Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

Witam forumowiczów,
jakiś czas temu <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na firmę internet LTE do biura (100 GB) razem z dwoma numerami. Stwierdziłem że router kupię sam. Chciałem przyoszczędzić i kupiłem Huawei e-5573s-320. Okazało się to katastrofą. Więc po przeczytaniu wielu postów i doradzeniu przez jakiegoś szpeca dokupiłem od cybertecha antenę na pasmo 1800, bo w testach na telefonie głównie łączyłem się z tym pasmem. Jednak okazało się że jednak lepiej internet działa w paśmie 2600 bez anteny niż w 1800 z anteną. Więc antenę wystawiłęm na sprzedaż i teraz szukam rozwiązania dla mnie. Czy router z agregacją pasm może poprawić prędkości u mnie? jaki w takim razie router lta-a kupić. Nie chcę jakoś przepłacać bo za jakiś czas będe zmieniał mieszkanie i wtedy pewnie będzie światłowód ale póki co jak już płacę to bym chciał z niego korzystać. może być używany . Myślałem o b525 albo e5186 bo można kupić używany za ok. 300 zł. Moja lokalizacja to Cyrkoniowa w Lublinie. Telefon łaczy mi się najczęściej z btsem na ul. Jana Pawła II 59 lub ul. Roztocze 4. Ale czasami inne bardzo oddalone. Co poradzicie?
jak w ogóle sprawdzić czy te btsy umożliwiają agregacje pasm?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: dzejk »

Na obu nadajnikach play są wszystkie 4 pasma, więc i ich agregacja działa. http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 53&zoom=15
Kup b525, do tego panel na 2600 od cybertecha.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

a panel to antena? Właśnie chciałbym uniknąć anteny bo to dodatkowe koszty a jeszcze starej nie sprzedałem. ale jeśli bym musiał to o tę chodzi?http://www.cybertech.com.pl/p173,antena ... 00mhz.html
A czemu akuratnie b525?
Z anteną też miałem taki problem że nadajniki z którymi się łączyłem były za moim blokiem. Balkon mam od strony wschodniej a nadajniki są w stosunku do mojego bloku północny-zachód. Może dlatego nie czułem zbyt dużej różnicy z anteną czy bez.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: dzejk »

Tak, to ta antena. E5186 ciężko dostać, bo to starszy model. Kup sam router na początek i testuj przez program ltewatch lub apkę hmanager na telefon - obie pokażą parametry sygnału i pozwolą wymuszać pasma.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Sprawdź czy E5573 działa z LTEwatchH lub Toolboxem. Wymus po kolei LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800 na nim i pokaż screeny. Do tego speedtesty wieczorem na każdym z pasm.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

toolbox kiedyś działał na moim laptopie potem przestał. LTewatch nie działa. Hmenager działa. U żony toolbox działa ale nie pokazuje parametrów sygnału. Byłem też dziś pod nadajnikami z telefonem z lte i aplikacją Network cell info.
na ul jana pawła pod nadajnikiem :
RSRP -62
połączyłem się z pasmem 2100
prędkości DL-36,5 UL 21,2

na ul roztocze:
rsrp -66
paołączyłęm się z pasmem 1800
prędkości: DL-32,9 UL-16,7

w mieszkaniu:
RSRP: -106
nadajnik- jana pawła
pasmo - 1800
prędkości DL - 13,4 i UL 4,12
Wieczorem porobię testy prędkości na poszczególnych pasmach. ale z tego co pamiętam to 2600 do 20, reszta między 5-10
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

testy prędkości w mieszkaniu przy zamkniętym oknie:) na poszczególnych pasmach (UL i DL):
2600 - 21,48 i 8
2100 - 7,58 i 2,69
1800 - 8,83 i 6,84
800 - 0,89 i 3,85
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

