Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: peterka »

Zamierzam brać internet w Plusie. Mam kod na rok darmowego abonamentu w plusie, mam świetne prędkości więc operatora już wybrałem.
Teraz pytanie, co bardziej polecacie.

W grę wchodzą dwa pakiety
LTE 60GB: 50zł
LTE 100GB: 70zł

Czy jest różnica w dostaniu lejka między tymi pakietami? Tzn czy Plus lepiej traktuje klientów z większym pakietem internetu czy nie ma to kompletnie znaczenia?
Co według Was jest bardziej korzystne?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: dzejk »

A wiesz, że przepłacasz dwukrotnie za ten pakiet 100GB ?
Jest kilku operatorów wirtualnych, którzy działają na sieci plus i oferują pakiet 100GB za 35 zł lub 40 zł ale z dodatkową paczką nocną 200GB.
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: peterka »

Zdaje sobie sprawę ale ja zużywam około 160GB miesięcznie (w nocy nie korzystam) i jednak liczę, że na tradycyjnym Plusie na lejku tyle wyciągnę.
Tym bardziej, że tak jak wspominam mam kod, który daje 12 miesięcy gratis co w skali dwuletniego abonamentu obniża cenę do odpowiednio 25 i 35zł.
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: djvenom1 »

Plus to dno. Miałem przez 2 lata potem uciekłem bo sieć zapchana do tego lejek przy każdej możliwej okazji. Potem testowałem jak było 2 miesiące za 9 zł i tak: na plus, że sieć była nieco odepchana i dało się tego używać bez frustracji ale lejek przy każdej mozliwej okazji i naliczali mi jakieś dziwne opłaty. Pół roku się z nimi wojowałem żeby zrezygnować z tego <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>, w ten czas naliczali mi opłaty. Kosztów które poniosłem przez te dwa miesiące użytkowania nie odzyskałem a miało być tylko "9zł"
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: kamil7430 »

:stop: Nie pchaj się w Plusa bo to najgorszy możliwy wybór. A już w ogóle to najgorszy ŚWIADOMY wybór. Naprawdę nie chciałbyś pluć sobie w twarz po roku (a nawet wcześniej) bo internet będzie ledwo ciągnął 1Mb/s. W tej sieci nie jest ważne obciążenie nadajnika - Plus daje lejki jak mu się podoba. IMHO powinni już dawno dostać taką karą od UOKiKu, żeby się opamiętali... Dla mnie to nawet już abo w Playu jest lepszym rozwiązaniem, bo tam masz czarno na białym: po 100/200GB lejek 1Mb/s. I koniec. A nie takie FUPy i te sprawy.
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: onken »

Kolego, są jeszcze miejsca gdzie Plus działa bardzo dobrze, nie ma ich wiele ale są :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: peterka »

Myślicie, że ja bez testów podchodzę do wyboru plusa?
Robie od miesiąca codziennie po kilka razy o różnych godzinach i zawsze jest elegancko min. 30 Mb/s

Zrobili u mnie w okolicy maszt gdzie jest wszystko (teraz dołożyli LTE2600) a odległościowo jest ustawiony tak, że w bliskim promieniu z najwyższymi pasmami na zwykłych urządzeniach sięga do 3 miejscowości. Nadajnik nie jest w ogóle zapchany.
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: kamil7430 »

onken pisze:Kolego, są jeszcze miejsca gdzie Plus działa bardzo dobrze, nie ma ich wiele ale są :)
Mi bardziej chodziło o nieuczciwość polityki Plusa, aniżeli prędkości internetu. Świadomy jestem, że internet u nich może działać dobrze (głównie w miastach), ale chodzi mi o te nieuczciwe lejki na ich "LTE bez końca". Naprawdę. Podczas gdy na moim routerze (gdy jeszcze byłem nieszczęśnikiem tego abo) wychodziły wyniki 1,5 do 2,5Mb/s, to na tym samym nadajniku i tej samej częstotliwości A2 potrafiło uciągnąć 6Mb/s. Wiem, różnica niewielka, w obu przypadkach tragedia, ale mi chodzi o tą nieczystą zagrywkę tego operatora. A internetu nie zużywałem dużo (głównie właśnie z powodu lejków) - w ciągu miesiąca poniżej 100GB! Oferta z 40GB w pakiecie.
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: onken »

To prawda, te ich FUPy powinni ukrócić.

Tyle całkowity no limit to też problem, widać to wielu miejscach w T-Mobile.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: wojteks »

onken pisze: te ich FUPy powinni ukrócić.
Niby dlaczego, podpisując umowę zgadzasz się z jej warunkami. Jak się nie podoba idziesz gdzie indziej a nie żalisz się na forum jaki to ten FUP zły.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: onken »

Prawda. Ale sam wiesz że czasem nie ma innego wyjścia, choćby ze względu na zasięg

