Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

@atento Po co tworzysz posty bez zaznajomienia się z tematem?
Odnosisz się do czegoś o czym nie masz pojęcia.
I jaki Asus? Mam normalny B525 + Synology RT2600AC. Wszędzie QOS wyłączone. Poza tym, na zwykłym speedteście prędkości są dobre: http://www.speedtest.net/result/7435877309.png
Z resztą gdybyś przeczytał posty wiedziałbyś że testowane było z karą SIM w 3 różnych urządzeniach, w tym w telefonie.

Nie chce mi się w kółko powtarzać tego samego, więc to ostatnia próba:
- Od Windows 10 1607 i nowszych występuje problem ze spadkiem prędkości wysyłania, mimo ze przez kilka pierwszych sekund prędkość jest maksymalna. Dotyczy to tylko niektórych serwerów i jest niezależne od protokołów, portów itd.
- W tym samym czasie na starszych wersjach Windowsa 10 lub 8.1 (system zainstalowany na drugiej partycji) te spadki nie występują.
- Testowane było na dwóch różnych laptopach, z zupełnie inną konfiguracją sprzętową, wiec nie ma mowy o problemach ze sterownikami.
- Wyłączenie "autotuninglevel" powoduje, że te prędkości są niskie od początku, bez spadku. Stąd też wniosek że w nowszych Windowsach 10 coś z tą funkcją jest nie tak, niezależnie czy jest ustawiona na "normal", "experimental" itd.
- Korzystając z maszyny wirtualnej z kartą NAT problem nie występuje.

I dalej możesz wymyślać powody, generalizować że "LTE takie jest", ale ja mam tezę podpartą wielogodzinnymi testami.

Naprawdę, przyjemnie by się dyskutowało gdybyś odnosił się do aktualnej treści moich postów, a nie nawet zgadywał model routera.
radek0582
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2018-03-06, 21:44

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radek0582 »

Tutaj cos pisza o tym auto-tuningu:
https://blogs.technet.microsoft.com/net ... ninglevel/

i o wylaczeniu heuristics:
netsh interface tcp set heuristics disabled
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

radek0582 pisze:Tutaj cos pisza o tym auto-tuningu:
https://blogs.technet.microsoft.com/net ... ninglevel/

i o wylaczeniu heuristics:
netsh interface tcp set heuristics disabled
Tylko, że:
Heuristics is a feature that can interfere with auto-tuning and disabling it can improve Internet speeds and in fact heuristics have already been disabled in Windows 8.1 and greater.
I nie da się nawet włączyć :)

Na innym forum sugerowali jeszcze, że T-mobile może sprawdzać TTL i na tej podstawie nakładać limity. Najczęściej dotyczy ofert w USA: https://www.reddit.com/r/tmobile/commen ... _limits_on
Działa to w ten sposób, że Tmobile w niektórych ofertach (w innych krajach) nie życzy sobie aby Internet w telefonie był wykorzystywany jako router i sprawdza czy TTL jest pomniejszone na pierwszym urządzeniu (z którego "wychodzi" internet). Jeśli tak to limitują prędkości.

No ale nie sądzę że u nas miałoby to znaczenie gdyż po pierwsze sprzedają Internet wraz z routerem, a po drugie Internet taki, bez ofert połączeń głosowych ma własnie zastosowanie w użytku domowym.

No i najważniejsza kwestia. Skoro czysty Win10 od 1607 ma ten problem, kiedy na wszystkich wcześniejszych działa jak należy, to coś musi być nie tak po tych zmianach: https://blogs.technet.microsoft.com/net ... rver-2016/
Ręcznie próbowałem wyłączyć te nowe funkcje ale to też nie pomogło.

W sumie dla mnie to już nie jest wielki problem. Po prostu jak muszę wysłać coś dużego włączam maszynę wirtualną z Mintem i cały czas mam maksymalne prędkości :)
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Problem z prędkością wysyłania rozwiązany!
Okazało się, że aktualizacja serwerów do najnowszej wersji Ubuntu Server 18.04 rozwiązała problem.

