Internet jest wszędzie

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
siwy_gm
### BAN ###
Posty: 19
Rejestracja: 2006-01-20, 16:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Internet jest wszędzie

Post autor: siwy_gm »

Ciekawe gdzie bo na pewno nie u mnie (Download: 35 kbps (4.4 KB/s)
Upload: 20 kbps (2.5 KB/s) ping-700-900ms , pasuje wytoczyc sprawe polkomtelowi za wprowadzanie ludzi w blad odnosnie tego internetu , o limicie juz nie wspominam.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-12-08, 07:30 ]
Poprawa ort.
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 07:30 przez siwy_gm, łącznie zmieniany 1 raz.
Download: 40 kbps (5 KB/s)
Upload: 20 kbps (2.5 KB/s)
ping: 741 ms
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: Sundance_kid »

A co to niby jest jak nie internet? GPRS po prostu.
siwy_gm pisze:o limicie juz niewspominam
Przecież wiedziałeś przy podpisywaniu umowy jakie są limity?

Nie czytałeś umowy, nie testowałeś łącza u siebie?
Awatar użytkownika
siwy_gm
### BAN ###
Posty: 19
Rejestracja: 2006-01-20, 16:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: siwy_gm »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Internet
Prośba - Nie chce edge ani satelity czy hsdpa czy umts , Żądam takiej samej przepustowości upload jak download :zdrowko:
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 07:33 przez siwy_gm, łącznie zmieniany 1 raz.
Download: 40 kbps (5 KB/s)
Upload: 20 kbps (2.5 KB/s)
ping: 741 ms
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: Sundance_kid »

siwy_gm pisze:Żądam takiej samej przepustowości upload jak download
A kto Ci coś takiego zapewni?
Awatar użytkownika
siwy_gm
### BAN ###
Posty: 19
Rejestracja: 2006-01-20, 16:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: siwy_gm »

przy tak malej przepustowosci to by pasowalo przynajmniej 50 Kb/s upload !!!!!!!!!

[ Dodano: 2007-12-08, 01:08 ]
A kto Ci coś takiego zapewni?
jak ktoś oferuje internet (prawdziwy) to nie musi sie przejmowac roznica download w stosunku do upload .


[ Dodano: 2007-12-08, 01:14 ]
Nie czytałeś umowy, nie testowałeś łącza u siebie?

Ja poprostu przeprowadzilem sie z miasta i chcialem mieć też internet w miejscu zamieszkania ale niestety internet sie niemoże dostosować do mnie . [/center]


[ Dodano: 2007-12-08, 01:17 ]
przepraszam ale nie wiem jak zabardzo korzystać z tych funkcji forum (quote , code itp. )

[ Dodano: 2007-12-08, 01:28 ]
Przecież wiedziałeś przy podpisywaniu umowy jakie są limity?

Kod: Zaznacz cały

[center]
a czy ja sie k.... skarże na limity ?[/center]


[ Dodano: 2007-12-08, 02:14 ]
LUDZIE najpierw sprawdzcie czy w waszej okolicy niema dostawcy Wi-Fi a jak nie ma to jeszcze raz przemyślcie to wszystko na spokojnie . Operator gsm jak mówi że dostarcza internet to KłAMIE , zazwyczaj korzystają z takich usług biznesmeni w co odbierają jakies kursy z giełdy czy coś tam i akurat szef im kazal jechac w teren . My potrzebujemy internetu (nie tylko do wiadomości tekstowych)
Ostatnio zmieniony 2007-12-09, 17:37 przez siwy_gm, łącznie zmieniany 2 razy.
Download: 40 kbps (5 KB/s)
Upload: 20 kbps (2.5 KB/s)
ping: 741 ms
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: regedit »

Jak nie potrafisz korzystać z funkcji forum to najpierw wypada przeczytać regulamin i faq. Tam jest wszystko prosto i logicznie napisane. Zajęłoby Ci to góra kilka minut. Bo tak to jest to groch z kapustą.

pamiętaj:

początek cytatu - tag otwierający

Kod: Zaznacz cały

[quote]
koniec cytatu - tag zamykający

Kod: Zaznacz cały

[/quote]
tagi "quote" - otwierający i zamykajacy okalają cytowany tekst!
tak samo jest z innymi tagami
b - pogrubienie
i - kursywa
u - podkreślenie
itp