Pomyłka .. pierwsza wartość to DL a druga to UL
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Router z agregacja pasm LTE, w zależności od budżetu. Za około 250-300 zł kupisz B525 z agregacją 2 pasm LTE, za 500 zł B715 agregujący 3 pasma ale nie agreguje jednocześnie LTE2600+2100+1800 , tylko z LTE2600+1800+800. W twoim wypadku akurat LTE800 jest zapchane i przeciążone więc nie warto z niego korzystać czy agregować więc raczej B525 jest wystarczający.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

spróbuje b525 i dam znać jaka różnica. Może komuś się przyda ta informacja. Tylko jeszcze jedno pytanie. Ten router b525 musi być od Play? Czy może być T-mobile bo od nich najbardziej dostępne na olx? czy jeszcze z innej sieci? Jakaś to jest różnica?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Te z T-Mobile sa wykastrowane czyli mają zaślepiony port RJ11 i USB i bardzo okrojone FW. Z Play i Plusa maja porty i USB ale FW też pozostawia sporo do życzenia. B525 z T-Mobile do korzystania z internetu wystarczy.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

Cześć, zakupiłem router b525 z plusa. Bo z play w dobrej cenie nie mogłem znaleźć. Jednak po podłączeniu i konfiguracji kontrolka stanu sieci świeci cały czas na czerwono. A w panelu administratora w przeglądarce jest napisane "połączenie nieudane z powodu nieprawidłowych ustawień telefonicznych. Skontaktuj się ze swoim uslugodawca." ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi i co mam w takim wypadku zrobić? Coś z konfiguracją?
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

Kurcze, czy problemem może być to że on jest z plusa a właściciel cały czas go spłaca? I wtedy play nie będzie działał?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: dzejk »

Prędzej go nie spłaca, więc go zablokowali.
Plus uruchomił stronę, na której można sprawdzić status urządzenia po numerze IMEI.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

Wysłałem formularz. A jak się okaże że nie spłaca to co w takim wypadku?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: onken »

Poplynaleś i kupisz nowy.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: ja.michal »

Ewentualnie bujanie z policją i sądami bo a. zostałeś wprowadzony w błąd, b. sprzedający sprzedał nie swój sprzęt czyli w sumie paserstwo.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: fatum1 »

Ewa_Ewa pisze:Wysłałem formularz. A jak się okaże że nie spłaca to co w takim wypadku?
Jeżeli istnieje możliwość zwrotu np. poprzez Allegro to ok, jeżeli nie to kiepska sprawa. Szkoda, że niewiele się tu pisze o ewentualnym zagrożeniu podczas kupowania sprzętu, gdzie prawo właśności przechodzi dopiero po spłaceniu ostatniej raty.
Oczywiście można zmienić pewien numer ale nie jest to legalne więc dla świętego spokoju lepiej, jeżeli się okaże, że to nie problem z APN ( CP ma internet.cp ) to zwrócić za wszelką cenę i odzyskać środki.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

niestety kupiłem przez olx.pl ale z odbiorem osobostym więc nie sądze żeby ktoś mnie oszukał. przynajmniej celowo. Jeszcze się nie kontaktowałem ze sprzwdającym bo czekam na weryfikacje IMEI. Może poprostu coś w ustawieniach trzeba zmienić? O co chodzi z tym APN? czy w normalnych warunkach powinna wystarczyc szybka konfiguracja bez grzebania w ustawieniach routera?
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: fatum1 »