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: kamil7430 »

wojteks pisze:podpisując umowę zgadzasz się z jej warunkami.
Pozwolę sobie przytoczyć fragment o FUPie z Regulaminu:
W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i
zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej
zmiany (do nowego Okresu rozliczeniowego) parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji
danych do poziomu 32 kb/s określonego w Cenniku
źródło
Zauważ, że jest to superbezpieczna furtka dla operatora do nadużyć. No bo co? 40,01GB wykorzystane, to tniemy! Dlaczego? Bo FUP! I co, nic takiemu nie zrobisz. Bo wyjaśnij, ile może znaczyć "wysokie zużycie danych"? IMHO UOKiK powinnien dawno takie praktyki ukrócić, albo kazać operatorom w regulaminach wskazywać DOKŁADNE ilości danych (jak to mamy w Playu/Orange'u) po których wystąpi lejek. Bo tak to mamy wolną amerykankę. :mur:
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: wojteks »

onken pisze:że czasem nie ma innego wyjścia, choćby ze względu na zasięg
Skoro nie ma innego wyjścia to trzeba pogodzić się z ograniczeniami bo narzekaniem na forum (forach) nic się nie zmieni, taka polityka sprzedażowo marketingowa dostawcy. Gdyby FUPa nie było w wielu miejscach sieć działałaby jeszcze gorzej niż teraz (a teraz ledwo działa).
kamil7430 pisze: No bo co? 40,01GB wykorzystane, to tniemy! Dlaczego? Bo FUP! I co, nic takiemu nie zrobisz.
Kupiłeś świadomie usługę która tak ma, skoro masz pakiet 40GB to niczym nie normalnym jest przycięcie po 40.01GB przez automatyczny system nadzoru transmisji. To że Play nie przycina jakby mógł to robi mu dobry PR. Myślę że UOKiK niewiele tu może zrobić.
Nie pomagam na PW!
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: atento »

wojteks pisze: Kupiłeś świadomie usługę która tak ma, skoro masz pakiet 40GB to niczym nie normalnym jest przycięcie po 40.01GB przez automatyczny system nadzoru transmisji. To że Play nie przycina jakby mógł to robi mu dobry PR. Myślę że UOKiK niewiele tu może zrobić.

Własnie jest nienormalne, że oszukują i nic im się nie dzieje ;) Co innego gdyby przycianli jak jest faktyczne obciążenie przez danego usera a nie własnie równo kiedy pakiet się konczy.

Siostrzeniec przez całą umowe sie z tym męczył, równiutko jak w zegarku przycinali

Więc jak to nazwać? FUP czy jednak limit ? To nie ma nic wspólnego z FUP, prędzej FUP ma play w starych ofertach bo zdażało się, że jak było obciążenie to cieli 150GB, 300GB, 190GB to jest FUP w plusie miesiąc w miesiąc chyba miał 45GB i tak dwa lata... to jest FUP? No Panie normalny FUP :szok:


Druga sprawa jak kupujesz internet oszukują na stronie www, nie ma odnosnika do regulaminu w trakcie wyboru ofery ani podsumowaniu, brak gwiazdki, za to szumnie stoi jak byk bez limitu prędkości i limitu ilości :) Wręcz sugeruje, że jak pakiet się skonczy to będzie działać normalnie.

Przeklejam obrazek z forum plusa, Napisz gdzie tu uczciwość ? Brak gwiazdki *limt gigaszitu patrz regulamin limit o nazwie FUP stosujemy równo i zawodowo w nowych ofertach bez wyjątku, równiutko kiedy przekroczysz swój pakiet, wtedy maksymalna szybkość jest limitowana aż do 32kbps jak zassasz internet do domu.
Obrazek
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: Piotrek24 »

Jak tak patrzę na oferty Plusa Internet abonament to nic atrakcyjnego. To już lepiej chyba <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> albo Klucz mobile albo Nau albo Otvarta. Za podobną cenę więcej GB i konkretnie (jasne reguły i krótsze umowy albo w ogóle na kartę) i jeszcze transfer w nocy. Też już patrzę tak pod siebie bo DIL już nie ma, Grunwald się skończy a też szczególnie dużo nie trzeba mi tych GB 100 GB styknie spokojnie.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: ktry »

Plus sobie zdał sprawę że przegiął z ofertą internetu i dlatego aktualnie nie walczy o klienta. Wręcz przeciwnie zależy im aby się części pozbyć ,aby usługa spełniała jakieś minimum do korzystania sprawnie chociaż na telefonach . Wolą pozbyć się klientów jak ładować grubą kasę w rozbudowę sieci i sprzedawać usługi po kosztach . Głównie Smart dom sprowadził ich neta na dno ,a raczej ilość klientów tej usługi po niskich kosztach w pakiecie z innymi usługami . No i wstrzymanie inwestycji przez znanego biznesmena ,który umie dobrze liczyć co mu się lepiej opłaci .
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: kamil7430 »

wojteks pisze:Kupiłeś świadomie usługę która tak ma, skoro masz pakiet 40GB to niczym nie normalnym jest przycięcie po 40.01GB przez automatyczny system nadzoru transmisji.
No dobra, FUP można jeszcze rozumieć. Chronią sieć przed przeciążeniem (trochę słabo im to wychodzi). Ale tylko zobacz na te chamskie, bezpośrednie kłamstwa w reklamach Plusa. :klnie: Przecież nie ważne kiedy czy gdzie oglądałeś reklamy Plusa, zawsze było napisane, mówione (etc.), że "po wyczerpaniu pakietu, LTE bez końca". I o to mi chodzi. A jak wszyscy dobrze wiemy w Plusie nie dało się, nie da się i nie zapowada się żeby można było pobrać w ciągu miesiąca 0,5TB danych bez lejka. I za to, jak najbardziej, UOKiK wlepić karę by mógł. Szczególnie, że mógłby się oprzeć na ofercie T-mobile'a jako przykładzie prawdziwego nolimit.
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Plus 60 GB vs Internet Plus 100GB

Post autor: wojteks »

kamil7430 pisze:Przecież nie ważne kiedy czy gdzie oglądałeś reklamy Plusa, zawsze było napisane, mówione
Niestety nie oglądam reklam, nie słucham a jak się pojawiają to ich nie widzę/słyszę więc do tego co w reklamie się nie odniosę.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