Co do tematu:

Operator w tym przypadku wywiązuje się w 100%. Akurat taki pech, że trafiłeś na GPRS. Tak po prostu jest. W miastach dostępne są wyższe technologie a na wsiach te starsze.
siwy_gm pisze:przy tak malej przepustowosci to by pasowalo przynajmniej 50 Kb/s upload !!!!!!!!!
tobie pasowałoby 50kb/s innym 20 a jeszcze innym 150. Nikt Ci nie zapewniał minimalnej gwarantowanej transmisji danych.
LUDZIE najpierw sprawdzcie czy w waszej okolicy niema dostawcy Wi-Fi a jak niema to jeszcze raz przemyślcie to wszystko na spokojnie .
Faktycznie. Internet mobilny warto kupić po wyczerpaniu wszystkich innych możliwości
Operator gsm jak mówi że dostarcza internet to KłAMIE , zazwyczaj korzystają z takich usług biznesmeni w d.j. co odbierają jakies kursy z giełdy czy coś tam i akurat szef im kazal jechac w teren , j.... ich pies .
hehe :) Przecież dostarcza internet. Korzystasz z niego i działa. Prędkość to inna sprawa.
My potrzebujemy internetu (nie tylko do wiadomości tekstowych)
A do czego potrzebujecie? Do ściągania torrentów na pewno sie nie nadaje. Do przeglądania stron i poczty - owszem tak. Trzeba trochę dłużej poczekać.

Tak się stało, że rozwiązanie GPRS'owe nie zaspokoiło twoich potrzeb. Wiem jak szybko działa GPRS bo też kiedyś z niego korzystałem i łącze się z Tobą w bulu. Szczególnie jak z łącza szerokopasmowego powiedzmy 1Mbit przełączasz się na "takie coś". Szkoda, że nie przeczytałeś umowy i nie zorientowałeś się w temacie przed zakupem. Potem są takie konsekwencje.
siwy_gm pisze:Żądam takiej samej przepustowości upload jak download
hoho... każdy by chciał mieć łącze symetryczne - ja też ;) niestety jest to żadkość. Podpisując umowę z operatorem gsm wiedziałeś i na pewno było napisane, że jest to łącze asymetryczne. Ja też mogę powiedzieć: "żądam usunięcia ojca Rydzyka". Tylko co z tego...


i jeszcze jedno - odsyłasz nas do definicji Internetu. Twierdzisz, że "to co masz" to nie internet...
Typowe rozwiązania wykorzystują linie telefoniczne (modemy, cyfrowe linie ISDN, modemy ADSL), inne technologie przewodowe (transmisja przez sieci energetyczne, telewizję kablową) oraz bezprzewodowe (GPRS, łącza satelitarne, Wi-Fi).
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
siwy_gm
### BAN ###
Posty: 19
Rejestracja: 2006-01-20, 16:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: siwy_gm »

Nie czytałeś umowy, nie testowałeś łącza u siebie?
Umowy nie czytalem , a łącze testuje od 2005 na forum troche pozniej trafilem (i cale szczescie ze tak wczesnie) i cale szczescie bo bym nie wiedzial o pdstawowych zasadach ----->
modem comander i comander2 bez zasilacza sie nie obejdzie (stabilne połączenie). Wk..... mnie to ze w hucie mialem za ta cene internet chello light , czy coś kolo tego , jak zaczynalem przygode z UPC to najnizszy pakiet internetu to byl chello clasic , o transferach nie bede wspominał . Wczoraj byłem u wujka i sprawdziłem ping www.interia.pl wyszło 18ms . a teraz podaje z tego nieograniczonego "internetu" ------->>>> 709 ms , roznica <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>. nie tylko w pingach ---- wujek placi 40zeta na miesiac bez limitu a ja 60zeta z limitem z "cudownymi" możliwościami internetu komórkowego

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-12-08, 07:38 ]
Poprawa ort.
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 07:37 przez siwy_gm, łącznie zmieniany 1 raz.
Download: 40 kbps (5 KB/s)
Upload: 20 kbps (2.5 KB/s)
ping: 741 ms
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: regedit »

