Plus "internet LTE bez końca"

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

wojteks pisze:
piotrzet pisze:Ty chyba serio nie rozumiesz problemu.
No tak, najlepiej jakby firmy internet za darmo dawały, płacisz za 50GB, pobierasz 500GB i uważasz że to tak ma być? Osobiście uważam że jak płacisz za 50 to po 51 powinno być przycięcie więc FUP Plusa nie jest taki zły bo pozwala pobrać 2x więcej niż kupiłeś.

To że Play rozdawał internet w RBM już się skończyło. Operatorzy muszą zarabiać a żeby zarabiać klienci muszą im płacić. Mamy bardzo niskie ceny abonamentów głosowych i danych więc każdy operator robi coś żeby zarabiać przy tym poziomie cen.
To jakiś żart? Gdzie ja pisałem coś o cenach? Pisałem, że Plus wprowadza ludzi w błąd takimi zapisami jak ma, a nie, że powinien oferować więcej GB. Gdyby to było jasno określone w regulaminie niczego bym się nie przyczepił.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wojteks »

piotrzet pisze:Gdyby to było jasno określone w regulaminie niczego bym się nie przyczepił.
Ale co jasno ma napisać, że tnie FUP po wykupionym limicie? Przecież to oczywiste że po limicie będzie FUP szybko/skutecznie działał.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wzbyszko »

Właśnie w tym punkcie regulaminu jasno napisane "6. W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości maksymalnej 32 kb/s." . Ale jeszcze raz dlaczego tak wolno?
Chyba z przyzwyczajenia ludzie się pchają do Plusa, a coraz gorzej on chodzi. Ja mam 700 m do anteny i na routerze LTE+, a prędkość max około 30mb/s.
I jak klient ma być zadowolony gdy w abonamencie jest dziadostwo, a po przekroczeniu odrazu FUP z prędkością 32 kB/s. Plus naprzyjmował klientów, a sieci nie modernizuje. Trzeba od nich uciec.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

FUPa 32 kbps dają dopiero po przekroczeniu "większej" ilości danych ponad wykupiony pakiet

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: matek451 »

Ludzie biorą Plusa bo oglądają głupawe i kłamliwe reklamy Tv najgorszego operatora mobilnego w Polsce. Oferta jest słaba, droga a ostatnia edycja SmartDom i rabat jak u każdego operatora. FUP załącza się od razu po pakiecie podstawowym np. 20Mb/s( inna sprawa ze taki DL w Plusie i tak jest nieosiągalny dla większości jego użytkowników), potem 5Mb/s a po około 100-120GB na LTE bez końca kończy się 0,5Mb/s. Czasami nawet tymi 32Kb/s. Na forum Plusa pisanie prawdy o Plusie, kończy się w 99% banem. Do tego ostatnio problemy użytkowników IDU-ODU200 korzystających z LTE800 Sferii których o tym nie poinformowana i nie mają dostępu do internetu, nie wymieniono sprzętu. Podsumowując Plus to w tej chwili technologiczny skansen mający określona klientelę bez jakichkolwiek wymagań, wychowana przez Ibisza i Majewskiego na bzdurach powielanych w reklamach. Dystans jaki dzieli tego operatora od pozostałych to kilka lat i nie zmieni się to jeszcze długo , Solorz oszczędza na klientach jak może. Będzie jeszcze gorzej.
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wzbyszko »

onken pisze:FUPa 32 kbps dają dopiero po przekroczeniu "większej" ilości danych ponad wykupiony pakiet
Nie prawda prędkość 32 miałem odrazu po przekroczeniu 182GB. Jeśli dla ciebie to "większa" ilość to przepraszam.
Jak by otwierały się strony to by było super.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Może i włączają czasami ale nie jest to regułą.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: matek451 »

