Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pachol83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-02-10, 20:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pachol83 »

jarekt pisze:Ograniczenie do 2Mbit/s to i tak 20GB na dzień i 600GB na miesiąc - zakładam pobieranie non-stop 24h/dobę z taką właśnie prędkością (z reguły łatwą do uzyskania nawet w godzinach szczytu, choć oczywiście nie wszędzie i nie zawsze).
Nie o ilość tu bardziej będzie chodziło a o szybkość właśnie ze względu na HBO GO, Netflix i Player.pl

Ogólnie to ten załącznik jest tak sformułowany beznadziejnie, że każdy może go sobie w dowolny sposób zinterpretować - T-Mobile niestety też więc pewnie każda reklamacja będzie niezasadna.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Ale co tu jest beznadziejnie sformułowane? Bo bardzo nie wiem. Możesz powiedzieć?
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jarekt »

Do "oglądania" w dzień, 2Mbit/s jest oczywiście za niska, ale do ściągnięcia trochę danych przez kilka dni jest nawet spoko.
pachol83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-02-10, 20:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pachol83 »

piotrzet pisze:Ale co tu jest beznadziejnie sformułowane? Bo bardzo nie wiem. Możesz powiedzieć?
Zapis dotyczący "LTE bez limitu danych". Przy opcji INTERNET MAX mamy zaznaczone, że opcja jest w standardzie, pod tabelką informację, że po przekroczeniu 100GB w cyklu usługi (czyli LTE bez limitu bo jest usługą osobną) nastąpi ograniczenie do 2 Mb/s chyba, że (co też jest zapisane stronę dalej) pozostała paczka danych, której można używać z normalną prędkością (czytaj pakiet danych 200GB).
Zabijcie mnie - 300GB jak nic, a powyżej to już można pluć sobie w twarz, że się konsulom w salonie wierzy...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

pachol83
No a jak korzystasz z LTE to schodzi ci z tego pakietu 200 GB czy nie? Bo już nie wiem.
pachol83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-02-10, 20:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pachol83 »

piotrzet pisze:pachol83
No a jak korzystasz z LTE to schodzi ci z tego pakietu 200 GB czy nie? Bo już nie wiem.
Tak, od początku schodzi z Pakietu Danych (z tych 200GB). Jak tak ma być to ok i zobaczę co będzie po tych 200.
Awatar użytkownika
kamil445
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-11, 15:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kamil445 »

LTE bez limitu jest w tej ofercie: T-Mobile Internet Domowy https://www.t-mobile.pl/internet-domowy/cat10034.chtml
a ostatnie posty są o T-Mobile Internet Mobilny https://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml

To dwie różne oferty, jedna no limit (Domowy) i z limitem (Mobilny)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Internet Max też był bez limitu, ani prędkości ani danych

W domowym od początku jest limit prędkości od poczatku

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

pachol83 pisze:
piotrzet pisze:pachol83
No a jak korzystasz z LTE to schodzi ci z tego pakietu 200 GB czy nie? Bo już nie wiem.
Tak, od początku schodzi z Pakietu Danych (z tych 200GB). Jak tak ma być to ok i zobaczę co będzie po tych 200.
No to spokojnie będzie te 300 GB, bo myślałem, że zostawili to jak wcześniej w taryfach czyli 200 GB na 3G a reszta na LTE
jurekz1978
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-09-12, 20:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jurekz1978 »

Prędkości też mam dobre, na codzienne właśnie takie jak u Ciebie. W niektórych godzinach nawet pod 120 podchodzą. Tyle że to pierwsze wczytanie. Często trwa bardzo długo. Nawet strona speed test.net i test na niej to test jak się zacznie to szuka długo serwera, operatora i nagle jak strzeli to prędkości wysokie. Brak już mi pomysłu. Na tą chwilę muszę mieć jak mam. Co weekend jestem w domu rodzinnym i tam mam Neostradę do 10 mega gdzie w maksie jest góra sześć a komfort wczytywania stron jest o wiele lepszy.
SierraWireless
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-09-03, 10:10
Lokalizacja: HSDPA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: SierraWireless »

taryfa MAX (200GB 2g/3g/LTE + 100GB LTE, w sumie 300GB w 4G)
nowy okres rozliczeniowy, po 4 dniach przychodzi SMS:
"Twoj pakiet LTEFree zostal wykorzystany"
i lejek na LTE, a zuzyte tylko 40GB.

na 3G lejka nie ma.
czy tylko ja mam takie problemy z t-mobile internet mobilny MAX ?




a jednak ten lejek na LTE to norma:
https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=92311
"Pamiętam kiedyś to był limit lte a w 3g bez limitu. Hehe widać zmienili regulamin"
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Bo obecny "MAX" nie ma nic wspólnego ze starą wersja ...

