Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ksx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-03-24, 13:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ksx »

Prośba o ocenę możliwości technicznych.
Mam Orange funpack, max osiągam ok 14MB. Umowa mi się kończy za 2 miesiące.
Lokalizacja GPS: 53.217985 18.078899 ⇔ 53º13'04.75'' N 18º04'44.04'' E
W odległości do 1km 2 maszty LTE800.
Na modemie Huawei e3372 w domu przy oknie osiągam ok 35MB.
Jakie są perspektywy? Jakieś sugestie przy podpisywaniu umowy? Jakie są różnice w ofercie dla firm, a domowej/prywatnej? Czy w firmowej nie ma limitu prędkości?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Jest tylko limit danych.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ksx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-03-24, 13:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ksx »

a co do lokalizacji i masztów?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Korzystają z tych BTS-ów w Żołędowie, maja tam każdy swoje LTE800.
ksx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-03-24, 13:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ksx »

teraz (sobota ok godz 19:30) przy oknie w stronę masztu T-Mobile ID: 35705 (N!) Żołędowo - gm. Osielsko, ul. Polna 17 - maszt własny mam 43Mbps/24Mbps/24ms. To ponad 3x szybciej niż na miedzi orange. O uploadzie nie wspomnę. Plus 17/30Mbps 40ms, Red Bull 30/10Mbps 24ms.
Modem jak wyżej Huawei 3372.
Czy te wyniki są odpowiednie, żeby pchać się w internet domowy T-Mobile?
Modem 525 czy 529 wybrać? Czy przy masztach w mojej okolicy jest co agregować?
gustdelf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-03-22, 16:34

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: gustdelf »

Szybkość LTE od T-mobile zależy od płaconego abonentu czy sprzętu, który się do niego dobiera? Tzn kupując własny router do internetu 20mbs szybkość będzie większa czy pozostanie 20mbs?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Przycinają w zależności od wybranego abonamentu, sprzęt nie ma znaczenia.
Branie umowy bez routera chyba mało opłacalne.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ja.michal »

dzejk pisze:Branie umowy bez routera chyba mało opłacalne.
Jeżeli patrzeć tylko na złotówki to mało, ale jeżeli patrzeć na ofertę to opłacalna jest oferta Internetu MAX za 79,99 zł miesięcznie gdzie nie ma limitu prędkości i limitu danych (podobno może być lejek po 2 TB, ale brak potwierdzonych informacji).
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Mnie się udało max 700 GB i lejka nie było a co dalej to nie wiadomo. Ale uważam że nawet jakby był po 1 TB to i tak jest bardzo dużo
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

Panowie a jak wygląda sprawa wgrania nowego firmware do DWR-921 od T-mobile , ja mam z 2016 roku a jest nowsza wersja c3 z roku 2017 , nie ukrywam że chętnie bym to wrzucił tylko pytanie czy nie pozbawię się internetu ? chodzi o ustawienia i takie tam

firmware z tego linka tylko tam nic nie pisze że to do t-mobile , https://eu.dlink.com/pl/pl/products/dwr ... #downloads
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Przecież to inna wersja sprzętowa. Masz DWR-921 w jakiej wersji? W T-Mobile były wersje c1 i FW ftp://ftp.dlink.net.pl/dwr/dwr-921/driv ... 1(T-Mobile)B03_pl_pl_20160401.zip
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

No na pudełku mi pisze wersja H/W : C3 natomiast jak otworzę router przez strone to mam . Aktualna wersja firmware V1.00(TM)b04
Data publikacji 2016/11/09

ps nie otwiera się twój link
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

To można to wrzucić czy raczej kiepski pomysł
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Zapytaj supportu D-Linka, no i czemu chcesz zmieniać FW na DWR-921 ?
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

Powiem to , bo mój kochany synuś ma wszystko z tego pieprzonego ipone od telefonów aiboka oraz aipada i którą padlinę nie podłączy do wifi to ja mogę wyłączyć laka i iść kopać ogródek , jak gdzieś pojedzie to wszystko ok i to nie pierwszyzna to dziej się u innych też , nie chcę być brutalny więc być może nowe firmware coś zmieni a jak nie to zmieniam hasło do wifi (nie wiem czy to się da w tym routerze ) i figa z makiem będzie , jestem totalnie w...ny
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Popatrz na to może coś wykombinujesz https://www.youtube.com/watch?v=8LF7eeTbMeA

poz Hermogenes
kapa98
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2012-01-01, 15:36
Lokalizacja: Goleniów

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kapa98 »

Mam pytanie odnośnie internetu dla firm. Istnieje zapis w umowie o możliwości lejka przy dużym obciążeniu sieci. Orientuje się ktoś jaki to limit GB mniej więcej? Wydaję mi się, że więcej niż 300gb miesięcznie nie przekraczam.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nie dostaniesz spokojnie. Ja mam co prawda ofertę max dla prywatnych ale udawało mi sie ściągnąć raz 700 GB i lejka nie było. Miesięcznie normalnie 500-600 i problemu nie ma. To nie jest plus że po 200 GB założą ci lejek
kapa98
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2012-01-01, 15:36
Lokalizacja: Goleniów