Po 60+100GB pewnie był lejek 0,5Mb/s a potem po kolejnych 20GB nastała ciemność czyli 32Kb/s a to wszystko w ramach "sprawiedliwego" dostępu. Mimo tak niskich DL w FUP sieć LTE Plusa i tak ledwo zipie więc pora aby FUP załączał 32Kb/s jeszcze wcześniej np. po limit podstawowy +50GB na LTE. Plus/CP to wyjątkowo troskliwy operator, dba o swoich klientów jak mało kto wszak 9 na 10 poleca jego LTE. Dziwne ze Janusze przez tyle lat nie zorientowali się ze Plus leci z nimi w kulki. Sam mam abonament w Plusie 100GB +LTE za 30 zł ale to operator i internet 4 wyboru u mnie, jako łącze zapasowe i dla testów. BTS odpalony 7 m-cy temu, na nim LTE1800 i LTE900, prawie już zapchany. Czasami zapuszczam na nim pobieranie w nocy dużych plików, chodzi 10-20 razy wolniej od Play.@onken właśnie brak reguł FUP to jest idealne rozwiązanie dla operatora. Gwarantuje tylko limit podstawowy a potem moze robić co chce i tak zsie zachowuje od lat.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Lejki dają ale nawet bez lejków działa masakrycznie źle.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: matek451 »

Bo dają za późno, powinni wcześniej na tym LTE bez końca i od razu 0,5Mb/s a potem 32Kb/s byłoby wtedy "sprawiedliwie'. Sieć Plusa nie jest na dzień dzisiejszy zapewnić sensownych prędkości nawet przy limitach i FUP na LTE. Jestem chyba masochistą ze jeszcze mam ten abonament :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Ja mam dwa ;)

I dwa Polsaty, każdy po 25 zł ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: matek451 »

To co piszesz to jest chore :) Myślałem że tylko ja jestem zboczony że trzymam tego Plusa :facepalm: i pomyśleć ze byłem kiedyś beta testerem LTE w CP. Co się porobiło z tym operatorem( Plusem/CP) przez te parę lat?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Kupił solorz....

I wszystko to tłumaczy

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wzbyszko »

W Plusie przez ostatnich parę miesięcy mają kłopoty z jakością Internetu. 700 m od anteny przy dobrym sygnale LTE maksimum jake osiągam to 30 GB/s, a przeważnie jest 5 GB/s. 60 G abonamentu i co miesiąc po pobraniu 182 G FUP i odrazu maksymalny. Tak ostatnio działa Plus, a na ich forum mamy cenzurę. Dwa raz ktoś usunoł moje posty. Bo pisałem prawdę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

30 GB/s.... Ładna prędkość.... To agregacja 35 pasm ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wzbyszko »

W styczniu 30 GB/s dwa razy. To chyba sukces Plusa. Tak jak pisałem na okrągło 5 GB/s, a tak pięknie było w pierwszym miesiącu. Żeby tylko ich <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wojteks »

wzbyszko pisze: 60 G abonamentu i co miesiąc po pobraniu 182 G FUP i odrazu maksymalny.
Pobierasz 3x tyle za ile zapłaciłeś i jeszcze narzekasz?
Nie pomagam na PW!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: Hermogenes »

Szczególnie przy takich prędkościach to FUP po minucie gwarantowany.
poz Hermogenes
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

To fakt, minutka i cały limit wyczerpany ;)

Że aż Wojtek nie zauważył babola....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wojteks »

onken pisze:Że aż Wojtek nie zauważył babola.
Zauważyłem ale już mi się nie chce tłumaczyć kolejnym userom że bzdury wypisują, a ta była szczególnie absurdalna.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wzbyszko »

Z tymi prędkościami rzeczywiście mi się namieszało. Zamiast mega wstawiłem giga. To wszystko przez zdenerwowanie i prędkość. Przepraszam wszystkich za tego babola. A te 182 GB to w dzisiejszych czasach naprawdę nie wiele.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Ale w Plusie zawsze tak było.
Jedynie T-Mobile ma no limit

