Słaba szybkość internetu w telefonie

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Mam telefon myPhone C-Smart IV. Wiem, że to nic szczególnego itd. ale nieważne. Problem sprawia połączenie z internetem, a właściwie jego szybkość. Strony ładują się powoli, pliki ściągają się powoli, aktualizacje ściągają się powoli, wszystko działa powoli co zależy od internetu.

Sprawdzałem jak to wygląda w speed-teście i jest tak, że opóźnienie w okolicach 100 ms, szybkość pobierania na samym początku dochodzi do 1M, ale po chwili spada do 0,3M czasem nawet jeszcze bardziej. Szybkość wysyłania podobnie, na samym początku do 1M, ale potem po chwili spada do 0,3M 0,2 a nawet mniej.

Wyniki testów pokazują się takie, że prędkość pobieranie to powiedzmy 0,30 Mb/s, podobnie prędkość wysyłania. Bywa niestety też tak, że prędkość wysyłania wychodzi ujemna -1,0 Mb/s czasem też, ale rzadziej jest z pobieraniem, a opóźnienie wtedy jest pokazywane -1ms. Wygląda że czasem nie łączy się z siecią. Wyniki bardzo zależą od miejsca, gdzie jest telefon, ale nawet w tym miejscu, gdzie był w miarę przyzwoity wynik w następny dzień może być całkiem źle.

Sieć to plus, ale podobnie jest jak włożę kartę orange.

Zasięg w miejscu gdzie mieszkam zawsze 3 do 4 kresek, przy czym w ogóle są maksymalnie 4 kreski. Po wyjściu na zewnątrz widoczny maszt, zasięg 4 czyli max, ale wtedy internet praktycznie wcale nie działa.

Co jest nie tak?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: matek451 »

Problem to telefon, nie posiada LTE i łaczy się pewnie na 3G z UMTS900 Aero2 w Plusie lub UMTS900 NetWorks w Orange. Zainstaluj na nim Network Cell Info i pokaż zakładke DANE z tej aplikacji i speedtest na karcie Plusa i Orange.
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Nie mogę zainstalować Network Cell Info bo mi się wyświetla informacja, że aplikacja nie jest kompatybilna bla bla. Może jakaś inna?
Test wygląda przykładowo tak
Obrazek
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Zainstalowałem wersję mini nie wiem czy o tą zakładkę chodzi, ale tak to wygląda.

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: matek451 »

Zgodnie z przypuszczeniami, bardzo słaby sygnał z na UTS900HSPA+ z BTS-a Aero2 w Świeradowie-Zdroju, Kościuszki 1. W tej lokalizacji tez BTS NetWorks z UMTS900. Prędkości charakterystyczne dla tych sieci 3G, z reguły tak działają, to pasma zasięgowe z założenia wolne na dodatek mocno obciążone. Na tych BTS-ach Plus ma LTE1800Aero2 a Orange korzysta z LTE1800NetWorks a na 3G ma jeszcze szybsze UMTS2100z HSPA+DC. Na tym telefonie raczej nic więcej nie uzyskasz.
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Dzięki za odpowiedzi. Ale myślałem, że sygnał mam z innego BTS. Czy jest sens szukać miejsca, gdzie będzie silniejszy sygnał, czy to jednak nic nie da?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: matek451 »

Poszukać lepszego sygnału zawsze możesz ale nie licz na radykalną poprawę prędkości. Gdzie korzystasz z Plusa, Orange?
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

No w Świeradowie przecież chyba, że gdzieś pojadę. Mam takie chyba głupie pytanie. Czy to ma znaczenie czy telefon leży płasko czy stoi pionowo czy może też obrócić go w konkretną stronę wiedząc z której strony dochodzi sygnał? Patrząc na ten wskaźnik i mając telefon w rękach trudno coś wywnioskować. Konkretnie chodzi o to, że jak przykładowo ściąga się jakiś plik, to telefon się odkłada. Może warto zostawić go w konkretnym miejscu i położeniu, żeby była większa szansa, że ściąganie się nie urwie, znaczy, że plik się ściągnie cały?
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Po zmianie miejsca na inne udaje się złapać lepszy zasięg. Ale to jest znacznie łatwiejsze, jeśli się zna lokalizację BTS. Dlatego mam jeszcze jedno pytanie, które literki i cyferki pozwalają zidentyfikować BTS i gdzie tych informacji szukać. Wpisanie tego w wyszukiwarkę nie załatwia sprawy.