Problem dotyczył więc Windowsa 10 od wersji 1607+ w połączeniach z Ubuntu Server 16.04 / Debian 9 (i może innych starszych wersjach Linuxa).
To wyjaśnia dlaczego nawet korzystanie z VPNów nie rozwiązywało problemów. Mówiąc prostym językiem, te "systemy" nie potrafiły się dobrze "dogadać".

Zła wiadomość dla osób które mają podobny problem z serwisami firm trzecich. Tam musi też musi zostać przeprowadzona aktualizacja Serwerów, a znając życie nikt nie będzie się tym przejmować jeszcze przez długie lata (samo Ubuntu Server 16.04 ma jeszcze długie wsparcie dla łatek bezpieczeństwa). No i oczywiście sam Windows powinien coś z tym zrobić, ale znając Microsoft o łatkach dla takich problemów można tylko pomarzyć.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: patryk7588 »

Dajcie sobie spokój z PiotremZet. :-)

Znane są dane transferowe za 2017:
Plus: 732 PB
Play: 670-700 PB (dane tylko na wykresie trudno odczytać dokładną wartość)
Orange: 450 PB
T-Mobile: 230-260 PB

Po T-Mobile hula wiatr, nawet Orange ma 2x większy ruch nie wspominając o Plusie i Play.
T-Mobile jakiś czas temu miał świetną strategię, pozbyć się jak największej ilości abonentów, teraz te działania procentują, sieć jest pusta, ruch symboliczny to i prędkości dobre.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Przypominam to są dane za 2017 czyli ledwo 3 miesiące po starcie nowej oferty zobaczymy co będzie na koniec tego roku. BTW o mnie tu nikt nie pisze ty jak zwykle masz największy problem ze mną no ale cóż... No chyba że się zakochałeś ale sorki nie przepadam za facetami. Po plusie od dawna wiatr nie hula a sieć jaka była dalej jest. Po za tym nie wiem jaki to ma związek z tematem ale to nie ważne dobrze że nie inny portal bo już byś się pożegnał z tym postem
Mike45
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-04-20, 12:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mike45 »

Witam, wybrałem ofertę T-mobile, ponieważ w mojej okolicy na kabel jest dostępna tylko neostrada do 10 mega (50zł + utrzymanie łącza 25zł). Na okres testowy wybrałem router b529 i <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> bez anten jest w miare dobra prędkość (godz. 19.05, pobieranie 39,5 , wysyłanie 10). Moje pytanie brzmi, czy router b525/b525s jest lepszy ? Czy mogę osiągnąć na nim lepszą prędkość ?
Czy po zamontowaniu anteny mogę liczyć na lepszą bądz stabilniejszą prędkość ? Najbliższy nadajnik na mapie Btsearch to GPS: 50,768333,22,326111 , miejscowość Modliborzyce. Jeżeli możecie to doradzcie mi proszę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Muszę wtrącić swoje trzy grosze do blokowania predkosci serwisów, streamingu.... przez T-Mobile.... Od wczoraj używam jednej z telewizji IPTV i mimo dobrych prędkości w speed test itp na T-Mobile tego mojego iptv nie da się używać, tnie niemiłosiernie...
Natomiast na innym wanie, Play, Plus nie ma tego problemu.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nie to jest to samo urządzenie tylko z innym wyglądem, ilością portów i jest bez baterii/
Na forum konkurencyjnym pojawiły się wpisy że play blokuje tvp.sport.pl prędkości są normalne a jakość 720p tnie. A ty o której iptv mówisz dokładnie? Bo sam z chęcią sprawdzę jak to wygląda u mnie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Prywatny dostęp, nie oficjalny.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Sprawdzone przed momentem, tvp.sport.pl w 720p chodzi bez zająknięcia na LTE w Play.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Szkoda. Czyli widać że wszystki zależy od operatora. Play jest problem z tvp.sport.pl a tutaj z czym innym nie dość że trzeba dobierać opa do lokalizacji to jeszcze do serwisów których ogranicza :facepalm:
Mike45
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-04-20, 12:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mike45 »