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: bartex03 »

onken pisze:Ale w Plusie zawsze tak było.
3 lata nie mam nic wspólnego z ich pseudo Internetem. Swoje boje stoczyłem z tą firmą, Wyszedłem na swoje, ale widze że nic Plus nie zmienił w "swoim świecie LTE bez limitu". Dojarka kasy dziala w najlepsze. ;)
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wzbyszko »

Opiszę swoją sytuację na spokojnie mam nadzieję tym razem bez błędów. Za które jeszcze raz przepraszam. Piszę dla wszystkich którym przyjdzie ochota związania się z Plusem. Jak zawierałem umowę z Plusem konsultant na pytanie o FUP powiedział, że jak będę w zasięgu LTE to mi nie grozi FUP. A po przeczytaniu w regulaminie punktu czwartego
„§ 2 punkt 4. Po przekroczeniu w jednym Okresie rozliczeniowym podstawowego limitu transmisji danych wynikającego z wybranego Promocyjnego Planu Cenowego, prędkość transmisji danych zostanie obniżona do prędkości maksymalnej 32 kb/s, chyba że Abonent korzysta z Usługi „LTE bez końca”” pomyślałem, że będzie dobrze bo w umowie mam napisane „LTE bez końca”.
I było dobrze przez pierwszy miesiąc. Router pokazywał LTE+ czyli Advance.
Prędkość duża do 100mb/s. Potem coraz gorzej z miesiąca na miesiąc. A teraz nie ma LTE+ router pokazuje, pasmo 1800 MHz
RSRP -145
RSRQ -10
SINR 22
RSSI -51
Parametry niezłe bo mam 700 m do anteny BTS i po drodze dwa bloki co zasłaniają BTS.
Ale to nie przekłada się do jakości Internetu. W miesiącu styczniu dwa razy miałem około 30 mb/s,
a przeważnie w granicach 3-5 mb/s i oczywiście co miesiąc po przekroczeniu 182 G FUP.
I to FUP maksymalny 32 kb/s, że strony nie otwierają się. Na pytanie o ten FUP teraz konsultanci odpisują, że wszystkich klientów Plusa dotyczy punkt szósty regulaminu „W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości maksymalnej 32 kb/s.”
Patrząc na ten punkt regulaminu mogą robić z klientem co chcą. Na tym forum były wypowiedzi, że 182 G to trzy moje abonamenty ale w dzisiejszych czasach według mnie to mało.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: wojteks »

wzbyszko pisze:że 182 G to trzy moje abonamenty ale w dzisiejszych czasach według mnie to mało.
To kup kolejne, w czym problem? Nie koniecznie u tego samego dostawcy.

Najpierw trzeba było czytać umowę i regulamin, teraz te żale nie maja sensu ale może będą przestrogą dla innych.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: matek451 »

W Plusie/CP od lat nic się nie zmieniło jeśli chodzi o to ich LTE bez limitu" i FUP więc wszyscy mieli dość czasu aby się zapoznać jak działa operator ale widać że nadal działa magia reklam Plusa i tego internetu. Oferta jest jaka jest, ma limity a operator od dawna szoruje po dnie z ze swoją siecią LTE i póki co nie zamierza w tym temacie robić czegoś radykalnego. To jest sieć dla miłośników Zygmunta i jego biznesów.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: Hermogenes »

Szoruje po dnie bo nałapał całą sieć śledzia i flądry.
poz Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: matek451 »

Co ciekawe mógłby to podzwignąć ale oszczędza choć posiada odpowiednie moce czyli od groma zasobów radiowych które leżą odłogiem zamiast zostać uruchomione na ponad 8,5 tysiącach stacji bazowych.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Ale dosyl kuleje

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
arasat
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2017-09-30, 07:57

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: arasat »

@wzbyszko przecież miałeś rozwiązać umowę co ty jeszcze robisz w tym Plusie :D
Antena TECHNOLOGIC LTE dual 2 x 7 dBi, 3m H155, SMA, Huawei B315s-22, Huawei E3372, BDI Aero2, Play OdNova, Virgin Mobile
ODPOWIEDZ