Obrazek

I jeszcze sobie odpowiem na pytanie z poprzedniego posta. To jak się trzyma telefon ma wpływ na zasięg i jeśli się go położy płasko sprawa jest łatwa do rozgryzienia. Gorzej jak się chce sprawdzić w pionie, bo trzymanie w rękach praktycznie uniemożliwia uzyskanie jakichś konkretnych informacji. W każdym razie znalazłem informację, że telefon jednak lepiej trzymać pionowo.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: matek451 »

BTS UMTS900Aero2 Stóg Izerski, schronisko.
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

matek451 pisze:BTS UMTS900Aero2 Stóg Izerski, schronisko.
Super, dzięks, ale który numer i gdzie wpisać, żeby się dowiedzieć, jaki to BTS. Jeśli pojadę do Poznania i zrobię screena to wiem że ty będziesz wiedział jaki to BTS i gdzie się znajduję, ale ja bym chciał to sam móc znaleźć...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: matek451 »

NCI pokazuje CID BTS-a, porównujesz z bazą w http://beta.btsearch.pl/bts/
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

matek451 pisze:NCI pokazuje CID BTS-a, porównujesz z bazą w http://beta.btsearch.pl/bts/
Dzięki, faktycznie. Doszedłem do tego też inną drogą zaczynając od mapki na BTSsearch, koniec końców wychodzi to samo.

Obrazek
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Przypomnę tylko, że chodzi o telefon myPhone C-Smart IV. Problem, którego nie potrafię wciąż rozgryźć jest taki:

W teście szybkości telefon w ogóle często nie wysyła danych i wynik jest -1Mb/s. Pobieranie jest ok. ale z wysyłaniem jest problem, po prostu często "zawiesza się" i nic się nie dzieje. Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić będę wdzięczny, bo tak jak jest niektóre programy zależące od połączenia z siecią działają marnie.

Trzymając telefon za oknem najlepszy zasięg udało mi się uzyskać taki jak na screenie.

Obrazek

Jak się podejdzie do komórki, to sygnał jest jeszcze lepszy, ale ważne jest to, co w domu, a nie to, co na spacerze.

Jeszcze wyniki z kartą Orange.

Obrazek

I aktualne prędkości, ale wtedy jak telefon "zaskoczy" z wysyłaniem.

Obrazek
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Coś nie tak ze zrzutami. Ten dam jeszcze raz, żeby było widać, że jak jest ok to jest.

Obrazek

Ale z kartą plusa to takiego transferu się nie udaje uzyskać.

Znalazłem też miejsce przy oknie, że praktycznie cały czas jest zasięg -71dBm więc można powiedzieć, że temat jest zamknięty.
netpixpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-17, 09:57

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: netpixpl »

Od pewnego czasu na laptopie mam dość małą prędkość Internetu - oscyluje ona w granicach 0,5-2 Mb, przy czym na IPadzie i telefonie będąc w tym samym pomieszczeniu prędkość sięga do 4 Mb. Jednak gdy zbliżę się z laptopem do routera, i na nim prędkość wzrasta do 4 Mb. Instalowałem już sterowniki do karty sieciowej. Wcześniej ten problem nie występował, a na pewno nie był tak zauważalny. Podejrzewam ze zakupienie access point'u załatwiłoby sprawę, lecz czy istnieje jakiś inny sposób?
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Mam jednak problem z telefonem: myPhone C-Smart IV. Sprawdzone na trzech kartach SIM. Telefon bez względu na zasięg odbiera dane, ale ich nie wysyła wcale, albo są z tym jakieś problemy. Strony ładują się powoli, pliki ściągają się powoli, albo pobieranie urywa się w pewnym momencie, słuchanie radia internetowego tylko z rwącym się dźwiękiem i z przerwami. Rozmawiać się da, czasem z przerwami. Wysyłanie SMS działa. Prędkość pobierania plików dochodzi do nawet ponad 5Mb/s, ale wysyłanie najczęściej zero. Czy ten telefon jest popsuty i jedyny sposób to oddanie do serwisu do naprawy, czy może jest jakiś inny problem z konfiguracją?
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Telefon pojechał do serwisu. Teraz ten wątek będzie już nie o szybkości internetu, tylko o jakości serwisu myPhone.
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Telefon pojechał do serwisu kurierem i przesyłka została odebrana w połowie zeszłego tygodnia. Na stronie internetowej jest możliwość sprawdzenia statusu zgłoszonej reklamacji. Już półtora tygodnia mogę sobie tam zobaczyć, że zlecenie oczekuje na przekazanie do centrum serwisowego i nic się nie zmienia. W mailu w tym tygodniu dostałem natomiast info, że zlecenie zostało przekazane do serwisu żeby zrobić diagnostykę.