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kapa98 »

Ok, dzięki za info. Jeszcze jedno pytanie, lepiej na firmę brać czy prywatnie? Widzę że dla firm nie mam limitu prędkości, tak jak to jest w ofercie dla prywatnych, więc to jest ta jedyna różnica? I kwestia otrzymania 2 kart, tak aby była możliwość korzystania z 2 routerów jednocześnie, jest możliwa w T-mobile?
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Mam ten dla firm i nigdy żadnego lejka nie dostałem ,jak ma to miejsce w Plusowym necie dla firm. Średnio ok. 300 Gb miesięcznie.
Nie masz ograniczenia prędkości jak w opcji domowej i możesz sobie podpiąć drugą kartę do drugiego routera ,lub telefonu bez limitu. Za dodatkowe 10 zł ,ale druga karta musi byś w taryfie firmowej. Naj taniej taką drugą kartę możesz dostać za 25 zł brutto bez limitu wszystko i na niej możesz korzystać z neta tego bez limitu. Dodatkowo dostaniesz jeszcze 10 zł netto rabatu na internet jak weżmiesz se tą kartę głosową .Tak zwany super zestaw. Ja tak zrobię właśnie ,ale dopiero po roku jak mi minie te 12 miesięcy za 1 zł za neta.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Niby jakim cudem za 25 brutto ???

Najtaniej to chyba 25 netto i do tego kolejne 10 zł do abo karty głównej.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

Hermogenes pisze:Popatrz na to może coś wykombinujesz https://www.youtube.com/watch?v=8LF7eeTbMeA

poz Hermogenes
Wiem jak się tam dostać i pomijam to że ja mam całkiem inne plansze niż ten gościu na youtube , tylko ja mam swoje hasło złożone z 8 znaków a u mnie w tym polu są tylko 4 znaki i pisze klucz współdzielony i teraz myśleć czy to jest hasło do wifi czy coś innego
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

A takim to cudem 25 zł. br że w tym abo za 25 netto masz zaszyty pakiet neta chyba 5 Gb ,który jest wliczony w tą sumę,ale możesz z niego zrezygnować włączając net bez limitu z biurowego. Tym oto sposobem wychodzi 25 zł brutto. Plus 10 zl za każdy numer do neta i minus 10 zł upustu na biurowym za super zestaw jak masz dwie usługi. To takie coś ala Smart Dom w Plusie.
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: berthold61 »

To tak jak ten z tej reklamy opon kupować to ja zapytam wrzucać to oprogramowanie nowsze czy jest jakieś ryzyko bo międzyczasie pomieszaliśmy wszystko i dalej nikt nie odpisał czy tak czy nie , a tego oprogramowania co mam teraz nigdzie nie ma
mmrozu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-04-03, 22:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mmrozu »

a ja myślałem że u mnie kiepsko T mobile chodzi :) mnie spada do 7-10 Mbs przez dzień jak są powroty do domu, rano 20-15 w nocy 25-40, antene mam panelowa MIMO 800-2600 ale wielkich przyrostów nie robi w stosunku do routera na dachu postawionego, agregacje mi łapie na 800 z 2600, i raczej daje to sporo ale zależy w jakim okresie dnia. Z SINR tez mam problem bo czasem spadnie na "-". Na panelowej antenie ciężko wyizolować btsa bo dosyć szeroko bije na boki. Takie transfery to miałem na Polsacie ostatnim czasem i dlatego szukałem alternatywy, na T padło za brak lejka. Zastanawiam się bo moge kupić za 500zł B715 aktualnie mam B525 od Tmobile ale nie wiem czy coś to zmieni w moim przypadku bo 1800 słabo mi łapie, najlepiej parametrowo 2600 tylko upload mam na nim słaby ok 1.5-6, na 800 i 1800 wychodzą 15-25. A dziś infolinia techniczna mi wskazała Btsy które rzekomo nadają w moim kierunku tylko że nigdy z nimi sie router nie łączył
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

Gdzie ty możesz kupić tego B-715 za 500 zł.wszędzie są od 600-700 zł.jak go kupisz to musisz mieć kartę play bo ten router agreguje 3 pasma i możesz mieć ponad 100 mega .
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Doradźcie mi proszę jaką ofertę Internetu mobilnego T-Mobile, bez limitu danych wybrać.
Niedługo kończy mi się za przeproszeniem "nielimitowany" Internet Cyfrowego Polsatu z lejkiem po 100GB.

O zasięg T-mobile się nie martwię - wewnątrz budynku mam "3 kreski" i wyciągam 15/15Mb/s w weekendy w godzinach szczytu (małe miasto), w ofercie na kartę (oferta na kartę akurat ma limit prędkości). Mam też anteny zewnętrzne (i ewentualnie mogę potem dokupić).