Niestety

A cena chyba ta sama pozostała.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
olokkm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-17, 22:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: olokkm »

Odnosnie problemu z netflixem to przeanalizowalem problem i wyglada na to, ze jezeli dane leca z jednego z hostow z warszawskiego CDN ( 45.57.22.130 ) to predkosc transferu jest bardzo niska ( 2-3 mbps ). Z innych hostow z tego samego cdn jest ok ( 30+ mbps ). Zablokowalem wiec ten adres ip w firewallu routera i problem na razie ustapil. Nie wiem czy tych wolnhych hostow jest wiecej bo aktualnie netflix zaczal mi streamowac z CDN z Wiednia ( moze to zablokowanie jednego hosta z WAW daly taki rezultat?). Nie wiem tez czy to wina t-mobile czy moze jednak hostingu netflixa bo traceroute pokazuje identyczna trase do tych hostow. Myslicie, ze mozna to reklamowac?
Ostatnio zmieniony 2019-02-16, 22:58 przez olokkm, łącznie zmieniany 2 razy.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Odbiegając od tematu nadal internet u mnie dosłownie ssie, fajne parametry - cały dzień +/- 1Mb, parę zgłoszeń poszło dziś pytając to mi sam tmobile zasugerował kontakt przez ten ich czat no i tłumaczenie, że nie mogą konkretnie odpowiedzieć jest naprawiane, pytając czy jest jakaś adnotacja dotycząca mojego zgłoszenia o awarii odpowiedź taka sama naprawiają, więc problem chyba jest. Dalej bo nie chce tematu kolejnego zakładać kupiłem sobie karte plusana nadajniku lte900 i 1800 no i w sumie muszę powiedzieć łał 900 wiadomo podobnie parametry jak tmobile niższe aby rsrp mam tmobile -72 plus -67 sinr cały czas 28 rsrq -4 internet naprawdę chodzi jak marzenie 5mhz w mimo w pełni osiągam prędkości na lte1800 3 kreski prędkości ponad 50Mb tylko, że mam anteny 800 więc może nie działać jak brak i teraz w skrócie plusa zostawiam sobie na takie przypadki jak teraz z tmobile pytanie czy są jakieś lepsze pakiety danych niż te co oferują ? można coś dostać w gratisie np. w orange dostaje 2gb co doładowanie za 30 tutaj patrząc na cenę i wielkość pakietu no nie uśmiecha mi się 50zł 25gb trochę przesada..
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

masz kilku wirtualnych operatorów, którzy działają na nadajnikach plusa, np. lajt mobile, czy naumobile.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Ja zgłosiłem działanie netflixa do t-mobile i parę dni temu napisali mi, że problem został rozwiązany. Od paru dni jest spokój i netflix działa o każdej godzinie.
Pavllo1980
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-02-04, 10:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pavllo1980 »

mnie Tmobile chodzi bez zarzutu, ale wczoraj "wszedłem" przypadkowo na router , a tam SMS o włączeniu usługi Premium Dealz Shake za 12,30PLN 3x w tygodniu!
Telefon do BOKu i rzeczywiście juz naliczono ponad 36pln...od razu blokada usług premium i łaskawie mi anulowali tą opłatę...
nie jestem w stanie powiedzieć co tą usługę uruchomiło- jestem świadomym użytkownikiem netu, dziecko ma 2 lata więc dzieci u mnie nie korzystają z netu...

oto regulamin:
dealzshake.com/static/plpl-tc.html

Proponuje wam od razu robić blokadę na usługi Premium,

teraz widze, ze to nic nowego...:
https://www.wykop.pl/link/4515057/uwa-t ... -dla-domu/
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

Pavllo1980 pisze:mnie Tmobile chodzi bez zarzutu, ale wczoraj "wszedłem" przypadkowo na router , a tam SMS o włączeniu usługi Premium Dealz Shake za 12,30PLN 3x w tygodniu!
Telefon do BOKu i rzeczywiście juz naliczono ponad 36pln...od razu blokada usług premium i łaskawie mi anulowali tą opłatę...
nie jestem w stanie powiedzieć co tą usługę uruchomiło- jestem świadomym użytkownikiem netu, dziecko ma 2 lata więc dzieci u mnie nie korzystają z netu...

oto regulamin:
dealzshake.com/static/plpl-tc.html

Proponuje wam od razu robić blokadę na usługi Premium,

teraz widze, ze to nic nowego...:
https://www.wykop.pl/link/4515057/uwa-t ... -dla-domu/
To o czym ty myślałeś? :D Ja zawsze jak biorę gdzieś internet to odrazu dzwonię by blokowali usługi premium
No i t-mobile to nie jedyny operator bo wszyscy tak robią
Pavllo1980
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-02-04, 10:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pavllo1980 »

w playu nigdy mi sie takie cos nie zdarzyło, w telefonach mamy Premium Mobile i także spokój (ale tu chyba z automatu blokują) - nie wiedziałem, że bez wysyłania SMSa premium , a klikając tylko w reklamę mogą tak oskubac- dla mnie to jawny układ z operatorami...
I pewnie wiele osób o tym nie wie, póki nie przyjdzie rachunek...
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Cudów nie ma, musiales jakoś zainicjować tą usługę premium.

