Czy można rozwiązać umowę z plusem

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nazer
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2018-08-19, 06:35

Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: Nazer »

Witam...
Kilka miesięcy temu w salonie byłem reklamować działanie internetu, strony się ładują bardzo długo, często wygasa czas na wyświetlenie strony... pani w salonie powiedziała, że to wina starego routera i że mogę przedłużyć umowę a ona mi da lepszy router (huwaeii b525) i problem zniknie... Lecz nie znikną. Dzięki wam dowiedziałem się, że internet od plusa tj cyfrowy polsat to syf. Przeciążone nadajniki itp... Czy w związku z tym, że w mojej okolicy ich infrastruktura jest przeciążona itp, mogę jakość zrezygnować z umowy, bez ponoszenia kary finansowej?? testowałem orange i działa 4x szybciej i problem z otwieraniem stron nie występuje....
Pozdrawiam N.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: wojteks »

Nie możesz, dowiedz się jaką karę zapłacisz. Router masz na raty/wynajem czy na własność?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: radius »

Proszę pobrać tę aplikację i zainstalować ją w telefonie z systemem Android: https://www.dropbox.com/sh/z7rbzxjy23t9 ... 1.2_PL.apk
Proszę połączyć się z WiFi Huawei B525, w sekcji Logowanie proszę wprowadzić poprawny login i hasło. W ustaw IP proszę podać poprawne IP.
Po zapisaniu zmian proszę wykonać operację łączenia z 800, 900, 1800, 2100 i 2600 MHz. Jeżeli połączy proszę wstawić screen i dołączyć speedtest z aplikacji: https://play.google.com/store/apps/deta ... test&hl=pl
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: matek451 »

On już robił te testy CP u siebie, w Katowicach-Nikiszowcu.
Awatar użytkownika
arasat
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2017-09-30, 07:57

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: arasat »

Sprawdź umowę tą przedłużającą ile dostałeś przyznanej ulgi, poniżej masz kalkulację czy zapłacić karę i mieć święty spokój czy dalej płacić i nie mieć neta. Pozdrawiam.

Kara umowna = (Kwota ulgi przyznanej abonentowi) : (ilość miesięcy, na które zawarta została umowa) x (ilośc miesięcy pozostających do końca okresu podstawowego umowy, których już nie opłacisz po rozwiązaniu umowy)
Antena TECHNOLOGIC LTE dual 2 x 7 dBi, 3m H155, SMA, Huawei B315s-22, Huawei E3372, BDI Aero2, Play OdNova, Virgin Mobile
Nazer
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2018-08-19, 06:35

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: Nazer »

dzięki chłopaki za odpowiedź, tak robiłem te testy. U mnie na Nikiszowcu to albo orange, albo t-mobile choć nie testowałem, bo P4 podobnie do plus z prędkością, choć stabilność łącza lepsza... myślę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na próbę z t-mobile( w miarę przekonał mnie do siebie konsultant, który na wstępie powiedział, że jak sam nie sprawdze to nikt mi na prawdę nie powie jak to będzie działać i albo kupić starter z t-mobile albo u nich abo do testów na 14 dni...
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: djvenom1 »

Ja testowałem 2 miesiące za darmo a mi jakieś dziwne rachunki wystawiali więc zrezygnowałem. Do tego pół roku im formalności zajęły bo pracownik odebrał paczkę z wypowiedzeniem i sprzętem ale gdzieś <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> i to leżało. W sumie to dobrze, że zrezygnowałem bo było przez jakiś czas znośnie a teraz znowu nadajnik zapchany.
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: wzbyszko »

Ostatnio dostałem pismo o zmianie w treści umowy i napisali, że z tego powodu mogę rozwiązać umowę i dopisali jeszcze o obciążeniu klienta wszystkimi ulgami, które przyznano. I wreście wychodzi na to, że mogę rozwiązać umowę ale i tak zostanę ukarany.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: Hermogenes »

Uważaj przeczytaj dokładnie w 1 umowie jakie ulgi przyznali. Kiedyś tak miałem, kara wyniosła prawie 70% tego co się należało do końca umowy.
poz Hermogenes
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: wojteks »

wzbyszko pisze:że mogę rozwiązać umowę ale i tak zostanę ukarany.
Operator sprzedając Ci promocyjny sprzęt, przyznając ulgę na abonamencie ma wyliczone że w ciągu umowy na 24 miesiące zarobi na tej sprzedaży. Zawsze możesz iść do salonu i zapytać ile tej przyznanej ulgi musisz zapłacić w przypadku rozwiązania umowy. Gdyby nie było tej opłaty to każdy brałby promocyjny sprzęt/abonament i jak mu się przestanie podobać wypowiadał umowę.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
arasat
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2017-09-30, 07:57

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: arasat »

Sam niech sobie obliczy

Kara umowna = (Kwota ulgi przyznanej abonentowi) : (ilość miesięcy, na które zawarta została umowa) x (ilość miesięcy pozostających do końca okresu podstawowego umowy, których już nie opłacisz po rozwiązaniu umowy)

przyklad:
1000 : 24 x 9 = 374,94
Antena TECHNOLOGIC LTE dual 2 x 7 dBi, 3m H155, SMA, Huawei B315s-22, Huawei E3372, BDI Aero2, Play OdNova, Virgin Mobile
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: wzbyszko »

Sprzęt router Huawei dostałem na raty, ale zapłaciłem za niego wszystkie raty do końca. Tylko dostałem od nich jeszcze 6 miesięcy darmowego Internetu. Ta ulga jeszcze trwa. Ciekawe jak do tego podejdą. Jestem starym klientem Plusa. Mam u nich Smart Dom i w nim trzy telefony, satelitę, Internet, ale tak ostatnio mnie wkurzyli, że pomału będe od nich uciekał. Nawet z opcją zapłaty karty. Jestem jedynie zadowolony z satelity Cyfrowego Polsatu.
Awatar użytkownika
arasat
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2017-09-30, 07:57

Re: Czy można rozwiązać umowę z plusem

Post autor: arasat »

Ja tak zrobiłem w zeszłym roku, też miałem tak jak Ty - satelita, telefon, internet = Smart Dom a moja kara za zerwanie umowy była 33 zł
Bo jak robiłem przedłużenie umowy to mi przyznali śmieszną kwotę ulgi na 24 m-ce, na miesiąc wychodziło nie całe 4 zł. Teraz mam
TV naziemna, Netflix, Showmax, niepełana Ipla prezent po Cyfrowym Polsacie a i tak niema na co patrzeć :D
@wzbyszko czas na zmiany :brawa:
Antena TECHNOLOGIC LTE dual 2 x 7 dBi, 3m H155, SMA, Huawei B315s-22, Huawei E3372, BDI Aero2, Play OdNova, Virgin Mobile
ODPOWIEDZ