Problem z prędkością i doborem ewentualnej anteny

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
martkotek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-12, 08:54
Lokalizacja: Rzeszotary

Problem z prędkością i doborem ewentualnej anteny

Post autor: martkotek »

Hej, mieszkam pod Legnica na Dolnym Slasku, konkretnie Rzeszotary. Dokladna lokalizacja: 51,2482041, 16,1464735.
Teraz opiszę problem. Na ile udalo mi sie ustalic, kilkaset metrow ode mnie jest bts orange z lte 800. Modem mam huawei e3372 hilink od play, podlaczony do routera asus rt-ac750 z modowanym softem od Padavan. Modem wystawiony poza dom, na wys ok 3m, ma bezposredni widok na bts. Odpalam speedtest na sieci opartej o modem i predkosc od 8 do 20mb/s. W tym samym miejscu gdzie modem łącze sie telefonem z siecia komorkowa odpalam speedtest i mam predkosc np.70-80mb/s. Modem probowalem konfigurowac na 3g, 4g i nic. Podpinalem modem bezposrednio do laptopa zeby ominac router i tez nic. Jak myslicie, w czym problem? Brak anteny na modemu lte? Zly modem? Bardzo proszę o pomoc, z gory dzieki!
BikeBarian

Re: Problem z prędkością i doborem ewentualnej anteny

Post autor: BikeBarian »

Na telefonie masz agregacje pasm prawdopodobnie min 2 lub 3 pasma stad te prędkości. Zainstaluj Network Cell Info i zrób zrzuty ekranu z zakładki dane z tej aplikacji. Będziemy mogli określić z jakim BTS-em się łączysz i które pasma sa agregowane. Na tej podstawie dobierzemy modem i antenę zewnętrzną.
martkotek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-12, 08:54
Lokalizacja: Rzeszotary

Re: Problem z prędkością i doborem ewentualnej anteny

Post autor: martkotek »

Oto zrzuty z aplikacji, jak cos trzeba jeszcze to smialonpisac, bede robil testy. Aplikacje uruchomilem w miejscu w ktorym jest modem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z prędkością i doborem ewentualnej anteny

Post autor: matek451 »

Telefon łączy się w agregacji LTE1800NetWorks( jako pasmo podstawowe) +LTE800 Orange z BTS-a Rzeszotary. Sygnał prawidłowy. Modem nie wiadomo bo nie pokazałeś screena z LTEWatchH skoro to E3372HiLink. Należy za jego pomocą wymusić po kolei LTE1800 i LTE800 na modemie i sprawdzić parametry sygnału, CID i prędkości. Speedtesty wieczorem gdy sieć jest obciążona.
martkotek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-12, 08:54
Lokalizacja: Rzeszotary

Re: Problem z prędkością i doborem ewentualnej anteny

Post autor: martkotek »

Ok, zrobie testy ltewatchh i wieczorem dam znac co i jak. Jednak zaznacze, ze inna aplikacja do sprawdzania modemu wymuszalem rozne czestotliwosci lte i nigdy wynik nie przekroczyl 30mb/s, kiedy telefon obok robi powtarzalne 50-70mb/s
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z prędkością i doborem ewentualnej anteny

Post autor: matek451 »

To normalne, na jednym pasmie LTE nie uzyskasz tyle co telefon w agregacji 2CC CA. Chcesz mieć większe prędkości kup router z agregacją pasm LTE.
martkotek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-12, 08:54
Lokalizacja: Rzeszotary

Re: Problem z prędkością i doborem ewentualnej anteny

Post autor: martkotek »

Ok, jestem w stanie pójść w tym kierunku. Tutaj u mnie w rodzinie jest min 5 użytkowników internetu, do tego 3 telewizory, system monitoringu itd. Dla mnie jest ważne aby osiągnąć jak największą prędkośc. Niestety tutaj nie ma mozliwosci innego dostarczebia internetu jak LTE. Jak trzeba modem/router z agregacja pasm-mozna pojsc w tym kierunku. Tylko jaki itd.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z prędkością i doborem ewentualnej anteny

Post autor: matek451 »

Do agregacji pasm LTE1800+80 router z agregacją 2 pasm LTE, B525/B528/MF286?E5186. Ale najpierw pokaz te testy na modemie dla tych pasm, może być za pomocą innych aplikacji. Możliwe że będzie potrzebna antena zew. skoro tern RSRP-90dBm na telefonie na zewnątrz?
ODPOWIEDZ