Ja <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> oglądam mundial bez problemów, w między czasie też serial z netflix i nic nie tnie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Czyli problem w play dotyczy kart sim a nie każdego. Ciekawe czy tak samo jest tutaj. To widzę tak samo jak awarie VoWiFi i VoLTE ostatnio dotyczą kart sim a nie całej usługi
maleko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-11-03, 14:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: maleko »

onken pisze:Muszę wtrącić swoje trzy grosze do blokowania predkosci serwisów
Obawiam się, że cudują więcej z priorytetami.

Dziś wieczorem zauważyłem SKANDALICZNĄ szybkość T-Mobile na www. Speedtest w normie czyli 4-7 Mb/s (upload większy), ale strony wchodzą z szybkością ok. 0,5-1 Mb/s. Wygląda, że strony speedtestów (.pl, .net, Orange) mają najwyższy priorytet, zaś www onet wp interia pogodynka i inne chodzą jak g*. Sprawdziłem więc inne DNS-y i bez zmian. Na pewno to nie wina komputera bo testowałem na 3 łączach. Będę robił dalsze testy w kolejnych dniach, może to chwilowe (a może nie bo od ok. 10 dni zauważyłem problem z obrazkami, z T-Mobile korzystam do celów specjalnych więc 98% czasu spędzam na innych łączach).
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Może błędnie interpretujesz wyniki speedtest pokazuje prędkość w Mb/s strony zaś transfer w MB/s i wszystko się zgadza, sprawdź. poz Hermogenes
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dt64 »

maleko pisze:
onken pisze:Muszę wtrącić swoje trzy grosze do blokowania predkosci serwisów
Obawiam się, że cudują więcej z priorytetami.

Dziś wieczorem zauważyłem SKANDALICZNĄ szybkość T-Mobile na www. Speedtest w normie czyli 4-7 Mb/s (upload większy), ale strony wchodzą z szybkością ok. 0,5-1 Mb/s. Wygląda, że strony speedtestów (.pl, .net, Orange) mają najwyższy priorytet, zaś www onet wp interia pogodynka i inne chodzą jak g*. Sprawdziłem więc inne DNS-y i bez zmian. Na pewno to nie wina komputera bo testowałem na 3 łączach. Będę robił dalsze testy w kolejnych dniach, może to chwilowe (a może nie bo od ok. 10 dni zauważyłem problem z obrazkami, z T-Mobile korzystam do celów specjalnych więc 98% czasu spędzam na innych łączach).
Wczoraj wieczorem zauważyłem u mnie podobną rzecz, aczkolwiek trochę inną... Mianowicie... Aplikacja Speedtest.net pokazywała prędkości LTE normalne 19,7 Mb/s down i 19,4 Mb/s up (korzystam z oferty do 20 Mb/s z routerem B525) natomiast prędkość pobierania aktualizacji aplikacji ze sklepu Google Play była skandalicznie niska: 0,01 - 0,1 Mb/s!!! WTF? Powiem jeszcze, że musi to być coś u operatora t-mobile, ale nie wiem czy globalnie czy tylko na BTSie, z którym się łączę bo korzystam też z t-mobile na kartę na telefonie i tam też było to samo!!! Speedtesty normalne a plików multimedialnych (filmy i zdjęcia) komunikator WhatsApp nie potrafił odebrać... Dopiero jak przełączyłem w tryb sieci 3G to wszystko się pobrało. Nie wiem co jest grane...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Czyli wychodzi że mają awarię. Ktoś zgłaszał?
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dt64 »

