Plus "internet LTE bez końca"

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

LTE bez końca oznacza, że nigdy się nie kończy czyli nie ma żadnego ograniczenia ani prędkości ani pobieranych danych. Po za tym w regulaminie nie ma żadnego wyjaśnienia tych słów. Owszem gdyby było LTE bez limitu danych czy bez limitu GB to co innego i oczywiście z zapisem stosownym w regulaminie jak robi to np play. Jak zwykle plus próbuje naciągnąć na swoją ofertę mam nadzieję że skończy się to dla nich karą jak wcześniejsze bez limitu jak i 36.6 tylko bardziej dotkliwą.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Nie mam pojęcia dlaczego sugeruje Ci to że nie ma limitu prędkości później....

Play też ma niby bez limitu a po 100 GB.....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

Nie ma bez limitu, a bez limitu GB a to jest znacząca różnica. Serio nie widzisz w tym różnicy?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: Hermogenes »

Gadzasz jak ostatnio konsultant do mnie da minuty bez limitu ja mu na to daj chłopie 50 tyś minut w miesiącu to jeszcze flaszkę dołożę. poz Hermogenes
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: atento »

onken pisze:Nie mam pojęcia dlaczego sugeruje Ci to że nie ma limitu prędkości później....

Play też ma niby bez limitu a po 100 GB.....
piotrzet pisze:Nie ma bez limitu, a bez limitu GB a to jest znacząca różnica. Serio nie widzisz w tym różnicy?

Macie klapy na oczach?


Obrazek


Więc jak pisałem wczesniej jest to oszustwo i z pełną premedytacja wprowadzanie w błąd. To bez różnicy czy jest fup w regulaminie czy nie chodzi o kłamanie klienta.

Idziecie do sklepu kupujecie piwo z nalepką piwo i drobnym druczkiem>woda z chmielem< czego oczekujecie piwa czy wody z shitem ?
Nielimitowany dostęp do transmisji danych oznacza, że mogę sie zalogować do nadajnika czy jak?

Nielimitowany oznacza fup? To nowa definicja ? Tak samo maksymalna prędkość to tyle ile mi UTNA w limicie który jest NIELIMITOWANY?

Gdzie tam jest nabazgrane, że jest limit ? Jak jest to powinnien tam być.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: Przmus »

onken pisze:Za przeproszeniem kolego trochę pitolisz...
Sam uzywam kilka numerów od CP , z pakietami 40 GB i spokojnie te 140 GB idzie z tego wyciągnąć w max predkości.

Oczywiscie nie na raz pobieram 100 GB po pobraniu 40 "bazowych"

Za 25 zł które płacę 140 GB i 200 GBw nocy nie jest złą ofertą.
No to masz szczęście.
Ja płaciłem 89,99 zł za pakiet LTE 100GB (niby ze zniżką Smart Dom, ale jakie to ma znaczenie skoro za TV trzeba było płacić wyższy abonament?). Po wykorzystaniu równo 100GB dostawałem limit 20Mb/s. Podobno "zgodny z regulaminem".
Tutaj odpowiedź na zgłoszenie:
Obrazek

Reklamacja była złożona za limit 20Mb/s tuż po wykorzystaniu pakietu podstawowego 100GB (mimo najwyższej klasy).
Ci id***i za argument uznali: "zostało przetransferowane ponad 155 GB", w tą kwotę wliczyli PAKIET NOCNY. Czyli w miesiącu wykorzystałem około 120GB w dzień + 30GB w nocy, miałem już wtedy lejek ~5Mb/s, ale wliczyli PAKIET NOCNY do całkowitego użycia.

Czyli:
- Podział na klasy to ściema (skoro twierdzisz że masz niski podstawowy pakiet i wyciągasz tyle samo danych, a nawet więcej z prędkością maksymalną)
- Polkomtel to jedna wielka banda oszustów.

I nie chodzi tutaj o regulaminy, a o zwyczajną przyzwoitość. Nikt kto podpisuje umowę na internet "bez limitu" 100GB nie myśli że operator jest tak prostacki, że nie da nawet wykorzystać 100% ponad limit podstawowy z pełną prędkością.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: slobodan »

Zaczęliby traktować ludzi poważnie, ja mam ofertę za 19,99 zł ... Po wykorzystaniu 40GB wskakuje lejek do 20 Mbps, na chwilę obecną nie przycięli mi jeszcze nigdy mocniej neta, ale ja wykorzystuję maksymalnie 80 GB. Wystarczyłoby ustalić że po wykorzystaniu limitu net będzie śmigał z prędkością do 5, 10, 20 Mbps i uczciwie się tego trzymać. Byłaby to wówczas słuszna alternatywa dla stałego łącza na terenach mniej zurbanizowanych. W czasach Spotify, Netflix itp. - to chyba jedynie słuszna opcja.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Ale 20 Mb/s to nie źle przecież.