W ustawieniach > ustawienia połączenia > zarządzanie profilami sprawdź jaki masz APN, ewentualnie utwórz nowy wpisując APN: internet. Nie wiem na jakiej zasadzie sprzedający nabył urządzenie, może przedłużając umowę nie ma rat i jest się właścicielem (?). W każdym razie już wiesz dlaczego sprzęt z Play jest droższy.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

fatum1 uratowałeś sytuacje :) wystarczyło wpisać w APN "internet" i od razu zaskoczyło. Dzięki za konkretne informacje!
co do prędkości to póki co nie ma szału ale pobawię się z lokalizacją routera. Co do wymuszania pasm to czy w lte watch jest możliwość wymouszenia konkretnych pasm czy tylko lte-A ogólnie? bo nie mogę znaleźć tej opcji. Wiem że tak można w Hmenager. Tylko zastanawia mnie taki fakt czy jak już w hmenagerze na smartfonie wymuszę np 1800+2600 to jeśli wygaszę smartfon lub włącze inną aplikację a tą zostawię w tle to router dalej pracuje na tych częstotliwościach czy przełącza się na auto? chodzi o to czy cały czas h menager musi być włączony. jest jakiś inny program do b525 do wymuszania pasm konkretnych? np takie coś ? https://www.youtube.com/watch?v=T2v3Hlg ... d&index=10
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: dzejk »

Nie ważne jakiego programu użyjesz do wybierania pasm - raz ustawione - zostają. Programy nie muszą być uruchomione. Nawet po restarcie router trzyma ustawienia. Ale jedną rzecz trzeba wyjaśnić - to że wybierzesz 2 pasma w routerze, nie oznacza, że agregacja od razu będzie działać, bo to zależy od wielu innych czynników. Zaznaczając te pasma tylko ograniczasz wybór routera do nich, a reszta jest niejako blokowana.
Co do apn, to dziwne, że został ten z cp, skoro przywracałeś ustawienia fabryczne.
Ewa_Ewa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2018-06-10, 13:50

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: Ewa_Ewa »

W laptopie żony nie ma gniazda LAN. Czy mogę podpiąć B525 do jej laptopa przy użyciu USB? czy internet pójdzie po USB jak w e5573? czy zostaje tylko wifi?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Tylko WiFi, port USB służy do czego innego.
luser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-08-14, 14:30

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: luser »

do usunięcia
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: edekzelian »

Nie chcę zakładać nowego tematu,
jaki najtańszy modem z agregacją pasm zakupić - do pracy z RBM DIL?
Chcę podpiąć go via usb do routera (na gargoyle), który stoi juz na chałpie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Nie ma modemów USB z agregacja pasm LTE. Jesli masz router z Gargoyle( jaki?) to jest możliwość podpięcia po USB mobilnego routera MiFi z LTE-A i konfiguracja na Gargoyle jako połączenie DHCP. Polecane MiFi z LTE-A to E5785 https://allegro.pl/router-bezprzewodowy ... 01284.html lub MF971 https://allegro.pl/router-mobilny-zte-m ... 16534.html
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: edekzelian »

matek451 pisze:Nie ma modemów USB z agregacja pasm LTE.
Ok, o tym nie wiedziałem :)
wiec idąc za radę będę rozglądał się za wskazanymi modelami.
Czy nie inwestując w zewnętrzne anteny jest mozliwa agregacja na ZTE MF971V lub E5785?
Co lepiej brać. Huawei ze względu na zewnętrzny soft?

W tej chwili jako modem LTE działa mi telefon LG g3 własnie podpięty pod USB do routera. Tyle ze wieczorami siada łącze do 0,5-1,0 mega.
Chciałbym znaleźć swoje miejsce na btsie i mieć chociaż te 5mega aby normalnie tvn playera można było odpalić :)
z tego co zaobserwowałem ten LG łączy się najczęściej z Play ID: WAR2066 oraz Play ID: WAR2130

Edit: a widzę, że B525 z sieci T-mobile jest w cenie ok 250zł na portalach sprzedażowych - warto?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: piotrzet »

Nie warto. Tak jak i z Plusa. Jeśli ktoś nie płaci rat za sprzęt blokują IMEI i w Polsce go nie użyjesz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router do LTE Play z agregacją pasm?

Post autor: matek451 »

Pokaż screena z Network Cell info na telefonie , zakładka DANE i wieczorny speedtest.
ODPOWIEDZ