Zastanawiam się, która oferta będzie najbardziej opłacalna?
1. NIELIMITOWANY INTERNET DOMOWY do 20Mb/s + HUAWEI B525: http://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile/main (potem z możliwością zwiększenia prędkości) za 49ZŁ miesięcznie.
2. NIELIMITOWANY INTERNET DOMOWY do 60Mb/s + HUAWEI B529: http://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile/main za 59ZŁ miesięcznie.
3. Internet mobilny MAX BEZ LIMITU + Huawei B525s: https://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml za 80ZŁ miesięcznie.

Z tego co wyczytałem w regulaminach i opiniach - oferty te nie mają jakichś ukrytych lejków prędkości, a przynajmniej pozwolą wykorzystać ~500GB miesięcznie. Dla idiotów z zarządu CP/Plusa są to "kosmiczne" wartości, a każdy z Was wie że w tych czasach jest to praktycznie nic, zwłaszcza jeśli z Internetu korzysta kilka osób.

Najlepsza wg. mnie byłaby oferta "Internetu domowego", z możliwością zwiększenia do maksymalnej prędkości - ale takiej nie ma. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Rozumiem, że 60Mb/s to już zadowalająca wartość, jednak kusi mnie aby dopłacić te 20zł i mieć faktyczny no-limit. Mam ochotę streamować gry w 4K do konsoli NVIDIA Shield TV (po godzinach szczytu), tak więc dodatkowe prędkości nie byłyby marnowane.

I kolejna kwestia: rozumiem, że dalej do wszystkich tych ofert można dokupić usługę "publiczny, zmienny adres IP" za 10zł? Nic się w tej kwestii nie zmieniło?

Podsumowując (przepraszam jeśli post jest niespójny):
Czy warto sprawdzić opcję "MAX BEZ LIMITU" i ewentualnie zwrócić/wymienić na "60Mb/s" w ciągu 14 dni? Ta oferta nie-domowa faktycznie nie ma ukrytych lejków prędkości po wykorzystaniu X danych?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Ja korzystam z tej oferty max i tam faktycznie nie ma lejków żadnych 700 GB udało mi się maksymalnie i chodził tak samo jak i w 1 dniu ale sprawdź jakie prędkości możesz wyciągnąć u sieibei czy warto dopłacać
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

Przmus pisze: Mam ochotę streamować gry w 4K do konsoli NVIDIA Shield TV (po godzinach szczytu), tak więc dodatkowe prędkości nie byłyby marnowane.
Tzn? Przez LTE? wyjasnij bo nie rozumiem...

Mam steam linka i streamuje z pc gry na tv. przez lan ale o streamowaniu gier przez internet i to przez LTE nie słyszałem... Chyba, że na dobrym swiatłowodzie.
Jak chcesz streamować przez internet gry to zapomnij o graniu w 4k... to se ne da... upload by był z tego 40Mbps z tego LTE albo i więcej :E Chyba, że lte będzie pobierał dane to jeszcze może jakoś się da ale wątpie by nie było przeskoków czy czegoś takiego.... to nie oglądanie twitcha czy cegoś innego, że sie buforuje.


Tak samo jak grasz w gry online i robisz stream na yt czy twitch to zapomnij. Jak obciążysz upload to wzrosnie ping. Przy wysokim uploadzie nawet router z złota nie pomoże i zamiast pingu w grze 40ms będzie minimum 70 i możliwe skoki.

U mnie przy uploadzie 3Mbps już ping rosnie przy 6Mbps uploadu poddskakuje do 100ms, Od 10Mbps w lola się nie da grać bo są zawieszki ping oscyluje 150ms i póżniej tak samo jest do 25Mbps powyżej to już pingi 300-400 i nie ma mowy o jakiejkolwiek grze, co najwyżej można sobie tvn24 otwierać z opóżnieniem.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

atento pisze: Tzn? Przez LTE? wyjasnij bo nie rozumiem...

Mam steam linka i streamuje z pc gry na tv. przez lan ale o streamowaniu gier przez internet i to przez LTE nie słyszałem... Chyba, że na dobrym swiatłowodzie.
Jak chcesz streamować przez internet gry to zapomnij o graniu w 4k... to se ne da... upload by był z tego 40Mbps z tego LTE albo i więcej :E Chyba, że lte będzie pobierał dane to jeszcze może jakoś się da
Przepraszam za niejasność w moim poście. NVIDIA Shield ma usługę (coś jak Netflix) gdzie gry są symulowane na wydajnych serwerach NVIDII, a na TV otrzymujemy obraz. Czyli wykorzystywany jest download, a nie upload.
Tutaj koleś gra w wysokiej rozdzielczości przez łącze LTE: https://youtu.be/fUuuL7HAS7s?t=552
Zakładając, że grałbym po godzinach szczytu myślę że ping/input lag nie byłby taki duży. No ale w tej chwili tego nie przetestuję z Polsatem :)
ODPOWIEDZ