Lepsze to niż w Play 1 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: slobodan »

Ale po wykorzystaniu 100 GB ponad plan - czyli łącznie 140 GB, net przestanie działać zapewne ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Ale majac umowe z DUK na 60 GB i pozniej 100 GB ponad plan, to za 25 zl to nie ma co narzekac ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

Jak to nie ma kupić karty RBM DIL i za o wiele mniej mam 200 GB pewne a i u niektórych więcej jak jest pusty nadajnik
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

W DIlLu pewne to 100 GB a nie 200

A po drugie nie każdy ma sensowny zasięg Playa.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: matek451 »

Tylko teraz oferty z DUK to lipa jakich mało, ostatnia propozycja , mam SmartDom to 40GB+ LTE bez limitu z FUP za 15 zł 6m-cy , potem za 25 zł. Średnio 21 zł/m-c Oferta dla klientów ze SmartDom( 10 zł zniżki). Abonament a FUP może przyciąć do 32Kb/s i żegnaj necie. W DILU pewne 100GB a potem możliwy lejek 2Mb/s i korzystamy dalej, koszt 5-15 zł na m-c. Plus naprawdę nie ma argumentów w ręku, nawet DUK. Stałych klientów przyciągał zawsze fajny sprzęt za kilka złotych na własność. Teraz się to skończyło, tylko raty .
szymonsl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-01-10, 20:33

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: szymonsl »

Jestem skazany na LTE , mieszkam 3 km od centrum Kołobrzegu i Orange odmawia mi ułożenia kabla . Mam drugą umowę Orange LTE , limit jest 250 G i czasem go przekraczam , wtedy prędkość spada do 300-500 k. Jednak bywa często tak , że w pakiecie prędkość spada poniżej 1 G , a na składane reklamacje Orange przesyła mi pisma typu ; bla, bla . Problem jest od wakacji 2018 , miało się po sezonie polepszyć , ale nic z tego .Zaznaczam , że podczas trwania pierwszej umowy było ok. Prędkość Orange LTE obecnie nie przekracza 3 Mb.
Ma ktoś dla mnie jakąś propozycję LTE (kabla nikt nie ułoży ) ,żeby prędkość była chociaż 20 Mb i bez limitu LTE ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: matek451 »

Lokalizacja, jaki sprzęt , z jakiego pasma LTE korzystasz w Orange, z którego BTS-a i jakie sa parametry sygnału. Pokaż DL/UL.
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wzbyszko »

Co miesiąc dostaje FUP i nie ważne ile ściągnę aby tylko poza abonament. Mam w abonamencie 60GB, a ostatnio po pobraniu 182GB włączyli mi FUP.
W regulaminie napisali § 2 PAKIETY TARYFOWE I INNE UPRAWNIENIA ABONENTA
4. Po przekroczeniu w jednym Okresie rozliczeniowym podstawowego limitu transmisji danych wynikającego z wybranego Promocyjnego Planu Cenowego, prędkość transmisji danych zostanie obniżona do prędkości maksymalnej 32 kb/s, chyba że Abonent korzysta z Usługi „LTE bez końca”.

W pewnych przypadkach może jednak nastąpić obniżenie prędkości maksymalnej z uwagi na punkt 6 tego paragrafu, a konsultantka odpisał, że FUP dotyczy wszystkich klientów.

6. W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości maksymalnej 32 kb/s."
Z tego punktu wynika, że mogą robić co chcą i kiedy chcą. I nie prawda, że sieć jest obciążona bo wkładam inną kartę i Internet znowu hula.
I dlaczego FUP po włączeniu jest do końca okresu rozliczeniowego skoro ma służyć do rozładowania sieci. Po poprawie neta powinno wszystko wrócić do normy prawda. Ostatnio dostałem pismo o zmianie w treści umowy i napisali, że z tego powodu mogę rozwiązać umowę i dopisali jeszcze o obciążeniu klienta wszystkimi ulgami, które przyznano. Tak właśnie działa Plus. Omijajcie go z daleka.
Dzeju
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2016-12-29, 19:17

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: Dzeju »

W abonamencie mam 110 GB ,przekroczylem o 120 GB i dostałem ograniczenie oczywiście pakiet LTE BEZ KOŃCA. Nieszczęście umowa na czas nieokreślony, jutro składam wypowiedzenie i żegnam się z tym pseudo operatorem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wojteks »

Aaa, masz abo 110, pobrałeś 230 i Cię ograniczyli, FUP jest i tak litościwy. Masz wybór i z niego korzystasz.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

wojteks
To w ogóle się nie powinno tak nazywać. Dobra ograniczaliby po 500 GB żaden problem ale po kolejnych 100 prawie? Lekkie przegięcie. Po za tym skoro inne sieci otwarcie reklamują internet bez limitu jako z limitami to czemu Plus tego nie robi?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Play podaje LTE bez limitu a ogranicza po 100....

