iPlus + udostępnianie łącza

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rvg

iPlus + udostępnianie łącza

Post autor: rvg »

Witam.

Od tygodnia mam iPlusa (wersja dla abonentów, nie mam zewnętrznego modemu, łączę się prze komórkę) i chciałbym udostępnić połączenie internetowe dla mojej dziewczyny. Mojego kompa z jej połączyłem crossem no i nie wiem co dalej. Wiem że nie będzie to super chodziło, ale ona chce korzystać tylko z gg i wysyłać smsy, więc duże obciążenie to nie będzie.
Jeśli ktoś mógłby mi pomóc będę wdzięczny.

pozdrawiam
banita
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-12-21, 13:30
Lokalizacja: Legnica

Re: iPlus + udostępnianie łącza

Post autor: banita »

Ja to tak też przez karty sieciowe i wszystko chodzi. Udostępnij połączenie internetowe i będzie OK.
Pozdrawiam.
:lol:
rvg

Re: iPlus + udostępnianie łącza

Post autor: rvg »

No tak, ale mi właśnie chodzi o to jak zrobić to udostępnianie ? jakiś dodatkowy program, czy na samym winxp można ?
banita
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-12-21, 13:30
Lokalizacja: Legnica

udostępnianie

Post autor: banita »

Otwórz w kompie gdzie masz modem połączony z internetem "połączenia sieciowe" i w we włąsciowościach modemu jest opcja w zaawansownych "udostępnianie. Odfajkuj wszystkie trzy i ponowniw uruchom kompa.
:lol:
rvg

Re: iPlus + udostępnianie łącza

Post autor: rvg »

Wieczorkiem sprawdzę. Dzięki :)
kasiulec

Mam połaczone kompy crossem

Post autor: kasiulec »

Witam,
też mam iplusa,
połączone kompy crsossem,
udostepniony sygnal internetu,
a mimo to drugi komp nie widzi internetu.

Nie wiem co jest, prosze o pomoc

Dodam tylko że udostępnione zasoby widzę i są dostępne.
banita
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-12-21, 13:30
Lokalizacja: Legnica

iplus

Post autor: banita »

Napisz więcej - być może używasz Manager iPlus i dlatego. Potraktuj swój modem jako zwykłay modem telefoniczny i nie używaj tego managera. Zainstaluj sobie tylko sterowniki i programik do wprowadzania pin. Jaki masz modem?

Pozdrawiam.
kasiulec

działa :)

Post autor: kasiulec »

dzięki, cały czas przy tym grzebałam i się udało

teraz już działa, i chodzi na 2 kompach

super :)

tak naparwdę to nieweim co było nie tak. ważne że chodzi
a zrobilam jedynie udostepnianie polaczenia, i potem nie polaczylam wlasnie przez ten dziadowski program iplusa managera tylko normalnie i zadzialalo

modem mam gc89
ODPOWIEDZ