onedrive.live.com/?id=3672874A7 ... 4A7558762B
Mam takie ogólne pytania:
-sieć i taryfa ?
-czy router z agregacją (525) poprawi wyniki ?
-czy anteny zewnętrzne poprawią transfer?.
Z góry dziękuję za pomoc.
P.S. Jeżeli to nie ten wątek, to proszę napisać i przeniosę
Wyników nie poprawi bo żadna stacja w okolicy nie ma agregacji. W orange jest ten minus że mogą naliczyć karę 5000 zł za zbyt duże wykorzystanie sieci ale co to znaczy to nie wiem bo nolimits i tak nie ma tylko jest 999 GB. Dodatkowo w T-Mobile masz ten plus że nie jesteś ograniczony do strefy domowej ale z netu możesz normalnie korzystać w całym kraju. Z tego co widzę to w swojej okolicy albo masz LTE 800 albo 1800. Z tym najdanikiem którym się łączysz masz LTE 800 ale jeśli chciałbyś się połaczyć z 1800 to prędkości będą niższe gdyż ten model routera ma problem z prędkościami na 1800. Czy anteny poprawią czy pogorszą to trzeba sprawdzić nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
m.k.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-02-06, 01:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: m.k. »

Dziękuję za szybką odpowiedź piotrzet :)
Co do anten, to sprawdziłem w Geocontext, że mam zasłonkę w odległości 300 m od domu o wysokości 4,5 m - router stoi wewnątrz domu na parterze na wysokości 2,5 metra od gruntu, zrzut dołączyłem do chmury:
https://onedrive.live.com/?id=3672874A7 ... 4A7558762B
podwyższenie anteny o 2-2,5 m może pomoże, ale nie wiem, na piętrze blachodachówka skutecznie tłumi sygnał,
na codzień używam pasma 1800 Mhz, bo net mi najlepiej chodzi
ODPOWIEDZ