Ja na razie nie zgłaszałem bo problem odkryłem dopiero wczoraj późnym wieczorem. Jak dziś wieczorem wrócę do domu to sprawdzę czy problem nadal istnieje. Jeśli tak będzie to to zgłoszę. Gdzie to zgłaszać, na BOK? Kurcze i pomyśleć, że wcześniej wszystko ładnie chodziło... Pobieranie aktualizacji aplikacji z Google Play na tablecie leciało z prędkością ok. 2 MB/s a z przesyłaniem plików w WhatsAppie też nie było żadnych problemów. Właśnie z tego powodu pożegnałem się z Orange i ich neostradą. W godzinach szczytu 20-22 działała z prędkością 0,1-0,5 Mb/s pomimo, że przecież w umowie gwarantowali minimum 0,9 Mb/s. T-mobile testowałem na kartę od września zeszłego roku i żadnych problemów nie było dlatego <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> no limit. A teraz taka niemiła niespodzianka... :facepalm:
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jeśli prędkości masz ok to mają znowu coś skopane. W ostatnich dniach jest więcej takich zgłoszeń czyli pewnie kolejna awaria.Zgłaszaj do BOK.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Panowie, dzisiaj strasznie przymula mi net od T-Mobile, wczytywanie obrazków trwa wieczność....

Ktoś tak ma ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A co ze speedtestami? Prędkości ok czy słabe? Robiłeś restart urządzenia?
gregmar
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-12-22, 08:19

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: gregmar »

O 16 byłem dziś w domu i nie zauważyłem spadków w TM.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

U mnie mało obciążone nadajniki i nie ma spadków prędkości (160/30).

Ale muszę przyznać, że niekiedy można zaobserwować wolniejsze wczytywanie się obrazków, tak że np. jest strona ze zdjęciami i widać jak wczytują się od góry do dołu. Normalnie przy maksymalnej prędkości byłoby to niezauważalne.
Może to być też indywidualny problem z routingiem do danych stron. Pobierz sobie na przykład program WinMTR (na Windowsa), wpisz domenę na której znajduje się przykładowy obrazek i zobacz czy nie ma jakiejś większej utraty pakietów.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Ostatnio właśnie więcej takich zgłoszeń jest więc ja myślę że mają jakiś problem z tym.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Ale co mi to da ???

I tak mnie oleją.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Im więcej będzie zgłoszeń tym lepiej. Ja nie wiem co za podejście. Po co zgłaszać jak co mi to da. To tak jak z wyborami po co iść i tak nic nie zmienię a później narzekanie. BTW skoro ci to nic nie da to co ci da wypisywanie tego tutaj? Bo bardzo nie wiem
maleko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-11-03, 14:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: maleko »

piotrzet pisze:BTW skoro ci to nic nie da to co ci da wypisywanie tego tutaj? Bo bardzo nie wiem
Pewnie czytają te tematy, bo skąd by wiedzieli, że bez limitu jest tak potrzebne? Gdy to potrzebne garstce (a 95% lepsze prędkości).

A co do AWARII to wygląda, że usunięta. W czwartek była tragedia, w piątek lepiej (ale zauważyłem spadek uploadu na 0,1 Mb/s bez zmiany parametrów, dotychczas mój najgorszy upload u wszystkich operatorów to 6 Mb/s). W sobotę sprawdzałem dopiero od około 18:00 i już problemu nie było, dzisiaj też nie, szybkość wczytywania stron zgodna z tą na speedtest.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nawet jeśli to różnica jest taka że bez danych o lokalizacji i numeru nie są wstanie nic zrobić. Bo widać że kolejny raz awaria miała miejsce na niektórych kartach sim a nie zależała od konkretnej lokalizacji. Więc czy to napisał czy nie to i tak nic nie dało i tak
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

To nie jest internet bez limitu bo tną ile wlezie jest limit prędkości do no właśnie do 20 czy 60 ale od ilu oni nie piszą czyli równie dobrze może być od 0 do 0.1.
ODPOWIEDZ