Dodatkowo T mobile w Domowym LTE wyłączyło możłiwość wysyłania jakichkolwiek smsów. Można jedynie odbierać smsy.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Miałem to samo na domowym. Do tej usługi włącza się wap premium nie sms premium i nabija koszty. Miałem w kilku sieciach net mobilny, bo już ponad 10 lat korzystam z tego typu neta, ale u żadnego opa czegoś takiego nie było. Jawny układ Tmobile ze złodziejami. O reklamacji i anulowaniu opłaty nie było mowy z ich strony. Tylko przez włączenie blokady można się ustrzec tego złodziejstwa. Miesiąc temu mi się to przytrafiło.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Właśnie tak czytałem, że takie przypadki się wgl trafiają wczoraj zadzwoniłem aby zablokowali wszelkie usługi premium, a dziś o dziwo sms :
http://prntscr.com/mou0g7 będę się śmiał jeśli cokolwiek naliczy.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

O właśnie z tego numeru mi przyszła info. że będą naliczać i naliczyli. Na szczęście tylko nie całe 30 zł,ale to tylko dlatego że w porę wyłączyłem ten nieszczęsny wap premium. Reklamację odrzucili że to moja wina, że kliknąłem gdzie nie powinienem, a jak kliknąłem to byłem świadomy co robię. Ja to nawet nie wiem w co weszłem.
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: djvenom1 »

Nadal chyba nie naprawili wszystkiego po pożarze. Godzina 19 download 19-20mbit a za chwilę spada poniżej 1mbit i ping w grach +100 a potem znowu wraca do normalności i tak w kółko
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Raczej zmienne obciążenie sieci, coraz więcej klientów, coraz wolniej. Tak musi być bo radio dzieli się na wszystkich użytkowników a Ci ze słabym sygnałem dodatkowo je degradują/spowalniają.
Nie pomagam na PW!
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

wojteks pisze:Raczej zmienne obciążenie sieci, coraz więcej klientów, coraz wolniej. Tak musi być bo radio dzieli się na wszystkich użytkowników a Ci ze słabym sygnałem dodatkowo je degradują/spowalniają.
No ja bym się z tym zgodził w 100% ale skoro mam teraz ndz. godz. 18:30 i rano i wczoraj wieczorem też 40-50Mb a pingi wariują, na skype czy innych komunikatorach tnie niemiłosiernie przez to... Coś na na sieci jednak nie tak.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

No to zgłaszaj reklamację do BOKu, forum sieci dostawcy nie naprawi.
Nie pomagam na PW!
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

wojteks pisze:No to zgłaszaj reklamację do BOKu, forum sieci dostawcy nie naprawi.
No to się wie. Od miesiąca przekładają moje zgłoszenia z 17 na 23 z 23 na 27 i tak dalej i tak dalej. Forum w końcu od rozmów nad problemami itd itp sieci jest też.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

bartex03 pisze:Cudów nie ma, musiales jakoś zainicjować tą usługę premium.

Dodatkowo T mobile w Domowym LTE wyłączyło możłiwość wysyłania jakichkolwiek smsów. Można jedynie odbierać smsy.

Co w związku z tym, można odbierać więc można natrzaskać premium, wystarczy, że ktoś ma gówniany router z vpn i już sobie hakjer poradzi i natrzaska wap premium itp... albo nawet wchopdząc na jakaś stronie aktywuje... ba nawet lola zapłacisz przez boku...

Z ciekawości napisałem 3 mc temu czy są zablokowane wszelkie usługiu premium na moim numerze... odpowiedz... tak są i nie ma możliwości aktywcji... Nikt Panu nic nie nabije abonamentu nawet Pan... tada boku jakoś problemem nie było ;)
Kupiłem sobie rp w grze i napisałem reklamacje, miało byc zablokowane więc mnie to ryba... anulowali opłatę. Ja jestem cebula czy tmoblke które mnie zapewniło, że nie da rady? JA cebulacko sprawdziłem i się dało...

Po reklamacji i odpowiedzi wchodzę na miboa i co? Wszystko aktywne tylko wysyłanie sms premium zablokowane :D :facepalm:

Tak poza tym ekscesem działa dobrze czasami cos przymuli ale to tam i tak lepiej niz w play gdzie musze router restartować kilka razy dziennie by załapało bo połączenie zamiera i ani kb nie idzie :D
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Czyli nowe umowy na Internet Max mają limity prędkości po przekroczeniu ~300GB (lub mniej).
Wiecie może, co będzie z obecnymi klientami starych umów na ofertę Max? Będzie można przedłużyć na tych samych warunkach, czy raczej wymuszą nowy regulamin i najlepiej przejść na ofertę domową? W sumie mam jeszcze ponad rok starej umowy, ale jestem mega zadowolony. Prędkość praktycznie nie schodzi poniżej 150Mb/s.
ODPOWIEDZ