Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michcio123
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-10-01, 19:30
Lokalizacja: Dołhobyczów

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: michcio123 »

1 gb "STRONG LTE" nie ma ograniczenia prędkości tak że będzie on odpowiedni do takich celów.
Huawei B618s-22d -- ZTE MF286D
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fluorek »

a są jakieś pakiety za te symboliczne 5 zł ? , bo 1 gb to troszkę mało
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Ta, a używałeś go ostatnio? Kupiłem dwa z 7GB za 5 zł, w środku są przepakowane te z 1GB, na stary starter założona nowa obwoluta. Limit prędkości u mnie był do około 20Mb/s, na obydwu. BTS T-Mobile z 4 pasmami LTE za oknem, wymuszona agregacja 3CC CA na routerze.
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fluorek »

czyli zeby przetestować muszę mieć abonament a nie pre paida ?
latelek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-12-29, 13:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: latelek »

Jakie macie prędkości na ten moment? Ponieważ korzystam od przedwczoraj z oferty mobilnego internetu MAX. Wrzuciłem kartę do B715(którego dostałem z Play'a) i mam po 25/35 w godzinach szczytu a nocami i nad ranem po 40/50. Gdzie w Play'u w godzinach szczytu nie spada mi poniżej 40.

i teraz mam dylemat bo w T-Mobile jest ten no-limit transferu a w Play'u tylko 200GB... Ale co ciekawe ping mniejszy mam w T-Mobile.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Sisay pisze:Generalnie na razie to kpina. Netflix w tyg od 7Mb/s do 15Mb/s w weekend 3Mb/s (nie jest przeciazony nadajnik, google drive czy mega.nz zasuwa 50 Mb/s), jeszcze gorzej jest z Amazon Prime caly tydzien oscyluje w obrebie 1Mb/s tak 1 !!!! Nie jest to wina serwerow Netflixa i amazona bo moj stary internet z orange(dawna neostrada) na swoje maxs 10Mb/s wyciaga 10Mb/s. Niepolecam
Też borykam się z netflixem, pasek ładowania na 99% potrafi stać parę minut i chwile później znowu się zacina. Myślałem, że może to wina netflixa albo PC bo w sumie na telefonie po wifi nic się nie zacina (pewnie mniejsza rozdziałka) ale wina na bank leży po stronie T-mobile. Udostępniłem sobie internet z telefonu i netflix od razu ruszył a w statystykach netflixa było widać że ładuje się z prędkością ~15Mb/s. Przy necie z Tmobile prędkość oscylowała w granicach 150Kb/s przy ciągłym ładowaniu. Sprawdzałem wielokrotnie czy to na speedtescie czy to na fast.com i z prędkością na poziomie 50Mb/s nie powinno być takich problemów. Co mnie zastanawia to takie problemy zazwyczaj dzieją się wieczorem...chociaż nie zawsze ale jak wcześniej wspomniałem prędkość nie jest problemem. Oczywiście streamy/youtube/pobieranie bez problemu działa. Będę dzwonił ciekawe co mi powiedzą :D

Dodatkowo speedtest z godziny kiedy netflix się zacinał: http://www.speedtest.net/result/7949686039
xgabrys
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2018-04-03, 20:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xgabrys »

Aktualnie przeprowadziłem się do rodziców (Klanina 76-020) i korzystam z T-Mobile jeżeli chodzi internet.
Jedyne pasmo na jakim mi działa LTE to 800 czyli B20.

Test wyskoczył mi na 25-30 Mbps
Czy jest szansa że z anteną osiągnę lepszy wynik ?
Dodam tylko, że internet służy mi głównie do oglądania IPTV ale aktualnie mimo prędkości 25-30 Mbps obraz tak tnie że się nie da oglądać. Już lepiej chodzi telewizja na internecie radiowym z prędkością 4Mbps. Czy ktoś mi może powiedzieć czemu to tak źle wygląda ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

@xgabrys z jakiego modemu/routera korzystasz?
Karta? Abonament? Jaki plan taryfowy?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
xgabrys
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2018-04-03, 20:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xgabrys »

@radius
Aktualnie Huawei B525 abonament podpisany wczoraj więc mam 14 dni na próbę. Plan do 60Mbps
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

Proszę zainstalować tę aplikację (Android): https://www.dropbox.com/sh/z7rbzxjy23t9 ... 1.2_PL.apk
Proszę WYSTAWIĆ router za okno, na balkon, taras, komin, itp.
Proszę połączyć się telefonem z w/w aplikacją z WiFI Huaweia B525.
Proszę podać IP, login oraz hasło.
Proszę wstawić screeny dla pasm w jakich się łączysz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