I jest dobry cacy operator ;) ?

Tylko T-Mobile ma inną taktykę, ale już mu to zaczyna bokiem wychodzić i jego klientom.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Dzeju
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2016-12-29, 19:17

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: Dzeju »

onken pisze:Play podaje LTE bez limitu a ogranicza po 100....

I jest dobry cacy operator ;) ?

Tylko T-Mobile ma inną taktykę, ale już mu to zaczyna bokiem wychodzić i jego klientom.
dlaczego tak sądzisz? Mam Internet w t-mobile od wczoraj do ie testy i na chwilę obecną jestem zadowolony jeśli chodzi o prędkość i stabilność.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Bo w wielu miejscach sieć i im się zaczyna przytykac.

Więc trzeba uważać, nigdy nie masz gwarancji do kiedy podziała z przyzwoita prędkością.

BTSy nie są z gumy niestety

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wojteks »

piotrzet pisze:Po za tym skoro inne sieci otwarcie reklamują internet bez limitu jako z limitami to czemu Plus tego nie robi?
Przecież internet w Plusie jest bez limitu danych a w reklamie nie ma słowa o prędkościach. To że FUP ogranicza prędkość do 32kbps wynika z wewnętrznej polityki/regulaminu operatora i w zasadzie jest jedynym sposobem na przeciążoną sieć.

Oczywiście można dyskutować, żalić się, narzekać, zgłaszać do UKE i gdzie się da ale najlepszym głosowaniem jest kasa czyli zmiana operatora.
Nie pomagam na PW!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: dzejk »

Plus jest obecnie najwolniejszą siecią - do poczytania: https://antyweb.pl/co-sie-dzieje-z-siec ... -mobilnym/ oraz https://antyweb.pl/speedtest-grudzien2018/
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

wojteks
W Play też masz FUP tylko w innym wydaniu a operator informuje w sposób jasny i klarowny. Tylko Plus jak zwykle, że nikt nie wie po ilu może spodziewać się spadku prędkości to jakie to LTE bez limitu?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wojteks »

piotrzet pisze:Tylko Plus jak zwykle, że nikt nie wie po ilu może spodziewać się spadku prędkości to jakie to LTE bez limitu?
Ciągle nie rozumiem problemu, Plus to stosuje już lata i nadal każdy narzeka widocznie ma taki model biznesowy. Już napisałem, nie podoba się to zawsze można zmienić operatora.
piotrzet pisze:W Play też masz FUP tylko w innym wydaniu
Każdy operator ma coś podobnego co go zabezpiecza przed nadmiernym przeciążeniem sieci a że u innych działa inaczej no to idźmy do innych, tych lepszych/szybszych/bez limitów/FUPów.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: key »

wojteks pisze:Ciągle nie rozumiem problemu, Plus to stosuje już lata i nadal każdy narzeka widocznie ma taki model biznesowy.
Nie tylko Plus, w zasadzie kazdy operator to robi.

Problem tkwi w tym, ze ludzie nie rozumieja co podpisuja i ze jest roznica miedzy nielimitowany dostep do internetu i dostepna predkosc polaczenia - na drugi parametr nikt zazwyczaj nie zwraca uwagi.
Nie pomagam na PW.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

wojteks
Ty chyba serio nie rozumiesz problemu. Owszem FUP ma każdy z operatorów kwestia tego jak go stosuje. Gdyby Plus blokował po 500 GB czy nawet 400GB problemu by nie było, a że blokuje zaraz praktycznie po pakiecie no bo co to jest 120 GB dodatkowe to już inna para kaloszy. Konkurencja umie w regulaminach napisać prosto i przejrzyście tylko jak zwykle Plus nie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wojteks »

piotrzet pisze:Ty chyba serio nie rozumiesz problemu.
No tak, najlepiej jakby firmy internet za darmo dawały, płacisz za 50GB, pobierasz 500GB i uważasz że to tak ma być? Osobiście uważam że jak płacisz za 50 to po 51 powinno być przycięcie więc FUP Plusa nie jest taki zły bo pozwala pobrać 2x więcej niż kupiłeś.

To że Play rozdawał internet w RBM już się skończyło. Operatorzy muszą zarabiać a żeby zarabiać klienci muszą im płacić. Mamy bardzo niskie ceny abonamentów głosowych i danych więc każdy operator robi coś żeby zarabiać przy tym poziomie cen.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wzbyszko »

Może wszyscy stosują FUP, ale jeszcze jaki on jest. Przecież przy prędkości z Plusa to nawet strony się nie otwierają.
ODPOWIEDZ