Na stronie jest opisany proces składania reklamacji i deklarują, że trzeba im dać 14 dni na naprawę. Ciekawe to jest, bo nie znaczy, że po 2 tygodniach się dostanie sprzęt z powrotem. To znaczy można tak zrozumieć, ale jak komuś zależy na czasie, albo jest optymistą. No ale dwa tygodnie będą w przyszłym tygodniu i zobaczymy co będzie.

To tak dla tych, co nigdy nie korzystali z napraw gwarancyjnych, żeby wiedzieli co ich oczekuje. Jak się wydarzy coś nowego, to napiszę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: onken »

Było odesłać do sprzedawcy. Musiałbyś mieć w dwa tygodnie max u siebie spowrotem.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

onken pisze:Było odesłać do sprzedawcy. Musiałbyś mieć w dwa tygodnie max u siebie spowrotem.
Zrobiłem tak, ponieważ .....

Obrazek

Jeśli oni na swojej stronie deklarują czas naprawy 14 dni, a oddanie do sklepu spowoduje przedłużenie o kolejne 14, no to wychodzi już miesiąc. Luty, ale jednak miesiąc.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: onken »

To mają tekst niezgodny z polskim prawem, mają 14 dni od daty oddania.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

No tak, ale może chodzi o to, że w sklepie telefon może poleżeć kilka dni zanim go wyślą do serwisu, a potem może być to samo przy odsyłaniu. Zresztą co za różnica teraz. Ja go odesłałem czwartego, odebrany został piątego, jeśli chodzi o dni kalendarzowe, to 14 dni od daty dostarczenia do serwisu miną pojutrze.
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Telefon leżał ponad tydzień w firmie i dopiero po tym czasie oddali go do serwisu. Pani z którą rozmawiałem powiedziała, że najpierw sprawdzają dokumenty czy coś, znaczy kartę gwarancyjną i paragon, bo żadnych innych przecież nie ma. Zajęło im to ponad tydzień, jak już wspomniałem. Teraz już dziesiąty dzień telefon leży w serwisie. W ogóle kurier zabrał paczkę czwartego, a odebrana została następnego dnia. No to dalej czekam, to znaczy zacznę czekać od wtorku, poza tym zaczynam się rozglądać za telefonem jakiegoś producenta, który się nie popsuje, a w ogóle używam teraz starej Nokii, która daje radę.
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: xander21 »

Sprzedawca ma 14dni. Jeśli w reklamacji żądałeś naprawy gwarancyjnej, to następne 14dni ma producent na naprawę.
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Wydaje mi się, że jedynym logicznym rozwiązaniem jest takie, że idzie się do sklepu, pokazuje co jest popsute i mówi, że się chce dostać kasę z powrotem, ewentualnie żeby pieniądze zostały odliczone od ceny nowego telefonu i kupuje ten nowy, mając nadzieję, że akurat ten się nie zepsuje. Dawno temu było tak, że jak się popsuł telewizor, to znajomy technik przychodził wieczorem w ten sam dzień i potrafił zreperować od razu. Tamte czasy miały swoje plusy.

Wczoraj byłem na zakupach i owszem, widziałem mnóstwo telefonów, które mógłbym mieć od razu, ale muszę czekać na swój 14 dni bo producent, znów 14 bo sprzedawca. No super, ciekawe czy jeszcze ktoś inny się znajdzie ze swoimi 14 dniami? A człowiek jak wejdzie na stronę myPhone, to za chińskiego boga się nie zorientuje ile czasu potrzeba naprawdę. Oni tam piszą wyraźnie "Naprawa w 14 dni
Od otrzymania telefonu przez serwis do wydania go kurierowi, potrzebujemy tylko do 14 dni na naprawę." Ale że telefon sobie może spokojne leżeć zanim go dadzą do serwisu i co najważniejsze jak długo, tego nie piszą.