On mieszka pod BTS-em Kłanino i na LTE800 z niego ma idealne parametry sygnału. Innych pasm LTE T-mobile nie ma w okolicy. To i tak przypadek ze na BTS-ie z only LTE800 ma taki DL. Ale to efekt tego ze dwa kilometry dalej w Grzybnicy tez jest LTE800 T-Mobile i 3G z UMTS2100HSPA+DC tego operatora.
xgabrys
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2018-04-03, 20:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xgabrys »

Kolega matek451 odpowiedział na twoje pytanie.
Dla potwierdzenia wrzucam screeny
xgabrys
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2018-04-03, 20:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xgabrys »

Dobrze że mam jeszcze w domu telefon z Orange. Właśnie sprawdziłem i na Orange ciągle utrzymuje się prędkość 35 Mbps i telewizja działa bez zarzutu.
Co do T-Mobile to jedna wielka porażka. Ten internet nie daje rady.
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fluorek »

Wykonałem testy , prędkości 41/30 lte cat 4 (testowane za pomocą lg k8 lte)
teraz pytanie czy ta kategoria 6 cokolwiek zmieni w prędkości down/upl ?
Jak to wygląda z tym podpisywaniem oraz co jeśli mi się nie spodoba ? Słyszałem ze mam prawo po 14 dniach zrezygnować ale czy zwracają pieniądze ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Za 14 dni zapłacisz

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Miał ktoś od czasu przedświątecznego ~~20 grudnia (wtedy mieli ponoć jakąś większą awarię) jakieś problemy z domowy tmobile? Dziwna sprawa parametry mam jak zawsze zasięg full prędkości różne były od 2 do 60Mb, ale zero problemów z pingami bądź czasem dostępu. Od grudnia jakoś pingi skaczą od 18 do 100 bądź więcej jitter co mnie zaskakuje od 20 do 130. Z BTSem problemów nie wygląda by jakieś nowe doszły. Dzwoniłem pisałem do tmobile, żadnych awarii, modernizacji itd nie prowadzą, a takie kwiatki. Patrząc na tracert na jednym miejscu IP - 83.220.99.218 pakiety potrafią stać i stać. Kogoś też ta czkawka złapała? Żeby ktoś nie pytał :D
CELL_ID: 49671426
Domowy do 60Mb
RSRQ: -9dB skacze od -4 do -10
RSRP: -72dBm - stałe
SINR: 18dB - 18 najmniejsza odnotowana wartość była taka i rok temu jak brałem ten internet maksymalna wartość 28 późno w nocy, na te pasmo wydaje mi się normalne, ktoś tam w końcu jeszcze korzysta z ich neta.
speedtest:
https://www.speedtest.net/result/7962097784 standard od roku o tej godzinie - w sumie nie narzekam bo wszystko mi ładowało super bez przycięć i niby cały czas tak jest.
Miweq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-20, 17:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Miweq »

Mam to samo. Pingi teraz to masakra w grach do 120 skacze przez co płynność spadła
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

To norma w T-Mobile, internet z DL 3Mb/s na LTE to jest uryna. Do tego na zapchanych BTS-ach z only LTE800 takie kwiatki z pingiem to efekt zatkanych BTS-ów. W przypadku kolegi @snuffy jakiś ratunek to 3G na UMTS2100HSPA+DC z Krzynowłogi Małej.. Dla kolegi @Miweq to samo z BTS-a Nowe Proboszczewice. 16 m-cy no limit w T-mobile za grosze zrobiło swoje. Od początku było wiadomo ze sieć oparta na LTE800 w lokalizacjach wiejskich nie jest w stanie sprostać takiej ofercie. Kwestia czasu było kiedy to sie tak skończy. Tam gdzie na BTS-ie są tylko anteny na 800-900MHz nie ma żadnych szans na poprawę . W tej chwili Networks czyli Orange i T-mobile modernizują swoje sieci LTE w dużych miastach.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