Tak to już jest. Jak słusznie zauważyłeś internet komórkowy jest drogi. Każde wyjście ma swoje plusy i minusy. Internet mobilny ma inne zastosowanie niż Chello. Co do twojego oburzenia mogę Ci powiedzieć, że ja mieszkam 5 min od centrum Warszawy i Chello nie mam (w klatce obok jest). Nie mam też dostępnej żadnej innej kablówki z internetem. I tak mam farta bo jeszcze w klatce obok nie ma ani Chello i neostrady oraz żadnej kablówki. U mnie chociaż sama telewizja kablowa odbiera. Internet mam z tepsy (1Mbit - prawie 120zł...). To dopiero żenada. Ale cóż.
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
siwy_gm
### BAN ###
Posty: 19
Rejestracja: 2006-01-20, 16:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: siwy_gm »

to chyba jak takie węgierskie przysłowie - k.... teraz sobie nieprzpomne , zabardzo umysł przeciążony
Download: 40 kbps (5 KB/s)
Upload: 20 kbps (2.5 KB/s)
ping: 741 ms
Awatar użytkownika
siwy_gm
### BAN ###
Posty: 19
Rejestracja: 2006-01-20, 16:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Paradox ....

Post autor: siwy_gm »

Po dwóch latach oferuja mi 2GB limitu za cene 60zeta na miesiac , wybralem 1 GB za 50 zeta ponieważ zauwazylem ze po przekroczeniu limitu przepustowosc pozostaje w normie . najważniejsza jest wilgotnosc powietrza . Mozliwe ze jak bym lapal umts czy hsdpa czy h.. wie co jeszcze wymyslili to bym odczuł limit ale jak ja odbieram gprs a min. po przycieciu to gprs (tez to zauwazylem po przekroczeniu 2 GB nie ma roznicy) . no i właśnie do tego zmierzam ------->>> oferuja ci 2GB limitu za cene 60zeta albo 1GB limitu za 50 zeta , ale w moim przypadku limit nie ma zadnego znaczenia (podobno min. to GPRS ) K.... , to GPRS jest wszedzie a nie internet

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-12-08, 07:24 ]
Poprawa ort.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-12-08, 07:43 ]
Scalenie do poprzedniego tematu.
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 07:31 przez siwy_gm, łącznie zmieniany 2 razy.
Download: 40 kbps (5 KB/s)
Upload: 20 kbps (2.5 KB/s)
ping: 741 ms
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: zDaleKi »

Po co drugi taki sam temat?
Scalam do poprzedniego.

[ Dodano: 2007-12-08, 07:41 ]
siwy_gm pisze:, roznica <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>.
Prosze zaprzestań kląć na forum tak jak powyżej oraz używać tego w forum zakamuflowanej ->
siwy_gm pisze:K.... , to GPRS
Poczytaj regulamin i popraw te wszystkie zwroty, bo temat poleci do kosza!!!
Poprawa też masę błędów ortograficznych...
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: Jaco »

siwy_gm pisze:przepraszam ale nie wiem jak zabardzo korzystać z tych funkcji forum (quote , code itp. )
Nie rozśmieszaj userów :rotfl:
siwy_gm pisze:<font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>.
Za przeklinanie dostaniesz ostrzeżenie. Za błędy ortograficzne też. Widzimy że używasz przeglądarki FF i tam jest funkcja sprawdzania błędów.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: Mikolaj211 »

Jeżeli chodzi o iplusa, to mnie denerwowała jedna reklama.... Jak jedzie gościu pociągiem i wysiada w szczerym polu i prowadzi wideokonferencje. Na pewno na GPRS-ie tak by nie poszło, a UMTS tam raczej nie było....
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: Sundance_kid »

Reklama rzadko prawdę Ci powie. Ale może i na pewno jakiś frajer sie znajdzie.
Awatar użytkownika
siwy_gm
### BAN ###
Posty: 19
Rejestracja: 2006-01-20, 16:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Re: Internet jest wszędzie

Post autor: siwy_gm »

siwy_gm pisze:przy...Cytat przycięty przez Moderatora ->Jaco - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!


[ Dodano: 2007-12-09, 17:40 ]
Cosik mi sie źle poprzestawiało przy tej poprawie tematu . Troszeczke krytyki pod adresem operatora niezaszkodzi . :klnie:
Ostatnio zmieniony 2007-12-09, 22:52 przez siwy_gm, łącznie zmieniany 1 raz.
Download: 40 kbps (5 KB/s)
Upload: 20 kbps (2.5 KB/s)
ping: 741 ms
ODPOWIEDZ