Dobrze, że miałem swoją starą Nokię, a przy okazji przypomniałem sobie, że jednak najlepszy telefon, który miałem to była Nokia 3310. I się nie psują co najważniejsze.
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Dotychczasowy przebieg naprawy gwarancyjnej telefonu myPhone C-Smart IV

Zgłoszenie reklamacji na stronie producenta 02.09

Odpowiedź na zgłoszenie reklamacji 03.09

Zamówienie kuriera przeze mnie 03.09

Kurier odebrał przesyłkę z telefonem 04.09

Paczka została odebrana przez producenta 05.09

06.09 jest pierwszym dniem realizacji naprawy gwarancyjnej, która powinna potrwać do 14 dni.

12.09 dostałem potwierdzenie o treści: "Dzień dobry. Zlecenie o numerze RMA: ****** zostało przekazane do serwisu (wraz z dostarczonymi akcesoriami) w celu diagnostyki urządzenia.
z poważaniem Dział Obsługi Klienta mPTech sp. z o.o."

28.09 dostałem maila takiej treści: "Dzień dobry.
Informujemy, że Państwa zgłoszenie o nr RMA ****** zostało zakończone i wysłane kurierem *** na liście przewozowym nr: ***********.
wew. nr reklamacji:
z poważaniem Dział Obsługi Klienta mPTech sp. z o.o."

Dzisiaj czyli 28 września na stronie firmy kurierskiej mogę przeczytać następujący komunikat: " Aktualny status
OTRZYMANO DANE ELEKTRONICZNE
*** otrzymał dane elektroniczne przesyłki. Informacje zostaną zaktualizowane po przekazaniu przez Nadawcę przesyłki do transportu." Czyli przesyłka wciąż gdzieś leży w serwisie, bo kurier przyjedzie w poniedziałek. Wszystko ciągnie się dwadzieścia trzy dni, a telefonu nawet nie wysłali. W poniedziałek będzie 26 dni jak jest realizowana naprawa, a jeśli firma kurierska będzie działać normalnie, to dostanę telefon po dwudziestu siedmiu dniach.

Pytanie jeszcze co zrobili z telefonem i czy będzie działał. To znaczy wiem, co zrobili, bo na stronie gdzie można sprawdzać status naprawy napisali, że "W dostarczonym do serwisu urządzeniu zostało wymienione oprogramowanie., Wszystkie parametry techniczne zgodnie ze specyfikacją fabryczną." Interpunkcja i pisownia oryginalne.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: onken »

Czyli na 99% problem pozostał....

Ale liczę że jednak coś zrobili ( z sensem )

Czyli byłeś prawie miesiąc bez telefonu, obsługa serwisowa, żenada niestety.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Zobaczymy. Wszystko dokładnie opiszę w każdym razie jeśli problem po tej ciągnącej się w nieskończoność reklamacyjnej naprawie będzie taki jak był, to ... Na razie jeszcze trzeba się powstrzymać z komentarzami, bo nie wiem nawet jak długo to potrwa.
ciasteczko
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2018-08-15, 09:21

Re: Słaba szybkość internetu w telefonie

Post autor: ciasteczko »

Telefon mam od wczoraj. Za dużo się w niego nie wgłębiałem. Tak na szybko, to problem z internetem wydaje się być rozwiązany, przynajmniej jak sygnał jest w miarę dobry. Przy słabym prędkość wysyłania ujemna, przy dobrym jest ok. znaczy prędkości są lepsze niż do tej pory i to na karcie Plusa, który tu u mnie zawsze wypadał słabiej. Żadnych plików nie ściągałem, radia internetowego nie słuchałem. Poza tym ten telefon ma pewną przypadłość przy słuchaniu muzyki, która polega na tym, że po jakimś czasie, przeważnie więcej niż 30 min. dźwięk jest taki, jakby był wywrócony na lewą stronę. Tak miał i tak ma teraz. Więcej napiszą po jakimś tygodniu, jak będzie czas i możliwość wszystko sprawdzić.
Szybkość w internecie jest lepsza, może inni ludzie mający telefony tej firmy mieli szybszą reakcję serwisu, mhmm.
ODPOWIEDZ