Sorensen SR18 - Niestabilny download

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kirolen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-05-16, 18:08

Sorensen SR18 - Niestabilny download

Post autor: Kirolen »

Cześć koledzy!

Piszę do Was w pewnej sprawie, mam następujący problem:
Mniejszy i niestabilny download na antenie Sorensen niż samym routerze, po kolei:

Router Huawei B529: Dwie kreski
RSRQ: -6dB do -10dB
RSRP: -105dB
SINR: 12db
Download: 40-55mb/s
Upload: 8-12mb/s
Ping: 24-25 (Serwer Warszawa)

Sorensen SR18: Pięć kresek
RSRQ: -4dB do -10dB
RSRP: -78dB
SINR: 23dB do ponad 30dB
Download: 10mb/s do 60mb/s
Upload: 27-32mb/s
Ping: 25-26 (Warszawa)

Do anteny LTE 1800 mam około 2,5km, bez przeszkód widzę ją z okna.
Downlaod na antenie Sorensen bardzo mnie martwi, ponieważ zazwyczaj oscyluje w granicy 10-20mb/s, gdzie na samym rotuerze i gorszych parametrach zawsze oscylowało koło 40mb/s. Upload poprawił się 3x i to jest stabilne.

Co może być nie tak ? Co wpływa na taką sytuacje ? Router stoi na oknie i ma znacznie więcej przeszkód do pokonania niż antena. Antena widzi się z nadajnikiem LTE. Kabel do anteny 8m.

Proszę o pomoc w tej kwestii.

Pozdrawiam !

Dołączam test sprzed chwili:

Kod: Zaznacz cały

http://www.speedtest.net/result/7314912652 

Kod: Zaznacz cały

https://zapodaj.net/9a80af15421ac.png.html
koks1970
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-01-12, 17:57
Lokalizacja: opole

Re: Sorensen SR18 - Niestabilny download

Post autor: koks1970 »

gosc lutuje aluminium to sie nie dziw poza tym ta osiemnastka to to samo co 15-ka tyle ze naklejka i obudowa inna a ze przeplaciles to juz twoj problem takie moje zdanie co do calego tego sorensena.
Kirolen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-05-16, 18:08

Re: Sorensen SR18 - Niestabilny download

Post autor: Kirolen »

A mógłbyś nie spamować ? Może być nawet to samo co 1-ka ważne, aby działało. Cybertech-Sorensen jeden "pies". O jednym i o drugim można znaleźć opinie za jak i przeciw. Sorensen podobno ma lepszy upload a na tym mi najbardziej zależy. Widziałem twój jeden taki sam komentarz - nie musisz podpisywać się swoją opinią pod każdym tematem związanym z tą anteną nie chcąc wnieść nic więcej. Liczę na bardziej ogarniętych ludzi, chcących pomóc ewentualnie wytłumaczyć co jest nie tak.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sorensen SR18 - Niestabilny download

Post autor: matek451 »

W obydwu wypadkach łączysz się z tym samym BTS-em, na tym samym paśmie ?
koks1970
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-01-12, 17:57
Lokalizacja: opole

Re: Sorensen SR18 - Niestabilny download

Post autor: koks1970 »

zadzwon do tej firmy jak sie dodzwonisz i sie spytaj dlaczego tak jest. Mialem ta 15 potem 17 potem rozebralem i jedna i druga a tam co zobaczylem i w jednej i drugiej bebechy te same i luty po aluminium. ktote raz ztykaly a raz nie.ta 18 pewnie te same promieniki i tak samo robione.pisze swoja opinie i ku przestrodze.stuknij w antene to moze sie nastawi lut dobrze.
Kirolen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-05-16, 18:08

Re: Sorensen SR18 - Niestabilny download

Post autor: Kirolen »

Tak, na tym samym. W mojej okolicy jest tylko jeden BTS z LTE. Dodatkowo programem ustawiłem na sztywno łączenie z LTE 1800. Od godziny wyniki bez zmian osiąga wysokie wartości:
http://www.speedtest.net/result/7315010344

Download skacze do 85mb/s nawet, lecz następnie zwalnia bo to internet z LTE T-Mobile do 60mb/s. Czy jest taka możliwość, że antena-router potrzebowały czas na dopasowanie czy jakąś synchronizacje ? Bo nie rozumiem, jaki czynnik może wpływać na takie skoki.
jack78
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2011-01-25, 22:37
Lokalizacja: ze wsząd

Re: Sorensen SR18 - Niestabilny download

Post autor: jack78 »

Próbowałeś zamieniać kable antenowe w routerze?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Sorensen SR18 - Niestabilny download

Post autor: radius »

A ile wynosi RSSI? Może zbyt silny sygnał przesterowuje router? Jeżeli zamiana przewodów nic nie da spróbuj odjeżdżać anteną od azymutu na stację bazową. Obserwuj w LTEWatch czy Huawei Manager jak się pogarszają parametry i testuj.
Czy tak samo niestabilnie jest o 20, w południe i o 4 nad ranem?
Stacja ta sama, a sektor?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Kirolen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-05-16, 18:08

Re: Sorensen SR18 - Niestabilny download

Post autor: Kirolen »

Dziękuje za chęci pomocy radius oraz matek451 :zdrowko: . Aktualnie sytuacja wydaje się być stabilna. Nie wiem co mogło powodować takie zachowanie anteny. Być może coś do czegoś musiało się poustawiać, dopasować ? Od tamtego czasu nic nie robiłem a sytuacja zdaje się naprawiła sama. Poniżej wrzucam aktualne parametry z routera:

RSRQ: -4dB
RSRP: -79dBm
SINR: >=30dB

Zdjęcie speedtestów z tymi dziwnymi wahaniami na początku oraz aktualne wyniki.:

Kod: Zaznacz cały

https://zapodaj.net/images/abfc93dcace5d.jpg
Dodam, że prędkości podskakują do 90 a następnie zwalniają. W T-mobile mam do 60mb/s, więc pewnie dlatego nie osiągnę więcej jak te 60-70mb/s. Upload jest bardzo przyzwoity. Antenę mogę polecić patrząc na powyższe wyniki - co do wykonania się nie czepiam, bo się nie znam może jest "lipa" tak jak niektórzy piszą.
Dodam jeszcze tylko, zapytałem osobe od której kupiłem antenę i nie dostałem odpowiedzi co może powodować takie zachowanie downloadu. Natomiast w momencie zapytania o kupno anteny odpowiedź była po 5 min. Nic nie sugeruje, tylko opisuje rzetelnie jak było :niepewny:

Pozdrawiam i życzę miłego dnia! :)
ODPOWIEDZ