A to ci powiem, że ok download spada ja na to nie narzekam dopóki nie mam magicznych 0.05Mb czy ileś co niektórym się zdarza. Zazwyczaj ciągnie w ciągu całego dnia średnio powyżej 20Mb. Ostatnimi czasy problem był własnie ze stabilnością. Cały czas mam te same parametry nic się nie zmieniło i powstał problem z pingiem i jitterem jednocześnie. Kiedyś podobnie na neo do 10Mb miałem. Od 3 godzin jest jakaś magiczna poprawa nie wiem co się stało, po prostu się naprawiło. Nie rozłączyło. Jak robiłem tracerty to ciągle gdzieś pakiety stały na bramce. Teraz ustąpiło, możliwe że coś robili sam nie wiem. Co do UMTS2100 w Krzynowłodze ściąga mi zasięg o dziwo 4 kreski, ale kokosów nie ma. Z rozbudowami zapewne duże miasta mają piorytet, ale czemu BTS z Krzynowłogi który połączony jest ze stacją do której jest podłączony światłowód Mchowo gm. Przasnysz stacja orange, było tylko 800 teraz w przeciągu paru tygodni dodali co mnie zdziwiło LTE2600. A czemu mnie dziwi? Bo to lokalizacja gdzie przebiega jedynie ruchliwa i tylko ruchliwa w sezonie wakacyjnym droga krajowa. Nic po za tym tam nie ma. 2 Domy w odległości 300m, od miejscowości Mchowo stacja jest w zasięgu 500-800m może więcej do najbliższych domów. Rozbudowywali tam sieć może rok temu by zapewnić chociaż vdsl od neo. Mają ONU niemal w centrum. Także nie rozumiem ich celu 2600, który faktycznie tam jest sprawdzane telefonem. Co do krzynowłogi jeszcze szkoda, że nie idzie bez zmiany ustawień anten - posiadam 2x atk-20, wybrać z którym BTSem ma się łączyć, w przypadku gdy BTS piastowo nagle zrobi się off przełącza na Krzynowłogę. Wyniki na tamtym rewelacja według pomiaru telefonu, w święta, wakacje, gdy dzieciaki miały ferie itd osiągałem 55Mb w swojej lokalizacji około 3.3km od nadajnika w linii prostej. Niestety teren dość niedogodny niewielkie lasy, pagórki i depresje. W tym roku z tego co odpisali mi z tmobile ma pojawić się 1800MHz w Piastowie i stacja ma dostać przyłącze światłowodowe ( przebiega obok stacji, dziwie się, że nie jest od dawna podłączone ), oraz Play szuka bliżej mojego miejsca zamieszkania miejsca na stację, także może coś się ruszy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A na czym im się pojawi to LTE1800 w Piastowie ? Potrzebna jest zaawansowana modernizacja. Opowiadają bajki ale co maja zrobić innego, to nie jest takie proste jak sądzą konsultanci. A LTE2600 dokładają losowo, nikt nie zna reguł. Na dodatek często pasmo LTE2600 i tak zaraz się zapycha. To jest pokłosie budowy sieci w oparciu o część pasm. Na wsiach to LTE800 miało być i wystarczyć na kilka lat ale zaszaleli z ofertą więc jest lipa. Oferta wychodzi im już bokiem. Dla mnie LTE na poziomie 1-3Mb/s to nieporozumienie, nawet bez limitu. A Play póki co uruchomił BTS-y w Rudzie i Pierzchałach ale na jednym paśmie LTE800, miejmy nadzieję ze wkrótce doda kolejne i znajdzie lokalizację koło ciebie bo póki co jest dziura zasięgowa.
Miweq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-20, 17:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Miweq »

@matek451
Na tym BTS u mnie uruchomili LTE 2600 które wieczorami się zapycha. Rano jest ok.
Bywa tak że przełączam się sam na LTE800 bo tam mam mniejsze pingi
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tyle, że w przypadku LTE ping nie ma nic do zapchania. Można mieć prędkości poniżej 1 Mb/s, a ping będzie świetny.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

piotrzet pisze:Tyle, że w przypadku LTE ping nie ma nic do zapchania. Można mieć prędkości poniżej 1 Mb/s, a ping będzie świetny.
O i właśnie o to mi chodzi. Nagle z niewiadomych przyczyn ping i wahania zrobiły się 10x większe. Prędkości dobre teraz nawet jak sprawdzam mam 30/20. Czyżby jakieś problemy z routingiem mieli? Ping szaleje od 18 do 700ms. Według tmobile wszystko u nich ok..
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A zgłaszałeś problem przez telefon czy przez email?
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Przez email.
Test z przedchwili : https://www.speedtest.net/result/7970438180 a tnie większość filmików. Ping znowu ponad norme i skacze.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A na 3G to samo?
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

To samo.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

No to nie ma się co zastanawiać tylko kolejny raz zgłaszać. Napisałbym również, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie będziesz musiał zawiadomić UKE.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co zgłaszać i na jakiej podstawie ?
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

I zapewne po raz kolejny odpiszą, że u nich wszystko gra.
ODPOWIEDZ